Täna Superbike’i sõidu võitnud Hannes Soomer: “Kodus tahaksin rohkem sõita!”

Täna Porsche Ringil toimunud motoringraja Eesti meistrivõistluste teise etapi Superbike’ide sõidu võitnud Hannes Soomer ütles, et ta tahaks kodus palju rohkem sõita, kui MM-kalender hetkel lubab.

Soomer (Honda, Vihur Motosport) võitis täna kindlalt nii kvalifikatsiooni kui võistlussõidu, edestades ülekaalukalt teiseks tulnud Hanno Velti (Aprilia, Vihur Motosport) ja kolmandaks sõitnud Madis Vestelit (Suzuki, SK Suzuki Team Estonia). “Kuigi läksin pikalt eest ära, ei ole üksi ees sõites siiski lihtne fookust hoida. Ringiaeg ei olnud rekordilähedane, aga ma ei ole selle mootorrattaga ka väga ammu sõitnud,” ütles Soomer, kes Supersport klassi maailmameistrivõistlustel jookseb Dynavolt Triumph meeskonna värvides. “Kodus on ikka hea võistelda ja tahaksin seda palju rohkem teha, kui kalender võimaldab. Juba teisipäeval lendan Inglismaale Doningtoni testi ja järgmine etapp on seal 15.-17. juulil.”

Klassis B1200 pidasid tulise heitluse maha Evgeny Lavrinenko ja Jarmo Kivi (mõlemad BMW, Vihur Motosport), kes pea kogu võistlussõidu tihedalt üksteise järel ning kuni lõpuni polnud selge, kumb peale jääb. Lavrinenko ei andnud esikohta siiski peost, Kivi järel oli kolmas Arvo Alehodžin (Honda, Vihur Motosport).

AEGAON eriauhinna, “Petrolhead” kella parima Superbike klassi sõitjana sai Soomer. Nord Homes välja pandud tuttuue tagarehvi võitis B1200 pingelisimas heitluses pealejäänuna Lavrinenko.

Klassis Supersport 300 võitis Selyn Kazakova (Yamaha, Vihur Motosport) kvalifikatsiooni ning sai ka väga hea stardi ja suutis esikohta hoida kuni finišini. Üliõnnelik tütarlaps suutis selles klassis esimest korda jääda peale oma suurimale konkurendile, Hugo-Brent Freimannile (Yamaha, Vihur Motosport), kes jäi samas stardis rajal olnud Superstock 600 sõitja 5taha toppama ega suutnudki kaotatud vahemaad võidusõidus tagasi teha. Kazakova sai eriauhinna Pere Optikalt ja samas klassis tasavägise heitluse Jan-Jüri Lehtmetsaga osavate manöövritega finišisirgel võitnud ning kolmanda koha saanud Silvester Sarapik (Yamaha, Vihur Motosport) Terminal Oililt.

Superstock 600 sõitu juhtis pikalt soomlane Joona Seppä (Yamaha), kuid mootoriprobleemide tõttu, mis väljendusid paremale saapale voolanud õlis, pidi ta rajalt maha keerama ning loovutas esikoha Ingvar Mägile (Honda, Seltec Racing). Teiseks tuli Mägi klubikaaslane Alar Laidoner (Yamaha) ja kolmandaks Riku Turunen (Yamaha).

Hommikul, enne võistluspäeva algust käisid paljud mootorrattaklasside võistlejad koos Hannes Soomeriga rada läbi jalutamas. Soomer rääkis äärmise põhjalikkusega läbi kõik Porsche Ringi iseärasused, konarused ja augud, millega ta arvestab ning ka seda, miks tuleks just jalgsi tutvuda kõigi radadega, kus sõidetakse.

Võistluse täpsemad tulemused:
https://drive.google.com/drive/folders/1SQo9nUGeWtpBs4DIodejfYZZzkGRmaCP

Motoringraja Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 2.-3. juulil Lätis Bikernieki ringraja.

“Suure Võidusõidu” teise päeva galerii (fotod Karli Saul/EMF): https://drive.google.com/drive/folders/1kUzItj6fV1gr2_6a0rn-vsp_6PXUcWfG