Andero Lusbo tuli Soome MV etapil kuuendaks

Nädalavahetusel toimus Siilinjärvi krossirajal Soome motokrossi meistrivõistluste teine etapp. MX1 klassis tuli Andero Lusbo kuuendaks, MX2 klassis oli Kaarel Tilk kaheksas. 85cc klassis tuli Jan Jasper Kõiv teiseks.

MX1 klassi ajasõidus sai Lusbo disklafi kuna liikus liiga kiiresti meditsiini lippude juures ja see tähendas talle viimast stardikohta. Avasõidus Lusbo stardiga imet ei suutnud teha ja nii tuli sõitu viimaste seast alustada. Raskel rajal suutis ta sõidu jooksul pidevalt oma positsiooni parandanda ja lõpuks õnnestus Lusbol kuuendaks tõusta. Esikoha teenis avasõidus Jere Haavisto, teine oli Juuso Matikainen ja kolmas Tommi Mäkinen. Teise sõidu start tuli Lusbol palju paremini välja ta pääses kohe esikümnesse. Sealt oli juba võimalus kõrgmaid kohti püüda ja lõpuks suutiski ta neljandaks tõusta. Esikoha teenis taas Haavisto, teine oli Pekka Nissinen ja kolmas Alex Tapio.

Andero Lusbo: “Päev algas kvalifikatsiooniga, kus ma olevat kohtunike arvates liiga kiiresti punaste risti lipu juures sõitnud ning stardipuud pidin mõlemas sõidus valima viimasena. Esimene sõit sain halva stardi ning ühte kuivemat jälge mööda sõit möödus. Alustasin sõitu 13.kohalt ning finišis 6. Teises sõidus sain veidi paremini minema, kuid siiski pidin palju möödasõite tegema ja finišis 4.6-4 ja etapi kokkuvõttes 6.koht. Ei olnud hea päev ning olud olid päris porised. Punktitabelis olen kolmas.”

Etapi kokkuvõttes tuli Lusbo 33 punktiga kuuendale kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Haavisto, teine oli 36 punktiga Nissinen ja kolmas 36 punktiga Matikainen. Kahe etapi järel on sarja üldliider 100 punktiga Haavisto. Teisel kohal on 78 punktiga Matikainen ja kolmandal kohal 75 punktiga Lusbo.

MX2 klassis astus soomlastele vastu Kaarel Tilk, kes ajasõidus üheksanda koha sai. Esimeses võistlussõidus jäi Tilk stardi järel päris viimaste sekka ja sealt enam kõrget kohta püüda polnud võimalik. Finishisse jõudis Tilk lõpuks kümnendana. Esimeseks tuli Kimi Koskinen, teine oli Kasper Kangasniemi ja kolmas Mauno Nieminen. Teine start õnnestus Tilgal juba paremini ja ta tõusis kiirelt kümnendale kohale. Seejärel kulges tal sõit tõusude ja mõõnadega ning lõpuks ei õnnestunudki tal kümnendast kohast kõrgemale tõusta. Esimene oli Nieminen, teine Kangasniemi ja kolmas Eliel Lehtinen.

Etapi kokkuvõttes oli Tilk 22 punktiga kaheksas. Esimeseks tuli 45 punktiga Nieminen, teine oli 44 punktiga Kangasniemi ja kolmas 43 punktiga Koskinen. Kahe etapi järel hoiab Tilk 49 punktiga seitsmendat kohta. Esikohal on 83 punktiga Nieminen.

85cc masinaklassis tegi ilusa võistluse Jan Jasper Kõiv. Avasõit õnnestus tal Viktor Leppälä ees võita. Teises sõidus tuli Kõiv Leppälä järe teiseks ja see tähendas etapi kokkuvõttes 47 punktiga teist kohta. Samade punktidega tuli esimeseks Leppälä. Kolmanda koha teenis 38 punktiga Eemil Pesonen. Kahe etapi järel tõusis Kõiv 91 punktiga sarja liidriks. Teisel kohal on 88 punktiga Pesonen ja kolmandal kohal 82 punktiga Leppälä.