Jörgen-Matthias Talviku tuli Saksamaa MV etapil 2. kohale!

ADAC Saksamaa motokrossi meistrivõistluste teine etapp toimus nädalavahetusel Möggersi krossirajal Austrias. MX2 klassis tegi suurepärase nädalavahetuse Jörgen-Matthias Talviku, kes kolme sõidu kokkuvõttes teise koha saavutas.

Oma kvalifikatsioonigrupis kuuenda koha saanud Talviku võitles laupäeval toimunud avasõidus liidergrupis poodiumikoha eest. Lõpuks lõpetas ta sõidu neljandana, kolmanda koha saanud Mike Gwerderile (Švetis) kaotas Talviku finishis vaid 0.4 sekundiga. Esikoha võttis Bence Bergel (Hungari) ja teine oli Yago Martinez (Hispaania). Martin Michelis jäi napilt top 20 seast välja ja lõpetas sõidu 21. kohal.

Pühapäeval toimunud teine võistlussõit õnnestus Talvikul aga veelgi paremini. Šveitslase Mike Gwerderiga sõitsid nad ülejäänud seltskonnal eest ära ja otsustasid sõidu võitja omavahel. Finishis jäi Gwerder ikkagi peale ja Talviku lõpetas sõidu teisena. Kolmas oli Camden Mc Lellan (Lõuna-Aafrika Vabariik). Martin Michelis kahjuks katkestas sõidu. Ka kolmandas sõidus oli Talviku heas hoos ja sealt tuli kolmas koht. Ette jäid temast vaid Guillem Farres (Hispaania) ja Mc Lellan. Michelis kolmandast sõidust enam osa ei võtnud.

Etapi kokkuvõttes tuli MX Handel Racing meeskonna värvides sõitnud Talviku 60 punktiga teisele kohale. Etapivõidu teenis 63 punktiga Gwerder ja kolmas oli 59 punktiga Farres. Kuigi Talviku avaetapil ei osalenud, siis on ta 60 punktiga sarja kokkuvõttes ikkagi kõrgel kuuendal kohal. Liider on 134 punktiga Farres.

Jörgen-Matthias Talviku: “Kaks päeva korralikku võidusõitu kõva pinnasega rajal. Konkurents oli kõva ning saime kirja kaks päeva häid sõite! Laupäeval kvalifikatsioonis oli natukene segadust, kuna minu transponder oli teisele sõitjale registreeritud ja ei töötanud korralikult. Oli omajagu seletamist ja tõestamist, et tõepoolest sõitsin mina selle motikaga. Oma grupis olin 6-s. Esimeses sõidus ei saanud ideaalset starti, aga võitlesin kogu sõidu kõvasti. Olin vahepeal 3-s ja ründasin 2. kohta, aga tegin väikese vea ning langesin 4-ndaks, kus lõpetasin ka sõidu. Oli korralik andmine, kaotust esimesele 5 sekundit. Teine sõit hea start, sain 2. kohal minema ja seal ka sõidu lõpetasin. Üritasin tõusta korduvalt ka liidriks, aga seekord ei õnnestunud. Kaotust esimesele alla 2 sekundi. Kolmandas sõidus sain minema ca 7-8ndana. Töötasin kogu sõit kõvasti ja tõusin 3-ndaks. Kokkuvõttes andis see mulle 2. koha, ehk minu selle aasta esimese poodiumi! Kindlasti lisavad sellised sõidud enesekindlust ning poodium päeva lõpuks on alati hea!”

MX Masters klassis oli rajal kolm eestlast, nendeks olid Tanel Leok, Gert Krestinov ja Erki Kahro. Kõik kolm pääsesid läbi kvalifikatsioonide ka põhisõitudesse. Parim oli Tanel Leok, kes teises grupis neljanda aja välja sõitis. Avasõit õnnestus meie meestest kõige paremini aga Krestinovil, kes tugevas konkurentsis kuuenda koha sai. Kahro lõpetas avasõidu 17. kohal ja Leok 18. kohal. Esimeseks tuli prantslane Jordi Tixier, teine oli Tom Koch (Saksamaa) ja kolmas Max Nagl (Saksamaa).


Tanel Leok

Teises võistlussõidus keegi meie meestest head starti teha ei suutnud ja sõitu alustati top 20 piirilt. Kahjuks jäi seitsmendal ringil raja äärde Leok. Krestinov suutis lõpuks 12. kohale tõusta ja Kahro 18. kohale. Esikolmikus olid taas samad mehed nagu avasõidus. Esimene seekord Nagl, teine Tixier ja kolmas Koch. Viimases sõidus tegi Leok korraliku stardi ja see lubas võidelda ka kõrgemate kohtade eest. Head kiirust näidanud Tanel lõpetaski sõidu lõpuk viiendana. Krestinov oli kolmeteistkümnes ja Kahro üheksateistkümnes. Esimene taas Nagl, teine Koch ja kolmas Adam Sterry (Suurbritannia).

Etapi kokkuvõttes oli meie parim Krestinov, kes 32 punktiga kümnenda koha sai. Leok tuli 19 punktiga 13. kohale ja Kahro 9 punktiga 20. kohale. Etapivõidu võttis 70 punktiga Nagl, teine oli 64 punktiga Koch ja kolmas 57 punktiga Tixier. Sarja kokkuvõttes on Krestinov 61 punktiga seitsmendal kohal. Leok on 39 punktiga kolmeteistkümnes ja Kahro 18 punktiga kahekümneteine.

Tanel Leok: “Sõitudes olin 18, DNF ja 5. Esimeses sõidus sõitsin teises kurvis rajalt välja ja pidin tagant tulema hakkama. Sõidu ajal muutusid sõrmed tundetuks ja oli raske lenksust kinni hoida. Teises sõidus pääses neljandale kohale, kuid sõit katkestati punase lipuga. Kordussõidu pidin tehniliste probleemide tõttu katkestama. Viimane kolmas sõit oli hea ja lõpetasin viiendana. Start ei olnud just parim, kuid sõit ise tuli hästi välja.”