Võimas, Varik ja Kunnas võitsid elu esimese MM etapi ja tõusid sarja liidriteks

Tartumaal Lange motokeskuses toimus sel nädalavahetusel külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp. Meie esipaar Kert Varik ja Lari Kunnas on sel hooajal näidanud elu parimat vormi ja kodusel etapil õnnestus kogu nädalavahetus suurepäraselt. Kodupubliku suurel toel võtsid mehed karjääri esimese etapivõidu ning tõusid ka sarja liidriteks kokkuvõttes. Ilusa võistluse tegid ka meie teised korvipaarid.

Eilse kvalifikatsioonisõidu võitnud Kert Varik ja Lari Kunnas alustasid tänast esimest võistlussõitu korraliku stardiga. Esimeste kurvide järel olid nad neljandad ja esimesel suurel hüppel lendasid nad mööda Koen Hermansist ja Nicholas Mussetist (Holland/Prantsusmaa) ning tõusid juba kolmandale kohale. Sõidu liidriks asusid maailmameistrivõistluste hetkeliidrid olnud Etienne Bax ja Ondrej Cermak (Holland/Tsehhi) ja teisele kohale Marvin Vanluchene ja Robbie Bax (Belgia/Holland). Esimesed neli ekipaazi hakkasid koheselt teistel eest ära liikuma ja poodiumikohad jäid nende nelja otsustada. Sõidu edenedes suutsid liidrikoha enda kätte võtta Vanluchene ja Bax. Seejärel hakkas aga Variku ja Kunnase show. Sõidu keskel suutsid Varik ja Kunnas maailmameistrivõistluste liidritest Baxist ja Cermakist mööduda ning asusid jälitama liidreid. Kodupubliku üha suurema toe najal võtsidki Varik ja Kunnas peagi ka liidrid kinni ning asusid esikohta ründama. Mitmel puhul sai meie esipaar juba Vanluchenele ja Baxile kõrvale, kuid möödasõitu teha ei õnnestunud. Sõidu aja lõpule lähenedes suutsid aga Varik ja Kunnas lõpuks möödasõidu ikkagi teha ning nad tõusid sõidu liidriteks. Tagasi mehed enam ei vaadanud ja võtsid ajaloolise sõiduvõidu kodupubliku marulisel kaasaelamisel. Teisena tulid finishisse Vanluchene ja Bax ning kolmandana Bax ja Cermak. Sellise sõidu tulemusega tõusid Varik ja Kunnas ühe punktiga Baxi ja Cermaki ette MM-sarja juhtima. Suurepärase sõidu tegi ka meie teine number Gert Gordejev koos Kaspars Stupelisega. Avaringil olid nad teises kümnes, kuid sõidu jooksul suutsid mehed koguni kuuendale kohale tõusta. Karjääri parima sõidu tegid ka Tanel Reesna ja Sten Niitsoo, kes kaheksanda koha said. Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp olid kolmeteistkümnendad ja Argo Põldsaar ja Teet Eier seitsmeteistkümnendad.

Teises sõidus tegi Varik ja Kunnas suurepärase stardi ja avakurvis olid nad esimestena. Kurvi sõitsid mehed siiski natuke pikaks ja mööda pääsesid neist Bax ja Cermak. Variku ja Kunnase seljataga võtsid kolmanda koha sisse Vanluchene ja Bax. Esimestel ringidel võtsid Bax ja Cermak sellise tempo üles, millega teised kaasa minna ei suutnud. Varikul ja Kunnasel tuli pigem muret tunda sellepärast mis toimub nende seljataga. Vanluchene ja Bax oli esimestel ringidel väga agressiivsed ja üritasid pidevalt leida meie meestest möödumiseks kohta. Õnneks suutsid Varik ja Kunnas esimesed ringid üle elada ja kohta hoida ning seejärel leidsid nad ka enda sõidurütmi. Kolmandal kohal sõitvad Vancluchene ja Bax hakkasid seejärel vaikselt maha jääma meie meestest. Sõidu teises pooles õnnestus Varikul ja Kunnasel ka liidrid korraks kinni püüda, kuid ringiga mahajääjatest oli väga raske mööduda ja väike vahe tuli taas sisse. Kahel viimasel ringil meie mehed enam suuri riske ei võtnud ja nad tulid kindlalt teisena finishisse. Bax ja Cermak võtsid võidu, Vanluchene ja Bax olid kolmandad. Sõidu järgselt kaotasid Bax ja Cermak meditsiinilippude alas möödasõidu sooritamise eest 10 kohta ning see tähendas, et ka teise sõidu esikoht kuulus lõpuks Varikule ja Kunnasele. Vägeva sõidu tegid taas ka Gordejev ja Stupelis ning Reesna ja Niitsoo, kes vastavalt kuuenda ja seitsmenda koha said. Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp olid taas kolmeteistkümnendad ja Argo Põldsaar ning Teet Eier olid kaheksateistkümnendad.

Kahe sõidu kokkuvõttes kogusid Varik ja Kunnas 50 punkti ja sellega võeti elu esimene MM etapivõit. Teise koha said 44 punktiga Vanluchene ja Bax ning kolmanda koha 38 punktiga Hermans ja Musset. Gordejev ja Stupelis tulid kahe sõidu kokkuvõttes 30 punktiga viiendale kohale ja Reesna ning Niitsoo 27 punktiga seitsmendale kohale. Mõlema ekipaazi jaoks oli tegemist karjääri parima tulemusega. Karing ja Lamp said 16 punktiga kolmeteistkümnenda koha. Põldsaar ja Eier olid 7 punktiga üheksateistkümnendad. Sarja kokkuvõttes tõusid Varik ja Kunnas esmakordselt esikoha. Pärast nelja etappi on neil 163 punkti. Teisele kohale langesid 147 punktiga Bax ja Cermak. Kolmandad on 129 punktiga Van Werven ja Van Den Bogaart.

Eesti GP tulemused

Külgvankrite üldseis