Äsja Eesti motospordi ajalugu teinud stardivad laupäeval Pärnus Castrol motokrossi EMV kolmandale etapile

Castroli nime kandva motokrossi Eesti meistrivõistluste sarja kolmas etapp toimub pärast enam kui kuu pikkust pausi nädalavahetusel Pärnus.

9.-10. juulil Pärnu Lennuvälja Motopargis toimuvale kolmandale Eesti meistrivõistluste ja teisele Balti meistrivõistluste etapile “Pärnu Kuningas” lähevad liidritena vastu Kärcher MX Open klassis Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), MX2 klassis Martin Michelis (KTM, Sõmerpalu MK) ja MX125 klassis Tristan Uiga (KTM, KTL Racing). Külgvankritel on oma järjekordset Eesti meistritiitlit püüdmas Kert Varik / Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing Team), kes just Langel tegid Eesti ja Soome motospordi ajalugu, tulles maailmameistrivõistluste etapivõitjaks ja haarates enda kätte liidripositsiooni. Quadide klassis tuiskab aga rajale Euroopa meistrivõistluste liider Kevin Saar (Yamaha, Pärnu Motoclub).

Lisaks on osalemas mitmeid välisvõistlejaid. Näiteks on Rootsist tulemas üks sealsete meistrivõistluste MX2 klassi TOP 5 sõitjaid Viking Lindström (Kawasaki).

Laupäeval on kavas sooloklasside sõidud, pühapäev on külgvankrite ja quadide päralt.

Esimene võistlussõit stardib mõlemal päeval kell 11:00. Päeva lõpetavad ainulaadne Sprint ja Superfinaal. Viimases osalevad Kärcher MX Open ja MX2 klasside sõitjad ja parimast saab uus “Pärnu Kuningas”.

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kalender

9.-10. juuli “Pärnu Kuningas” Pärnu Lennuvälja Motopark
20.-21. august Lauri krossirada, Tihemetsa

Kolmanda etapi võistlejate nimekirja ja ajakava näeb EMF-i kodulehelt: https://msport.ee/events/motokrossi-emv-iii-etapp-2022-parnu-kuningas/

Pilet võistlusele maksab 15 eurot, alla 140 cm pikkused krossifännid pääsevad võistlusele tasuta. Piletid on müügil kohapeal.

Igal võistluspäeval loosib Castrol piletiostjate vahel välja ägeda Stiga lauamängu. Hooaja lõpus läheb kõikide pealtvaatajate vahel aga loosi Kärcher survepesurite lipulaev K 7 Premium Smart Control.