Motoringraja Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toimus Bikerniekis

Motoringraja Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toimus möödunud nädalavahetusel Riias Bikernieki ringrajal. Superbike’ide sõidus sai Hanno Velt (Vihur Motosport) võõral mootorrattal kolmanda koha.

Superbike klassis sai leedulane Šarunas Pladas (BMW) võimsa rajarekordiga 1.36,3 esikoha ja teiseks sõitis end lätlane Ivo Vinninš (Kawasaki). Raido Leenpalult tsiklit laenanud Hanno Velt pidi leppima kolmanda kohaga.

Hanno Velt: “Laupäevased treeningud sujusid plaanipäraselt, proovisin mootorratta seadistuses üksikuid muudatusi, mis jäid eelmisel aastal proovimata. Pühapäevaks oli plaan olemas, millega ajasõidus ja võidusõidus rajale minna. Kahjuks tekkis mu mootorrattal laupäeva õhtul tehniline probleem ja ma ei saanud oma tehnikaga pühapäeval võistlema minna.
Raido Leenpalu oli nõus laenama oma Kawasakit, millele tegime laupäeva õhtul mõned muudatused ja pühapäval juba asusin treeningsõitudes seda veidi seadistama. Kuigi jõudu sel palju ei olnud, oli tsikkel kurvides küllaltki sõidetav, mis võimaldas mul juba ajasõidus välja sõita teine stardikoht.
Start õnnestus hästi, plaan oli hoida tagantstartijad seljataga. Kahjuks ei olnud Kawasaki pidurid nii head kui minu Aprilial ja see hakkas veidi käele ning eelviimasel ringil möödus minu taga sõitnud pundist Vinninš ja vennad Vestelid lätlane Vinninš. Sõidu lõpetasin napilt kolmandana.
Liidri Sarunas Pladasega mul kahjuks kaasa minemikseks plaan puudus, nii suuri eesmärke ja riske hetkel Bikerniki ringrajal ei kavatse ma ka võtta, see vajaks väga palju sõidukilomeetreid ja enda paremat füüsilist ettevalmistust, aga ka tehnika peaks olema lõpuks nö sõiduvalmis. Pladase uus rajarekord on midagi täiesti enneolematut. Tunnustan teda, aga see on piiride väga kaugele nihutamine, mis võib lõppeda betoonbarjääris või võrkaias. Turvaalad Bikernikil teatavasti puuduvad.”

Eestlastest paremuselt teine Mait Vestel (Suzuki, Suzuki Team Estonia) ütles, et laupäevane trenn sujus hästi ja tõusvas tempos. Pühapäeval parandas ta aega veel ja sai hea neljanda stardipositsiooni. “Aga start läks halvasti ja oli päris mõõdukas kontakt teises kurvis Ivo Vinninšiga, kaotasin seal palju aega ja hakkasin viimasena tagantpoolt ette tulema,” rääkis ta. “Esimesel ringil olid Velt, Madis ja Vinninš minust 5 sekundit eespool. Kuid suutsin stabiilsete aegadega nad kinni püüda. Madisest sain mööda ja seejärel võtsin Veldi ette, kuid finišis jäi temaga vahe 0,081 sekundit 😄 ja pidin leppima neljanda kohaga. Aga hea meel on selle üle, et sõitsin eestlastest kõige kiirema aja 1.40,5.” Selle tulemuse eest sai Mait Vestel ka eriauhinna, AEGAON kella Tabula Rasa “Chameleon”.

Superstock 600 sõidu võitis Gints Apinis (Läti, Kawasaki). Parima eestlasena oli Alar Laidoner (Yamaha, Seltec Racing) seitsmes, Ingvar Mägi (Honda, Seltec Racing) üheksas ja Jaanus Saarmaa (Suzuki, Suzuki Team Estonia) 13. Laidoner: “Sõit iseenesest oli raske. Stardis oli väga lähedal kokkupõrge teiselt kohalt startinud soomlasega (unustas käigu sisse panna) ja tänu sellele langesin 9ndaks või isegi 10ndaks. Siis oli tükk tegemist, et aeglasematest mööda saada. Sõidu lõpus pusisin Ingvariga ning kuumus ja väsimus hakkasid samuti kimbutama. Lõpptulemusega olen rahul. Eesmärk oli olla kiirem kui eelmine aasta (parandasin aega 3 sekundit) ja edestada Ingvarit.”

Klassis Supersport 300, mis startis koos aeglasemate Classicu sõitjatega, jäi ka sellel võistlusel peale Selyn Kazakova Hugo-Brent Freimanni (mõlemad Yamaha) ja Andre Kösteri (KTM, kõik Vihur Motosport ees). Selyn Kasakova: “Esimest kohta ei olnud lihtne saavutada, andsin endast 100%. Startisin küll teiselt kohalt, kuid kolmandal ringil olin juba esimene. Kuulsin, et keegi sõidab mu taga ja püüdsin ikkagi keskenduda oma sõidule. Viimases sektoris oli Hugo mu taga ja üritas tagant torgata, kuid võtsin kurve teistmoodi, et katta, ning suutsingi hoida oma esikohta!”

B1200 sõidu võitis lätlane Kristaps Grietiņš (BMW), parima eestlasena sai Raido Leenpalu (Kawasaki, RedMoto Racing) viienda koha. Raido Leenpalu: “Võistluspäev oli huvitav, kuna laenasin Hannole oma ratast ja ta muutis selle endale sobivaks. Sôidud olid meil kohe järjest, seega oli palju toimetamist, et mõlemad jõuaksid sõita ja saada kirja hea aja. Alguses oli trennideshoopis teistsuguse seadega imelik sõita, aga kvalifikatsioonis tema seadistus juba töötas ja sõitsin enda kohta välja hea ringiaja.”
12. stardikohalt rajale läinud Leenpalu start oli väga hea ja ta sai juba esimesse kurvi umbes seitsmendana sisse. “Sain hea sõidurütmi ja parandasin aega ja kohti. Endalegi üllatuseks lõpetasin 5. kohaga. Olen tulemuse ja kiirusega väga rahul, siit saab ainult paremaks minna.”

Kvalifikatsioonis 11. olnud Jarmo Kivi (BMW) arvestas juba enne starti, et tuleb raske sõit, kuna kõik eesti poisid olid pea sekundi sees. “Tegin väga hea stardi ja ring-ringi järel suutsin tõusta viiendaks. Kuid kaks ringi enne lõppu tegin sõidu vea ja sõitsime rajalt välja, aga imekombel suutsime püsi jääda ja jätkata.” Oma kuuenda koha ja selle üle, et nii ise kui ratas püsti ja terveks jäi, on Kivi üliõnnelik.

Evgeny Lavrinenko (BMW, Vihur Motosport) oli 7., Taavi Nahko (Ducati, Vihur Motosport) 9., Arvo Alehodžin (Honda, Vihur Motosport) 11. ja Jaanus Saarmaa (Suzuki Team Estonia) 1986. aastast pärineval “gixxeril” 13.

Klassis C600 võitis lätlane Alfreds Lazdins (Kawasaki). Rain Leenpalu (Kawasaki, RedMoto Racing) li viies, Hanno Hansson (Kawasaki, Vihur Motosport) kuues ja Kalle Uuemäe (Honda, Vihur Motosport) kaheksas. Leenpalu: “Sain stardist üsna hästi minema ning olin esimese ringi järel oma klassi neljandal positsioonil. Sellel kohal olin kuni neljanda ringini, kuni tekkisid probleemid käiguvahetusega, mistõttu pidin tempos kõvasti järgi andma. Siiski õnnestus sõit lõpetada viiendal kohal, millega jään väga rahule arvestades, et Bikernieki rajal olin esimest korda ning kvalifikatsioonis kukkusin kergelt.”

Klassis C1200 võitis Sander Telve (Yamaha, Suzuki Team Estonia): “Nädalavahetus oli tegelikult suhteliselt keeruline. Laupäeval ei tundnud ma ennast parempoolsetes kurvides üldse mugavalt ja kogu sõit kannatas selle tõttu kõvasti. Jaanus Saarmaa abiga saime ratta seadistuse paremaks ja Suzuki Team Estonia juhendamisel hakkasin ennast rajal paremini tundma.
Kvalifikatsioonis tuli tagasihoidlik 8. koht, aga võistlussõidu start õnnestus suurepäraselt ja suutsin kohe tõusta teiseks. Nüüd polnud muud võimalust, kui suruda lõpuni. Võidusõidu ajal sõitsin välja kolm sekundit kiiremaid ringe kui kvalifikatsioonis. Suutsin enda võistlusklassi liidripositsiooni lõpuni säilitada ning võtsin enda klassis võidu.”
Danel Udu (BMW) oli kuues.

Võistluse detailsemad tulemused: https://drive.google.com/drive/folders/1F1jCQ0-iErcpTns_kR4qCTqxHqpmX59p

Motoringraja Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 29.-30. juulil Soomes Alastaro ringrajal.