Eestlased Euroopa Speedway 250cc noorte meistrivõistlustel

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tšehhis Liberecis Euroopa Speedway 250cc noorte meistrivõistlused. Laupäeval toimusid kaks poolfinaali, kus osalesid ka kaks noort Eesti sõitjat. Pühapäevasesse finaali jõudis neist üks.

Esimeses poolfinaalis osales Motosport 360 sõitja Carlos Saabas, kelle jaoks oli see esimene suurem rahvusvaheline võistlus. Kuigi võistlus ei läinud tal kõige paremini, siis sai ta sealt kindlasti palju kogemusi edaspidiseks.

Teises poolfinaalis osales MK Ranna Speedway sõitja Frido Ving Viidas (fotol). Esimeses sõidus avas ta juba oma punktiskoori, tuli üle finišijoone kolmandana ning sai oma esimese punkti. Järgmiseks sõiduks muudeti natuke ülekannet ja seal oli näha ka tulemusi. Teises sõidus sai ta küll stardist minema kolmandana, aga nelja ringi jooksul suutis mööduda lõunanaabrist Damir Filimonovist ning tõusta teiseks. Ka neljanda sõidu lõpetas Frido teisena. Kõige paremini õnnestusid Fridol kolmas ja viies sõit, kus ta lõpetas esimesena. Kokkuvõttes kogus Frido tugevad 11 punkti ning koht finaalvõistlusele oli viiendana kindlustatud ning põhieesmärk saavutatud.

Pühapäeval toimus finaal, kus osalesid mõlema poolfinaali 8 paremat sõitjat. Tänu öisele vihmale olid rajaolud finaalvõistluseks suuresti muutunud ning sellest tingituna toimus ka mitmeid kukkumisi. Finaalis olid Fridol vastasteks 15 Euroopa selle aasta paremat sõitjat. Finaalsõitudes tugevate vastaste vastu õnnestus Fridol koguda head 4 punkti ning saavutada seeläbi 13. koht.

Frido järgmine suurem võistlus toimub 25. augustil Poolas Wroclavis – FIM Speedway Noorte maailmameistrivõistlustel

Lisaks osalevad enamus Eesti noori speedway sõitjaid FIMi, Poola Ekstraliiga ning Poola Motospordi Liidu poolt korraldatavas treeninglaagris Torunis 18.07.22-22.07.22