Paikuse enduro võitis Andris Grinfelds

Möödunud nädalavahetusel toimus traditsiooniline Paikuse enduro, mis oli Eesti meistrivõistluste kolmas ja Balti meistrivõistluste teine etapp. Pingelises heitluses võitis EnduroGP arvestuses lätlane Andris Grinfelds.

Kui terve reedese õhtu ja öö vastu laupäeva Pärnumaal sadas, pidas Paikuse enduro rada sellele vee pealevoolule suurepäraselt vastu, kinnitasid sõitjad. Pigem tegi see rajale isegi head ja hoidis ära tolmamise.

Mõlemal võistluspäeval oli rebimine nii üldarvestuse kui klasside esikohtade nimel äärmiselt pingeline. Esimesel päeval pretendeerisid kiireimale ajale Grinfelds (KTM, Läti), Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Juho Ahokas (Beta, AMK Kalev), Edgars Silinš (Husqvarna, Läti) ja Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK). Esimesel päeval läks Grinfelds niiöelda oma teed, kuid tema selja taga käis Ahokase, Talu, Silinši ja Räätsa vahel tihe rebimine ja sekundite mäng. Talu pidi kukkumise tõttu esimesel päeval leppima üldarvestuses kolmanda kohaga, Ahokas sõitis välja teise tulemuse. Teisel päeval pani end maksma Ahokas, kes tunnistas, et ta läks välja täispangale, sest kaotada polnud midagi. Ta sõitis välja koguni 33,8 sekundit kiirema aja kui Grinfelds, kuid sellest jäi ikkagi 0,8 sekundit väheks, et kahe päeva kokkuvõttes üldarvestuses esimeseks tulla. Kahe võistluspäeva peale kokku oli Grinfelds esimene, Ahokas teine ja Talu, kes teisel päeval oli Ahokase, Grinfeldsi ja Silinši järel neljas, kolmas.

Kahe päeva kokkuvõttes võitis E 1 klassis Ahokas Talu ja Räätsa ees. E 2 klassis läks esikoht Grinfeldsile, teine oli Silinš ja kolmas Paikuse enda klubi sõitja Hendrik Talviku (KTM). Klassis E 3 läks esikoht samuti Lätti, Ivo Šteinbergsile (Husqvarna), teise koha sõitis välja Jüri Triisa (KTM, RedMoto Racing) ja kolmanda Teemu Latostenmaa (Beta, Soome).

Klassis E 40+ pani end kahe lätlase, Lauris Ermanise (Husqvarna) ja Janis Rasmanise (KTM) ees maksma Mika Karma (Husqvarna, AMK Kalev). E Juunior klassis oli Markuss Daniels Jauntirans (Husqvarna) kiirem Bruno Deicmanisest (KTM, mõlemad Läti).

Klubide arvestuses oli 114 punktiga esimene lätlaste Motosports RT (Silinš, Šteinbergs, Ermanis, Jauntirans), teine AMK Kalev (Priit Biene, Priit Raid, Antti Laine, Mika Karma, 98 p) ja kolmas Sõmerpalu MK (Talu, Rääts, Andressoo, Hermlin, 94 p).

Ülejäänud klasside esikolmikud

Hobi 4 T

1. Jarmo Lehiste (Yamaha, Paikuse Motoklubi)
2. Rünno Jõeäär (KTM, Linnamäe Krossiklubi)
3. Didzis Kalve (Husqvarna, Läti)

Hobi 2T

1. Timo Hermlin (Husqvarna, Sõmerpalu MK)
2. Sander Leivo (KTM, RedMoto Racing)
3. Andres Arro (KTM, Sõmerpalu MK)

Veteran 50+

1. Antti Laine (Husqvarna, AMK Kalev)
2. Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse Motoklubi)
3. Janne Vesterinen (Beta, Soome)

Veteran 60+

1. Pekka Sointula (KTM)
2. Madis Pool (KTM, Pärnu Motoclub)
3. Arto Niskanen (KTM)

Algajad 4T

1. Oliver Toomela (Husqvarna, Paikuse Motoklubi)
2. Janek Suurkütt (Fantic, KTL Racing)
3. Kaspars Purinš (KTM, Läti)

Algajad 2T

1. Steve Loorits (KTM, Tartu Enduro Klubi)
2. Siim Needrit (Husqvarna, RedMoto Racing)
3. Mallor Vildak (GasGas, Jõhvi Motoklubi)

Uustulnuk

1. Arpo Põld (Husqvarna, RedMoto Racing)
2. Andres Uutma (KTM)

Kärnataja

1. Ain Musting (KTM, RedMoto Racing)
2. Alo Martinson (Husqarna)
3. Karl Tattar (Husqvarna)

Võistluse detailsemad tulemused on leitavad siit: https://results.enduro.ee/index.php?class=0&lang=est

Enduro Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 17. septembril Võrtsjärve ääres.