EHKK kolmanda etapi võitis Karel Kutsar

Läinud pühapäeval, 10.juulil toimus EHKK karikavõisluste 3 etapp Jaanikese Motokeskuses. Ilmataat hoidis päeva mõnusalt kuiva ja pakkus 24 kraadist suvesooja.

Päeva avamäng klassidele Naised, MX60, Retro ja EVO kujunes Karleen Randveeri soolo etenduseks kui ta mõlemas stardis mugava vahe sisse sõitis ning esimesena finishiväravasse jõudis. Naiste teine koht läks Celiin Jõesaarele ja kolmas Jane Ilvesele. MX60 kiireim Pertti Salonen(FIN), teine Toivo Ilves ja kolmas Taivo Raudsepp. Retro parimad olid vastavalt Kristo Saar, Juku Saar ja Toms Kaseckins(LAT). EVO klassi võit läks Priit Laurile, Andres Pildi ja Janek Lootuse ees.

85AMA ehk noorimad võistleja EHKK karikasarjas võistlesid julgelt ja Arctic Spordi peaauhinna võttis Sten Kevin Toomela, edestades Jakob Burmanni ja Raul Liivlaidi. Järgmisena sai lähte MX Y klass kus kõige algajamad üle 14 aastased võistlejad. Sin pakub põnevust lõpptulemuste ootamine alati kuna positioone vahetatakse ilmselt kõige rohkem võidusõidu ajal. Sel korral oli parim Sander Künnapas, teine Priit Talves ja Sten Erik Mägi, kes tagasid endale pääsu MX X klassi järgmiseks etapiks.

Veteranide klassis tuiskas rajale 35 võistlejat ja sel korral lõi kaasa legendaarne Narva krossimees Dmitri Vinogradov. Kui stardi võttis Erki Privoi siis Vinogradov ei jätnud asja saatuse hooleks ning kindlustas mõlemas sõidus esikoha, viies sellega ka etapivõidu. Privoi poodiumi teisel astmel ning teise sõidu parema tulemusega viis kolmanda koha Tarmo Jaasi-Tamm. Üle viiekümneaastaste arvestuses läks võit väsimatule Aivo Rabbile, teine koht Valeri Hominile ja kolmas Raul Orumaale.

MX X klassis selgitati samuti poodiumijaotus alles teise sõidu lõpuks välja ja seal saavutas võidu Maksim Kaljula, teine Arti Halling ja kolmas Taavi Linaste. MX30 ehk üle kolmekümnesed harrastajad kujunes Raido Elbingu ja Peeter Kovali duelliks. Kuigi Koval on minevikus tuntud isegi EMV ridades võistlejana siis aastad teevad oma töö ning „jämedaks läinud“ käsi röövis võimaluse esikohale. Seega võit Raido Elbingule Kovali ees ja kolmas koht Siim Ihatsile.

===MX15 ehk noored harrastajad täitsid raja juba tugevamate tsiklihäälte ja kiirusega ning siin oli kolmikvõitlus Karl Kiili, Gregor Allika ja Kristjan Kalvar Kulli vahel. Kui Kull võttis esimese sõidu võidu siis teise omakorda Kiil mis andis Karl Kiilile kokkuvõttes esikoha. Teise koha tulemuse kindlustas endale Allikas ja kolmas Kull. MX A klass kes stardib koos MX Pro ga kujunes Marten Enok i dominatsiooniks, kes edestas Madis Lepikovi ja Kennert Nurjat.

Sel korral pakkus palju põnevust päeva kiireim klass kus üle pika pausi lõi kaasa Rain Koch. Kui esimeses stardis läks juhtima Gert Krestinov siis Koch haaras teise positsiooni. Peatselt möödus Karel Kutsar kelle duell Krestinoviga kestis terve sõidu, kuid mööduda siiski ei õnnestunud. Kolmandana saabus finishisse Meico Vettik, Andero Lusbo ees. Teises stardis aga haaras liidriohjad Kutsar kelle kuklasse hingas Krestinov. Koch tegi samuti hea stardi olles kolmas ja finishiks suutisd mööduda vaid Vettik, Lusbo ja Kaarel Tilk. Esikohale avaldas survet endiselt Krestinov, kuid esimest korda sel hooajal EHKK karikasarjas võttis võidu Karel Kutsar, viies endaga ka Jäägrivilla 500 auhinnaraha.

EHKK karikasari tänab toetajaid: Kenomer, Arctic Sport, Jäägrivilla, Privoi OÜ, Homer, Mehka GasGas, Jakdisain, Motoworks, Defton ja Kultuurkapitali. EHKK karikasarja neljas etapp toimub juba 6.augustil Aravetel! www.ehkk.ee