MX Liiga etapi Türil võitis Tomass Sileika, külgvankritel olid parimad Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis

MX Liiga neljas etapp toimus laupäeval 16. juulil Türil Kihli krossirajal. Kui võistluspäeva esimeses pooles olid tingimused sõitjate jaoks suurepärased, siis teine ring toimus juba väga mudasel rajal ning see pani sõitjad ja nende tehnika tõsiselt proovile. MX Pro klassis läks esikoht lätlasele Tomass Sileikale. Külgvankritel oli võidukad Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis ning Quadidel meie esinumber Kevin Saar.

Kuna MX Pro ja MX B masinaklassides oli sõitjaid vähem, siis pidasid klassid oma võistlussõidud koos. MX Pro klassis meie parimaid kohal polnud ja see tegi tööpäeva üsna lihtsaks tugevale lätlasele Tomass Sileikale, kes võitis väga kindlalt mõlemad võistlussõidud. Mõlemad sõidud lõpetas lätlase järel teisena Kairo Katkosilt (RedMoto Racing) ja talle kuulus teine koht ka päeva kokkuvõttes. Kolmandana lõpetas mõlemad sõidud Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi), kes oli kolmas ka etapi kokkuvõttes. MX Jun klassi arvestuses teenis esikoha mõlemas sõidus Tristan Uiga (KTL Racing Klubi, teise koha saavutas päeva kokkuvõttes Richard Paat (KTL Racing Klubi) ja kolmas oli Juri Vinogradov (Narva SK Energia).

Kiireim harrastajate klass MX B tõi rajale kümme võistlejat. Avasõidu võit kuulus Marten Enokile (KTL Racing Klubi), teine oli Danel Dreving (Paikuse MK) ja kolmas Marken Sonn (Kose AMK). Teises sõidus suutis võidu Sonni ja Enoki ees võtta aga Dreving ja seega teenis ta ka etapivõidu. Enok oli päeva kokkuvõttes teine ja Sonn kolmas.

MX C masinaklassis oli teistest üle Carl-Markus Merits (Türi Auto.Motoklubi). Ta võitis mõlemad sõidud ja teenis esikoha. Ainsana suutis Meritsaga sarnast tempot näidata Aron Annerviek (Pärnu Motoclub), kes lõpetas sõidud teisena ja oli teine ka päeva kokkuvõttes. Britt Sam Jones oli avasõidus kolmas ja teises sõidus neljas ning sellest piisas, et etapi kokkuvõttes kolmandaks tulla.

MX D klassi avasõidu võitis Enriko Peilman (RedMoto Racing), kuid kuna teises sõidus jäi ta alles seitsmendaks, siis päeva kokkuvõttes tuli tal leppida neljanda kohaga. Esikoha võttis hoopis Gregor Allikas (Motoextreme), kes sõidud teise ja kolmandana lõpetas. Teiseks tuli Kaspar Merilaht (Pärnu Motoclub), kes sõitudes kuues ja esimene oli. Poodiumi kolmandale astmele tõusis Sten-Kevin Toomela (KTL Racing Klubi), sõidud lõpetas ta neljandana ja teisena.

Suurima võistlejate arvuga MX E masinaklassi esikoha teenis Arti Halling (Linnamäe Krossiklubi). Avasõidus oli Halling parim ja teises sõidus teine. Teiseks tuli päeva kokkuvõttes Risto Vanatoa (Pärnu Motoclub), sõitudes oli ta kolmas ja esimene. Kolmandaks tuli Sander Kangro (KTL Racing Klubi), sõidud lõpetas ta kuuendana ja kolmandana.

Veteranide masinaklassis käis heitlus esikohale 40+ klassi sõitjate Taimar Taaberi (Kagu MK) ja Ivo Meltsase vahel. Mõlemas sõidus suutis Meltsas siiski esikoha võtta ning talle kuulus esikoht ka päeva kokkuvõttes. Taaber oli mõlema sõidu teise kohaga teine etapi kokkuvõttes. Kolmandaks tuli Erki Tärno (Motoextreme), sõidud lõpetas ta kolmandana ja neljandana. 50+ masinaklassis võttis järjekordse esikoha Aivo Rabbi (Paikuse Motoklubi). Teiseks tuli Valeri Homin (Roosna-Alliku Motoklubi) ja kolmandaks Jaanus Pino (Tartu Motokrossiklubi).

Türil käisid rajal ka külgvankrid ja Quadid, kellele see oli EKV etapiks. Külgvankritel võitsid mõlemad sõidud suure edumaaga Gert Gordejev/Kaspars Stupelis (RedMoto Racing). Teise koha teenisid Siim Mokrik/Villem Saarna (Linnamäe krossiklubi) ja kolmanda koha Ülar Karing/Oliver Sebastian Lamp (RXT Motoklubi). KV Veteranide 45+ klassis olid parimad Argo Põldsaar/Teet Eier (Motokrossiklubi Kohila Sidecar Cross Team), teise koha said Tuljo Martin/Rain Vaikmäe (Linnamäe Krossiklubi) ja kolmanda koha Andres Angerjas/Mihkel Kütt (Linnamäe Krossiklubi). 55+ klassis olid esimesed Sverre Lamp/Indrek Aljes (Motospordiklubi GasGas) ja teised Sergei Ivanov/Andris Macs (Motospordiklubi GasGas).

Quadidel näitas oma oskusi euroopa meistrivõistlste hetkeliider Kevin Saar (Pärnu Motoclub). Kui avasõidus kuulus talle kindel esikoht, siis teises sõidus jäi Saar raja äärde kokkuvõttes pidi ta leppima alles kolmanda kohaga. Esikoha sai avasõidus teine olnud ja teise sõidu võitnud Karl Robin Rillo (RedMoto Racing). Teiseks tuli Rasmus Sõna (Äksi39Team), kes sõidud kolmanda ja teisena lõpetas. Quad B klassis oli parim Meelis Mäeots (Paikuse Motoklubi), teise koha sai Kevin Raun (SK Yamaha Keskus) ja kolmanda koha Lauri Noot (Estonian Supermoto Racing Team). Veteranide klassi esikoht läks Rene Kasestele (Kose AMK), teine oli Talis Kähr (Kagu MK) ja kolmas Karmo Sturm (Pärnu Motoclub).

Järgmine MX Liiga etapp toimub 30. juulil Tihemetsas.