Hannes Soomeril tuli hästi alanud teine võistlussõit tehnika tõrkumise tõttu pooleli jätta

Supersport klassi viienda MM-etapi teise võistlussõidu algus paistis Hannes Soomeri fännidele enam kui paljulubav, sest kaheksandalt kohalt startinud Dynavolt Triumphi sõitja võitles end juba avaringil neljandale kohale, suutes seda konkurentide rünnakute eest ka kaitsta. Ent rekordkursil kestis reis vaid nimetatud nelja ringi jagu, misjärel hakkasid edenemist segama süvenevad probleemid käikude vahetamisega, mistõttu hakkas Hannes võistlejate rivis tahapoole langema, kuni otsustas kümnendal ringil sõiduvahendi säästmiseks rajalt maha keerata.

„Tegime pärast hommikust soojendust mõned muudatused ja sõidus oli kohe tunda, et olime edenenud õiges suunas,“ nentis Hannes pärast võistlust. „Tundsin ennast tsikli seljas mugavalt, see muutis innukalt suunda ja esimese nelja ringi vältel tundsin vaata et esimest korda, et mul ei tule liidrite tempos püsimiseks üle oma varju hüpata. Püsisin löögiulatuses ka ilma riski piiri ületamata, aga siis tekkisid probleemid kõrgemate käikude lülitamisega, mistõttu otsustasin hiljem sõidu pooleli jätta, enne kui käigukast päris fataalselt pihta saab.“

Aga mis saab edasi? „Tsikkel saadetakse tehasesse, kus tehakse kindlaks, kas probleeme põhjustas mehaaniline või elektrooniline pool. Tehnikaspordis tuleb selliseid asju ikka ette ja meie asi on õppida, et sarnaseid vigu vältida. Ratta käitumise ja muudatustega olen rahul ja tänase põhjal võib loota, et lahkume juuli lõpus Tšehhi etapilt hoopis lõbusamas meeleolus.“ MM-etapi teise osavõistluse võitis klassis World SSP sarja liider Dominique Aegerter (Yamaha), kellele järgnesid Lorenzo Baldassarri (Yamaha) ja Nicolo Bulega (Ducati).