Harri Kullas avas MM-sarjas punktiarve

Motokrossi maailmameistrivõistluste kolmeteistkümnes etapp toimus sel nädalavahetusel Tsehhis Loketi krossirajal. Oma debüüdi tegi MM-sarjas Gebben Van Venrooy Yamaha Racing meeskonna värvides Harri Kullas, kes MXGP klassis ühe punktiga 25. koha sai. Etapivõidu teenis Jeremy Seewer.

MXGP klassi kvalifikatisoonisõidus 31. koha saanud Harri Kullas ei suutnud tänases avasõidus head starti teha ja tal tuli sõitu alustada 30. koha piirimailt. Sõit ise õnnestus Harril aga võrreldes kvalfifikatsioonisõiduga juba paremini. Sõidu edenedes suutis Harri pidevalt oma positsiooni parandada ja ta tõusis enne sõidu lõppu juba punktikoha lähedusse. Viimastel ringidel Kullas surus veel kõvasti ja selle tulemusena õnnestuski tal 20. kohale tõusta ning üks punkt teenida. Sõitu asus juhtima Jorge Prado (Hispaania), teda asus jälitama Tim Gajser (Sloveenia). Kumbki meestest aga esikohta ei saanud. Eilse kvalifikatsiooni võitnud Jeremy Seeweri (Šveits) hoog polnud üle öö kuhugi kadunud ja esmalt möödus ta Gajserist ning seejärel ka Pradost. Seewer läks seejärel eest ära ja võttis lõpuks kindla võidu. Prado sõidu keskel kustus ja Gajser tõusis lõpuks teiseks ning Maxime Renaux kolmandaks (Prantsusmaa).

Ka teises võistlussõidus ei suutnud Harri endale omast head starti teha ja jälle tuli punktikohta püüdma hakata rivi lõpust. Kullas suutis sõidu esimese poolega 22. kohale tõusta. Seejärel oli ta pikka aega rootslase Alvin Östlundi taga, lõpuks sai Harri temast mööda, kuid selleks hetkeks oli viimasel punktikohal sõitev tsehh Dušan Drdaj väikese vahe sisse saanud ja Kullasel ei õnnestunud teda enam püüda. Harri lõpetas teise sõidu 21. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Seewer, kuid lihtne sõiduviga kukutas ta meeskonnakaaslase Renauxi järele teisele kohale. Nagu hiljem selgus oligi see võtjat otsustav hetk, sest Renaux enam Seewerile võimalust ei andnud ja ta võitis sõidu. Kolmandana tuli finishisse sarja liider Gajser.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas ühe punktiga 25. kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Seewer, teine oli 45 punktiga Renaux ja kolmas 42 punktiga Gajser. Klassi kindel liider on 577 punktiga Gajser, teisel kohal on 452 punktiga Seewer ja kolmandal kohal 442 punktiga Prado. Meie parimana hoiab Hardi Roosiorg 32 punktiga 25. kohta. Kullas läks täna teenitud ühe punktiga 52. kohale.

MX2 klassi avasõidus võttis stardi järel liidrikoha enda kätte eilse kvalifikatisoonisõidu võitnud Thibault Benistant (Prantsusmaa) ja seda ta kuni sõidu lõpuni enam käest ei andnudki. Sama kindla teise koha teenis sakslane Simon Laengenfelder. Kolmas oli sõidu alguses Stephen Rubini (Hispaania), kuid varsti möödus temast sarja üldvõitu jahtiv Jago Geerts (Belgia), kes sõidu lõpuks ka kolmandana lõpetas. Tõsises hädas oli aga enne sõitu sarja MX2 klassi juhtinud Tom Vialle (Prantsusmaa). Kui sõidu alguses suutis ta veel teistega võidelda, siis sõidu teises poolel kustus Vialle täielikult ning langes lõpuks kümnendale kohale.

MX2 klassi teist sõitu asus stardi järel juhtima Geerts, kui juba avaringil sõitis temast mööda Vialle. Kaks esimest läksid prantslase juhtimisel järgmistel kohe ka eest ära. Vialle suutis liidrikohta enda käes hoida kümme ringi, seejärel tegi ta pisikese sõiduvea ja käis korraks rajalt väljas, kuid sellest Geertsile piisas, et ise taas liidriks tõusta. Viimastel ringidel hakkas Vialle ise taas kõvasti belglasele survet avaldama, kuid Geerts vigu ei teinud ja teenis esikoha. Vialle lõpetas sõidu teisena ja Laengenfelder kolmandana. Avasõidu võitja Benistant tõusis kehva stardi järel neljandaks.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 45 punktiga Geertsile, teise koha sai 43 punktiga Benistant ja kolmanda koha 42 punktiga Laengenfelder. Sarja asus uuesti juhtima nüüd Geerts, kelle edu Vialle´i ees on 8 punkti. Kolmandat kohta hoiab Laengenfelder, kes kaotab liidrile juba 106 punktiga.

Järgmine etapp toimub uuel nädalavahetusel Belgias Lommeli ränkraskel krossirajal.