Karel Kutsar oli Soome meistrivõistluste etapil teine

Nädalavahetusel toimus Orimattila krossirajal Soome motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp. MX1 klassis tuli Karel Kutsar meie parimana teisele kohale. MX2 klassis oli Kaarel Tilk neljas.

Lisaks Kutsarile oli MX1 klassis osalemas ka Andero Lusbo. Esimene võistlussõit õnnestus suurepäraselt Kutsaril, kes suutis Soome hetke üht kiireimat Jere Haavistot edestada ning sõidu võita. Kolmanda koha teenis avasõidus Juuso Matikainen ja neljanda koha Andero Lusbo. Teises sõidus suutis Haavisto aga Kutsari ees ise võidu võtta. Ilusa sõidu tegi ka Lusbo, kes sel korral kolmas oli.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 47 punktiga Haavisto. Samade punktidega jäi teiseks Kutsar. Kolmandaks tuli 38 punktiga Lusbo. Sarja kokkuvõttes on MX1 klassi liider 147 punktiga Haavisto. Teisel kohal on 116 punktiga Juuso Matikainen ja kolmandal kohal 113 punktiga Lusbo.

MX2 klassis osaleb sel hooajal Soome meistrivõistlustel Kaarel Tilk. Esimese võistlussõidu lõpetas Tilk Kimi Koskineni ja Sampo Rainio järel kolmandana. Teises võistlussõidus tuli Tilk finishisse neljandana. Esikoha teenis Rainio, teine oli Mauno Nieminen ja kolmas Koskinen.

Etapi kokkuvõttes tuli Tilk 38 punktiga neljandale kohale. Esikoha sai 47 punktiga Rainio, teine oli 454 punktiga Koskinen ja kolmas 38 punktiga Nieminen. Enne etapp sarjas kaheksandat kohta hoidnud Tilk tõusis nüüd 87 punktiga viiendale kohale. Sarja liider on 121 punktiga Nieminen, teine on 113 punktiga Koskinen ja kolmas 104 punktiga Rainio.

85cc klassis tegi ilusa võistluse Jan-Jasper Kõiv, kes avasõidus Eemil Pesoneni järel teise koha sai, kuid teise sõidu võitis Kõiv Pesoneni ees ja sellega kuulus etapivõit meie sõitjale. Kolmas oli mõlemas sõidus Matias Miettinen.

Etapi kokkuvõttes tuli Kõiv 47 punktiga esimeseks, teine oli samade punktidega Pesonen ja kolmas 40 punktiga Miettinen. Kõiv on liider ka sarja kokkuvõttes, tal on kolme etapi järel koos 138 punkti. Pesonen kaotab talle kolme punktiga.

Naiste klassis käisid rajal Karleen Randver ja Carita Lomp. Randver lõpetas mõlemad sõidud kolmandana ja ta sai ka etapi kokkuvõttes 40 punktiga kolmanda koha. Lomp oli avasõidus neljas ja teises sõidus kuues. Etapi kokkuvõttes tuli ta 33 punktiga viiendale kohale. Esikoha teenis mõlemad sõidud võitnud Melissa Mäntylä (50 punkti), teine oli 44 punktiga Noora Uro. Sarja kokkuvõttes hoiab Lomp neljandat kohta.