Põltsamaa supermoto võitis Eero Madisson

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal toimus laupäeval supermoto Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, mille klassis S1 võitis Eero Madisson.

Ilm oli võistluspäeval heitlik: kord sadas, kord paistis jälle päike, nii et kõik sõitjad said mitmel korral vahetada slicke vihmarehvide vastu ja vastupidi.

Ka mõlemad S1 klassi sõidud võitnud Eero Madisson (KTM, Motohai) tunnistas, et ilmaolud olid rasked, kuid oma võistlussõidud sai nende klass siiski kuiva ilmaga ja slickidega pidada. “Esimesed ringid oli Patrick mul tagarattas ja heitlesime pingsalt, konkurents oli kõva. Siis loksus sõit minu jaoks kuidagi paika ja läksin eest,” rääkis Madisson. Esimeses sõidus võitis ta Palsi (TM, Vihur Motosport) 9 sekundiga, kolmandaks tulnud Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team) aga jäi Palsist vaid sekundi kaugusele. Teises sõidus osutas Pals tugevamat vastupanu ning finišis lahutas neid Madissoniga vaid 1,48 sekundit, Pärtelpoeg oli võitjast seekord 31,8 sekundi kaugusel.

Enne juuli viimasel nädalavahetusel Belgias toimuvat Rahvuste Supermotot, kus Eestit esindavad Eero Madisson, Patrick Pals ja Aksel Pärtelpoeg, kavatseb Madisson ja teised meie sõitjad vormi lihvimiseks osaleda veel Poolas toimuval Leedu meistrivõistluste etapil.

Klassis S2 läksid kõik poodiumikohad Lätti: võitis Kaspars Loss (KTM), teine oli Gatis Tikins (Yamaha) ja kolmas Imants Kalnins. Eerik Madisson (KTM, Motohai) elas kahjuks esimeses sõidus üle kukkumise ja käis haiglas kontrollis, kuid oli võistluspäeva lõpuks juba raja ääres tagasi. Klassis S4 võidutses Karl Takk (GasGas, Motohai) Martin Pärtelpoja ja (GasGas, Äksi39Team) ja Enrico Pedacu (Husqvarna) ees. SM Street klassi viis samuti Lätti Roberts Konrads (Aprilia), teine oli Martins Avens (Aprilia) ja kolmas Mati Kraavi (KTM, Seltec Racing).

Klassis SM Juunior käis tihe rebimine Mathis Vetkini (TM, Pärnu Motoclub) ja Robin Robert Moosese (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) vahel. Esimeses sõidus vahetati mitmel korral kohti, lõpuks jäi peale Vetkin, kes edestas Moosest 1,6 sekundiga, ka kolmandaks sõitnud Travis Siilak (KTM, Motohai) jäi vaid 4,5 sekundi kaugusele. Ka teise sõidu võitis Vetkin Moosese ees, kolmas oli seekord Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team).
Päeva kokkuvõttes oli Ebelmann samuti Vetkini ja Moosese järel kolmas.

Klassis SM65 edestas Henry Järv (GasGas, Äksi39Team) Steven Eugen Tiitsot (KTM, AYR Racing Team) ja Tuomas Ihalainenit (KTM, Soome). Klassis SM50 oli esikolmik Karl-Hendrik Järv (Husqvarna, Äksi39Team), Karl Liivamäe (KTM, Äksi39Team) ja Meribel Kask (KTM, Vihur Motosport).

MiniGP klassis koorisid koore samuti lätlased: Kristers Grabovskis Marks Cernevskise ja Timurs Scicko ees. Pitbike Juunior klassis oli esimene Oliver Püüding (YCF) ja teine Timofejs Vilkovs.

SM Quadi esimese sõidu võidu ja teise sõidu teise kohaga võttis koha poodiumi esimesel astmel Viljar Värat (Estonian Supermoto Racing Team), teine oli avasõidu kolmas ja teise sõidu võitja Ardo Tigane (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ja kolmas Roman Mägi (Yamaha, Estonian Supermoto Racing Team, teine ja neljas koht).

Pitbike’ide esimeses ühissõidus kukkus Heido Havam (BucciMoto, HRC Eesti Racing Team) kohe esimesel ringil esikohtadele heideldes ja oli sunnitud võistluse pooleli jätma ning pidi samuti haiglatee ette võtma. Pitbike Open klassi võitis Alex Vetkin (YCF) Heigo Endeni ja Kaarel Kikerpilli (PitsterPro) ees. Klassis Pitbike 160 võitis mõlemad sõidud ja etapi kokkuvõttes Mihhail Bõstrov Mark Tori (YZF, Pärnu Motoclub) ja Garijs Rozkalnsi (Läti) ees. Klassis Pitbike 40+ oli esikolmik Janis Pahk (YCF), Kair Pruuns (YCF) ja Margus Oks (BucciMoto, Freetime Racing).

Võistluse täpsemad tulemused on leitavad siit: https://speedhive.mylaps.com/Events/2016712

Supermoto Eesti meistrivõistlused jätkuvad 6. augustil.