Pals ja Madisson andsid Poolas kõva lahingu

Möödunud laupäeval toimus Varssavi lähedal Leedu ja Poola supermoto meistrivõistluste etapp, kus enne tuleval nädalavahetusel Belgias toimuvat Rahvuste supermotot käisid võistlusvormi täiendamas ka Eesti koondislased Eero Madisson ja Patrick Pals ning Travis Siilak.

Klassis S1 võitis Madisson (KTM) kvalifikatsiooni ning sai ka esimese sõidu stardist kõige paremini minema, kuid Pals (TM) hoidis talle terve võistlussõidu vältel tihedalt kannule. Pals üritas küll mitmel korral mööduda, kuid väheste möödumisvõimalustega kiirel rajal see ei õnnestunud ning finišis edestas Madisson Palsi 0,2 sekundiga. Hoog oli meestel nii suur sees, et sõideti võideldes veel peaaegu terve finišijärgne ring enne, kui aru saadi, et sõit on tegelikult läbi.

Teises sõidus sai Madisson taas kõige parema lähte ja läks eest, kuid Pals survestas teda jätkuvalt tugevalt nii, et ühte kurvi liiga suure gaasiga sisse minnes läks Madissonil ratas alt ning kuna Palsil õnnestus püsti jääda, lõpetas selle sõidu ja ka võistluse esimesena Pals Madissoni ja Poola sõitja Michal Pawliku järel.

Enne Rahvuste supermotot oli see võistlus kahele meie sõitjale kindlasti suurepäraseks treeninguks. Aksel Pärtelpoeg valmistus jõuprooviks kodustel krossiradadel.

Travis Siilak (KTM) osales klassis SM Junior. Kvalifikatsioonis teise tulemuse saanud noormees võitis esimese sõidu stardi ja sõitis konkurentidel pikalt eest, tehes selles sõidus ka päeva kiireima ringiaja. Teises sõidus jäi ta stardis teiseks ning pidi selle kohaga ka leppima, kuna vaatamata korduvale proovimisele ei õnnestunud sõidu võitnud leedulasest Matas Leckasest mööda pääseda. Päeva kokkuvõttes oli Siilak teine, kolmanda koha sai Hugo Bykovas (Leedu).

Supermoto Team Estonia manageri Kristjan Siilaku sõnul on nüüd plaanis mõned päevad Poolas puhata ja siis edasi Belgiasse suunduda. Rahvuste supermoto toimub 30.-31. juulil 2022 esimest korda Belgias Mettet’s.