Pärm / Lipstok võitsid Alastaros Soome MV etapi, Freimann Supersport 300 klassis võimsalt esimene

Täna toimus Soomes Alastaro ringraja Soome meistrivõistluste kolmas ja Eesti meistrivõistluste neljas etapp, kus Eero Pärm / Lauri Lipstok võitsid külgvankrite klassis mõlema maa meistrivõistluste etapi.

“Peab tunnistama, et Soome tase on väga kõrgeks tõusnud ja kui see väike situatsioon valestardiga kõrvale jätta, siis võib-olla ei olekski meil õnnestunud täna seda sõitu võita,” oli Eero Pärm enesekriitiline. Nimelt tegid kvalfikatsiooni võitnud Tero Manninen / Joni Manninen valestardi ja said karistuseks +20 sekundit. Võidusõidus edestasid Pärm / Lipstok neid 13,778 sekundiga, nii et ilma konkurentide valestardita oleks neil tulnud täna kuskilt leida veel veidi üle kaheksa sekundi.

Kuid võistlus on siiski võistlus ja Pärm / Lipstok (LCR, Pärm Racing Team) edestasid täna teisena lõpetanud Petri Makkula / Riina Loikalat (Yamaha) ja poeg ja isa Mannineni (LCR). Jaanus Kompus / Avo Kuusk (Yamaha, HRC Eesti Racing Team) olid 6ndad ja Silver Kuusk / Marko Piirlaid (Suzuki, Biker24 Motospordiklubi) 7ndad.

Hugo-Brent Freimanni (Yamaha, Vihur Motosport) parim ringiaeg Supersport 300 klassis oli 01:25.739, mis on mitteametlikel andmetel Alastaros selle klassi uueks rekordiks. Ta võitis kaljukindlalt nii oma klassi kvalifikatsiooni kui võistlussõidu, tehes võidusõidus peaaegu kõigile konkurentidele ringiga sisse. “Rada oli hea, rehvid head, kõik sobis täna,” kommenteeris Freimann. “Natuke külm küll on, aga pole hullu,” lisas ta. Hommikul oli temperatuur tõesti vaid 15 kraadi ja kohati sabistas kergelt vihma, õhtuks läks siiski umbes viie kraadi võrra soojemaks ja pühapäeval peaks Alastaros olema veel suvisemad temperatuurid.

Freimann osales ainult Eesti meistrivõistluste arvestuses, kuid esimene soomlane selles sõidus oli alles neljas, Arttu Matikainen. Andre Köster (KTM) sõitis kvalifikatsioonis välja teise aja ja oli ka sõidus pikalt teine, kuid sõidu lõpupoole pidi endast mööda laskma klubikaaslase ja tänase sünnipäevalapse, Selyn Kazakova (Yamaha), kes lõpetas Freimanni järel teisena. “Tekkis väike tehniline tõrge, käigud ei töötanud enam väga hästi, sellepärast langesin kolmandaks,” tunnistas Köster.

Superbike’ide sõidus tuli eestlastel tunnistada Soome konkurentide paremust. Tänase sõidu võitis Niko Mäkinen (Yamaha), esimese eestlasena oli Hanno Velt (Aprilia, Vihur Motosport) viies. Sõidu alguses toimus vendade Mait ja Madis Vesteli (mõlemad Suzuki, Suzuki Team Estonia) ja Veldi vahel pingeline võidusõit ja tundus, et Vestelitel õnnestub vanameistrist ette pääseda. “Aga kordus täpselt eelmise aasta stsenaarium, kuigi me olime kvalifikatsioonis kiiremad, leidis Velt sõidu teises pooles järsku uue hoo ja läks eest,” ütles Mait Vestel. “Aga teeme siin homseks mõned muudatused seadistuses ja vaatame, mis saab,” oli ta siiski lootusrikas. Mait Vestel lõpetas tänase sõidu seitsmendana, vend Madis kaheksandana, Andry Blank (Kawasaki, Biker24 Motospordiklubi) oli 12., klubikaaslane Rannus Ervin (Suzuki) 14.

Teiste EMV ja EKV klasside tulemused:

Alar Laidoner (Yamaha, Seltec Racing) Superstock 600 9. Koht

C-1200 klassis oli Sander Telve 1. ja Danel Udu 2.

C-600 klassi esikolmik: Normunds Kazušs (Läti), Rain Leenpalu, Andre Vähesoo.

MiniGP Sander Vahtramäe 6., Oskar Kärg 7., Herman Mihkelson 8. (kõik Vihur Motosport).

B-1200 klassi võitis Jarmo Kivi (BMW) Taavi Nahko (Ducati) ja Arvo Alehodžini (Honda, kõik Vihur Motosport) ees.

Pühapäeval peetakse Alastaros nii Eesti kui Soome MV etapi teised võistlussõidud. Warm-up alga kell 10:30 ja kell 13:40 on esimesena stardis MiniGP klass.

Võistluse täpsemad tulemused: https://www.race-monitor.com/Results/Race/121154