Eesti sai Rahvuste supermotol 11. koha

Täna Belgias Mettet’i ringrajal toimunud Rahvuste supermoto finaalis sai Eesti meeskond koosseisus Patrick Pals, Eero Madisson ja Aksel Pärtelpoeg 11. koha.

Mettet’i ringraja pikkus on 2,2 km, millest 1,6 km on asfalti ja 0,6 km off-road lõike. Ilm tänasel võistluspäeval oli pilvine, sooja 23 kraadi.

Nagu eilsete kvalifikatsioonide puhul sai ka täna meie sõitjate jaoks kõige keerulisemaks takistuseks pikk kiire stardisirge, mis lõppes lauge vasakkurviga. “Stardid ei tulnud meil kordagi hästi välja,” rääkis koondise manager Kristjan Siilak. “Meie poisid puksiti seal iga kord välja, käis väga armutu heitlus. Samas oli meil meeskonnas ka kokkulepe, et sõidame pigem kindla peale ja püüame püsti jääda ning sõidu jooksul kohti noppida.”

Esimeses sõidus läksid rajale oma kümnendal Rahvuste supermotol osalev Patrick Pals (TM, Vihur Motosport) ja viiendat korda sellel võistlusel kaasa tegev Eero Madisson (KTM, Motohai). Stardist 21ndana minema saanud Pals tõi koju 18. ja 27ndana konkurente jahtima läinud Madisson 21. koha.

Teises sõidus läksid eestlastest võistlustulle Madisson ja oma esimesel Rahvuste supermotol tuleristsed saanud Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team). Madisson oli stardis 17s ja Pärtelpoeg 31ne, vahepeal lausa 14ndaks trüginud Madisson pidi selles sõidus kukkumise tõttu leppima 19nda kohaga, Pärtelpoeg aga suutis positsiooni kõvasti parandada ja tõusis 24ndaks.

Viimases sõidus näitas tõelist sisu Pals, kes oma stardijärgse 24nda positsiooni parandas 17ndaks kohaks ning sõitis välja eestlastest parima ringiaja 1:45.332. Pärtelpoeg pidi selles sõidus leppima 23nda kohaga.

Kokkuvõttes teenis Eesti 98 punkti ja sai tänavusel Rahvuste supermotol 11nda koha. Võistluse võitis Prantsusmaa (Thomas Chareyre, Nicolas Cousin ja Sylvain Bidart) Prantsusmaa juunioride ja Itaalia meeskonna ees.

“Üldpildis jäid kõik meie sõitjad tulemustega rahule,” võttis Siilak tänavuse võistluse kokku. “Minu väike unistus oleks tulevikus välja panna ka Eesti poolt esmakordselt juuniorite meeskond, kuna tänavu oli neid Rahvuste supermotol väga palju.”

Rahvuste supermoto koondist toetavad Castrol, MRA Perustukset, Kreston Ehitus, Bling
Graphix ja eraisikud.

Mettet’is vahesõitudena toimunud juunioride võistlusel osalesid Travis Siilak ja Mathias Vetkin. Vetkin võitis mõlema sõidu stardid ja näitas top 3 aegu, kuid oli sunnitud esimese sõidu tehniliste probleemide tõttu katkestama. Siilak sai 17 võistleja seas 7. koha, Vetkin oli 11.

Supermoto rahvuskoondise leht: https://msport.ee/team-estonia/rahvuste-supermoto/

Rahvuste supermoto tulemustega saab end kursis hoida Supermoto S1 lehel: https://www.supermotos1gp.com/results-2022/