Rait Kaimer võitis MX Liiga etapi Tihemetsas

30. juulil toimus Tihemetsas Lauri krossirajal MX Liiga viies etapp. Kiireimas MX Pro klassis teenis oma esimeses etapivõidu Rait Kaimer. Veteranide 40+ masinaklassis teenis esikoha Taimar Taaber.

Tihemetsa etapilt puudusid erinevatel põhjustel kahjuks meie kiireimad krossisõitjad, kuid see andis võimaluse teistele esikoha eest võistelda. Kuna MX Pro ja MX B masinaklassides oli vähe sõitjaid, siis peeti nende võistlussõidus koos. Avasõidus võttis avaringil esikoha enda kätte noor lätlane Uldis Freibergs, kes näitas rajal selgelt parimat kiirust ja ta suutis järgnevatel eest ära sõita ning kindla esikoha teenida. Sõidu alguses hoidis teist kohta Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi), kuid mõne ringi järel suutis Rait Kaimer (MotoWorks RT) temast mööduda. Lõpuks kuuluski kindel teine koht Kaimerile. Kolmanda koha peale läks sõidu lõpus veel võitluseks, kuid Rauk suutis oma positsiooni Kairo Katkosilti (RedMoto Racing) ees napilt kaitsta.

Teist sõitu asus stardi järel vedama Kaimer, talle järgnesid Rauk ja Katkosilt. Katkosilt suutis teisel ringil teisele kohale tõusta, kuid Kaimer hakkas juba vaikselt eest ära libisema. Kaimer suutiski korraliku sõidu kokku panna ilma suuremate vigadeta ja see andnud Katkosiltile mingit võimalust esikohta püüda. Kaimer võitis sõidu, Katkosilt oli teine ja Rauk kolmas.

Etapi kokkuvõttes tuli 114 punktiga esikohale Kaimer, teise koha sai 100 punktiga Katkosilt ja kolmanda koha 100 punktiga Rauk. MX Juunioride arvestuses kuulus esikoht mõlemad sõidud võitnud (120 punkti) Juri Vinogradovile (Narva SK Energia). Teise koha sai 104 punktiga Henri Möll (KTL Racing klubi), sõitudes oli ta kolmas ja teine. Kolmas koht kuulus kokkuvõttes 104 punktiga Tristan Loobile (Pärnu Motoclub), sõidud lõpetas ta teise ja kolmandana.

MX B klassi arvestuses käis rajal 12 sõitjat. Avasõidus võttis esikoha Marken Sonn (Kose AMK), teine oli Marten Enok (KTL Racing klubi) ja kolmas Danel Dreving (Paikuse Motoklubi). Teine sõit keeras aga üldarvestuse peapeale. Esikoha teenis sõidus Enok, teiseks tuli Madis Lepikov (Tõrva Motoklubi) ja kolmandaks Marko Moorits (Linnamäe Motoklubi). Etapi kokkuvõttes läks esikoht 114 punktiga Enokile, teiseks tuli 100 punktiga Lepikov ja kolmandaks 92 punktiga Moorits.

MX C klassis kogunes avasõidus stardipuu taha 25 sõitjat. Avasõitu asus juhtima britt Sam Jones (KTL Racing Klubi), kuid pehmel liivarajal ei suutnud ta sellist kiirust näidata, et poodiumi eest võidelda. Esikoha peale hakkasid heitlema hoopis Karl Kiil (KTL Racing klubi) ja Mati Nuut (Pärnu Motoclub). Oma paremuse pani lõpuks maksma Kiil, teisena tuli finishisse Nuut ja kolmandana Hendrik Urbanik (Kagu MK).

Teine MX C klassi sõit oli taas väga sündmusterohke. Sõitu stardi järel juhtima läinud Jones andis taas kiirelt mõned kohad ära ja kolmandal ringil ta veel kukkus ka suurel kiirusel. Sõitu asus korraks juhtima Aron Annerviek (Pärnu Motoclub), kuid peagi möödus temast Carl-Markus Merits (Türi Auto.Motoklubi). Merits sai juba jälitajatega väikese vahe sisse, kuid siis eksis ta kurvis ja kukkus ning juhtima pääses taas Annerviek, kes oma kohta ka lõpuni hoida suutis. Teisena lõpetas sõidu Kiil ja kolmandana Merits. Etapivõidu teenis 108 punktiga Kiil, teine oli 100 punktiga Nuut ja kolmas 98 punktiga Annerviek.

MX D klass tulid kaarte segama noored 85cc klassi poisid, kes oma kiiruse poolest sobiksid kindlasti paremini ikkagi C klassi. Esikoha teenis mõlemas sõidus Enriko Peilman (RedMoto Racing) ja talle kuulus 120 punktiga esikoht ka etapi kokkuvõttes. Teisena lõpetas mõlemad võistlussõidud Gregor Allikas (Motoextreme) ja talle kuulus 108 punktiga teine koht ka kokkuvõttes. Kolmas oli kahel korral Karl Teesalu (RedMoto Racing) ja talle kuulus 100 punktiga ka kolmas koht etapi kokkuvõttes.

MX E masinaklassis oli kvalifikatsioonis kokku 53 sõitjat ja tuli moodustada 2 gruppi, et sõidud ohutumad oleksid. A grupis, kus sõitsid 30 ajasõidu kiireimat suutis avasõidus esikoha võtta Robert Rikko, teise koha sai Risto Vanatoa (Pärnu Motoclub) ja kolmanda koha Andero Pikk (Kagu MK). Teises sõidus oli aga kiireim Martin Gatski (Türi Auto-Motoklubi), teisena lõpetas sõidu Pikk ja kolmandana Lars-Eerik Aigro (Motoextreme).

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 104 punktiga Pikale, teise koha sai 102 punktiga Gatski ja kolmanda koha 98 punktiga Rikko.


Taimar Taaber

Veteranide 40+ masinaklassis on sel hooajal head minekut näidanud Taimar Taaber (Kagu MK) ja erandiks ei olnud ka Tihemetsa etapp. Avasõitu asus juhtima kodurajal sõitnud Ain Klettenberg (Tihemetsa Motoklubi), kuid Taaber suutis liirdikoha peagi enda kätte võtta ning seda lõpuni ka kindlalt enda käes hoida. Teiseks tõusis lõpuks Erki Tärno (Motoextreme) ja kolmandana tuli finishisse Klettenberg. Teises stardis näitas parimat reaktsiooni taas Klettenberg, kuid jälle oli Taaber kohe seljataga survestamas ja ta asuski ise sõitu kiirelt juhtima. Taaberi võit näis juba üsna kindel, kuid sõidu lõpus sõitis ta rajalt korraks välja ja Tärno pääses talle ohtlikult lähedale. Finishisse tulidki mehed kõrvuti ja lõpuks kuulus esikoht vaid 0,2 sekundiga ikkagi Taaberile. Tärno sai teise koha ja Klettenberg kolmanda koha.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esimeseks Taaber, teine oli 44 punktiga Tärno ja kolmas 40 punktiga Klettenberg. 50+ masinaklassis võitlesid esikoha eest Aivo Rabbi (Paikuse Motoklubi) ja Valeri Homin (Roosna-Alliku Motoklubi). Viimasel ajal ainult võite tunnistanud Rabbi ei leppinud vähemaga ka Tihemetsas. Ta võitis mõlemad sõidud ja tuli 50 punktiga esikohale. Homin lõpetas mõlemad sõidud teisena ja talle kuulus 44 punktiga teine koht. Kolmas oli mõlemas sõidus Petri Tuukkanen (Tihemetsa Motoklubi), kes tuli 40 punktiga kolmandaks ka etapi kokkuvõttes.