Harri Kullas on MX Nationali meister!

Briti krossisarja MX Nationali viies etapp toimus möödunud nädalavahetusel Hawkstone Parki krossirajal. MX1 klassis võttis etapivõidu Harri Kullas ja ta kindlustas juba ene viimast etappi esikoha ka hooaja kokkuvõttes.

Hommikuses ajasõidus sõitis Kullas välja neljanda ringiaja. MX2 klassi arvestuses võistlenud Jörgen-Matthias Talviku oli oma klassi parim ja kahe klassi peale seitsmes. Esimeses võistlussõidus näitas Kullas suurepärast startimisoskust ja ta asus sõitu avaringil juhtima. Ta hakkas kohe teistel eest ära minema ning võttis lõpuks kindla esikoha. Sõitu top 5 piirilt alustanud Talviku tegi samuti ilusa sõidu ja tõusis lõpuks sõidus teiseks. MX2 klassi arvestuses kuulus talle kindel esikoht. Meie meeste seljataga kolmandana lõpetas sõidu Brad Todd.

Teist sõitu asus stardi järel juhtima taas Kullas ja jälle oli ta ka rajal kindlalt kiireim ning Harri võttis järjekordse esikoha. Talviku oli tegemas samuti taas suurepärast sõitu ja ta oli tõusnud juba kolmandale kohale, kuid sõidu keskel eksis ta hüppel ja elas üle hirmuäratava kukkumise. Esmapilgul tundus asi hull, kuid õnneks Jörgen-Matthiasel kõik luud terved ning ta saab hooaega väikese taastumise järel jätkata. Teise koha võttis Kullase järel lõpuks Josh Gilbert ja kolmas oli Petar Petrov.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Kullas, teiseks tuli MX1 klassi arvestuses 40 punktiga Todd ja kolmandaks 35 punktiga Petrov. Etapilt teenitud punktidega kindlustas Kullas enne viimast etappi juba ka MX1 klassis esikoha. Tema edu teisel kohal oleva Gilberti ees on 65 punkti suurune. Talviku oli avasõidust teenitud punktidega MX2 klassis päeva kokkuvõttes kaheksas.

Talviku kukkumist saab näha sellest videost