Hiiumaa võõrustas ENKV neljandat etappi

7. augustil toimus Hiiumaal Nurste krossirajal motokrossi Eesti Noorte karikavõistluse neljas etapp ning 50cc masinaklassi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, mille võitis Sebastian Puusepp.

Ainsana olid Hiiumaal Eesti meistrivõistluste arvestuses rajal 50cc masinaklassi sõitjad. Avasõidus võitlesid seal esikoha eesti Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK) ja Martin Põder (Pärnu Motoclub). Puusepp asus stardi järel sõidu liidriks, kehva stardi teinud Põder pidi tegema mitmeid möödasõite, et teisele kohale esmalt tõusta. Seejärel asus Põder jälitama liidrikohal sõitnud Puuseppa. Poistel käis omavahel tõsine võitlus ja finishijoonel suutis Puusepp esikoha võtta vaid 0,8 sekundilise edumaaga Põdra ees. Kolmandana lõpetas sõidu Ruben Tees.

Teist sõitu asus stardi järel taas juhtima Puusepp ja Põder võttis sisse teise koha. Kahekesi sõitsid poisid taas järgnevatel eest ära ja esikoha saatus jäi nende kahe otsustada. Sel korral suutis Puusepp jälitajaga väikese vahe sisse saada ning ta võttis lõpuks 6 sekundilise esikoha Põdra ees. Kolmandana tuli finishisse taas Tees.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Puuseppale, teise koha sai 44 punktiga Põder ja kolmanda koha 40 punktiga Tees. Meistrivõistluste üldarvestuses tõusis 140 punktiga uueks liidriks Puusepp. Teisel kohal on 135 punktiga Põder ja kolmandal kohal 111 punktiga Tees.


Lucas Leok

Ülejäänud klassid käisid rajal juba karikavõistluste punkte teenimas. Kõige osavõtjate rohkem klass oli 65cc, kus rajal käis 29 sõitjat. Kohal oli kogu meie tipp eesotsas Lucas Leokiga (Sõmerpalu MK). Leok näitas oma paremust juba ajasõidus kui edu teiseks tulnud Aston Allase (RedMoto Racing) ees oli ringi peale koguni 5 sekundit. Ka võistlussõitudes võitjas kahtlust kordagi ei tekkinud. Avasõidu võitis Leok suure edumaaga järgnevate ees. Järgmistele kohtadele käis juba palju tihedam heitlus. Teise koha suutis endale välja võidelda Allas ja kolmanda koha Enri Lustus (Sõmerpalu MK). Teise sõidu võitis taas kindlalt Leok ja ka teine ja kolmas koht läksid samadele poistele. Allas tuli finishisse teisena ning Lustus kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Leok, teise koha sai 44 punktiga Allas ja kolmanda koha 40 punktiga Lustus. 65cc Juunioride parim oli Gregor Lootus (Motoextreme), teise koha sai Rasmus Näär (LL Racing) ja kolmanda koha Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia).

85cc masinaklassi avasõidu võitis Enriko Peilman (RedMoto Racing). Kohe sõidu alguses tõusis teiseks ning püsis seal sõidu lõpuni Paul Raid (Sõmerpalu MK). Kehva alguse järel suutis ennast lõpuks kolmandaks võidelda Kaspar Uibu (Sõmerpalu MK). Teises sõidus võttis alguses liidrikoha enda kätte Raid, kuid Peilman suutis paari ringiga ise liidriks tõusta ja võttis lõpuks taas esikoha. Raid lõpetas sõidu teisena ja Uibu kolmandana.

Kokkuvõttes tuli esimeseks 50 punktiga Peilman, teise koha sai 44 punktiga Raid ja kolmanda koha 40 punktiga Uibu. Peilman ja Raid kuulusid seejuures mõlemad 85 Jun masinaklassi. Kolmas oli selle klassi arvestuses Karl Teesalu (RedMoto Racing).

125cc klassis käis rajal kahjuks vaid kolm sõitjat. Avasõidus oli parim Gregor Allikas (Motoextreme), teise koha sai Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi) ja kolmanda koha Ralf Gramakovski (Hiiumaa Motoharidus). Teises sõidus suutis esikoha võtta aga Moorits, kes tuli ka kokkuvõttes 47 punkiga esimeseks. Sõidu teisena lõpetanud Allikas oli 47 punktiga teine ka päeva kokkuvõttes. Kolmas oli taas Gramakovski, kes teenis 40 punktiga etapi kokkuvõttes samuti kolmanda koha.

Koos 125 klassiga käisid rajal ka Open klassi sõitjad ja seal võitis mõlemad sõidud Aron Lenzius (AMB Racing Team). Teisena lõpetas kahel korral Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi). Avasõidus neljanda koha saanud Rait Toomsoo suutis teise sõidu kolmandana lõpetada ja pääses tänu sellele poodiumi kolmandale astmele.

50 Mini klassis sel hooajal ainult võite tunnistanud Raiki Põlma (RedMoto Racing) võitis ka Nurstes avasõidu, kuid teise sõidu neljas koht jättis ta kokkuvõttes teiseks. Esikoha teenis hoopis mõlemad sõidud teisena lõpetaud Ralf Vanatoa (Pärnu Motclub). Kolmandaks tuli Harri Oja (Pärnu Motoclub), sõitudes oli ta viies ja esimene. 50PW klassi arvestuses oli parim Brait Arumägi (AGM Racing), teise koha sai Marten Raudsepp (Roosna-Alliku MK) ja kolmanda koha Hugo Vares.

Pitbike MX klassis on sel hooajal valitseja olnud Claus Oliver Pajuri (Motoextreme) ja ka Hiiumaal ei andnud ta teistele võimalust. Pajuri võitis mõlemad sõidud ja võttis esikoha 50 punktiga etapi kokkuvõttes. Teise koha sai 44 punktiga Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmanda koha 38 punktiga Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi). Sõitudes oli Raba neljas ja kolmas. Pitbike 35+ klassi arvestuses teenis kindla esikoha Marko Lepik (Freetime Racing), teiseks tuli Meelis Liivrand (Freetime Racing) ja kolmandaks Margus Oks (Freetime Racing).

Pitbike Semi 88 klassi võitjaks tuli Oliver Kalle (Viljandi Motospordiklubi), sõitudes oli ta teine ja esimene. Avasõidus kolmas olnud ja teise sõidu võitnud Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi) oli päeva kokkuvõttes teine. Kolmandaks tuli Henry Küper (Viljandi Motospordiklubi), sõidud lõpetas ta teisena ja kolmandana. Semi 88 Juunioride arvestuses oli parim Kaiser Kopti (Motoextreme), teise koha sai Samuel Sarv ja kolmanda koha Rasmus Konrad Bristol (Abja Tehnikaring).

Quad 100 klassi arvestuses võitis mõlemad sõidud Ruben Vestung (RedMoto Racing), teiseks tuli Martin Kähr (Kagu MK), kes avasõidus neljas ja teises sõidus teine oli. Kolmas oli päeva kokkuvõttes Remi Oliver Breiberg (Bombini Racing), sõidud lõpetas ta teisena ja neljandana.

ATV Laste arvestuses teenis esikoha Ramos Sokolov (Sõmeru Racing). Teise koha sai Brent Saul (Äksi39 Team) ja kolmanda koha Kaspar Saar (Linnamäe Krossiklubi). Juunioride arvestuses oli parim Kren Astok (Sõmeru Racing), teiseks tuli Paul Pärtel Koho (Äksi39 Team) ja kolmandaks Lars Landmann (Sõmeru Racing).

Järgmine etapp toimub juba sellel nädalavahetusel Toilas Pühajõe krossirajal.