17ndat korda toimunud Rannu mäkketõus pakkus põnevust ja vaatemängu

17ndat aastat toimunud Rannu mäkketõusu oli taaskord põnev. Rajameistrid Peru ja Sarvik olid valmistanud huvitava ja elevust tekitava võistlusraja.

Mini juuniorite klassis oli Rannu etapil võidukas Oskar Reinvald kes tõusis 30,53m kõrgusele, teise koha saavutas Shara „Mammu“ Siilak (Motohai) tulemusega 28,97m ning kolmanda koha eelsõitude kõige kõrgemale tõusnud Egert „Väike Eku“ Uiga (Tartu Enduro Klubi), kes finaalis puterdas stardis ära ja sai tulemuseks 21,74m. Hooaja üldliidriks tõusis Rannu etapi järel Oskar, teisel positsioonil on Väike Eku ja kolmas Mammu.

Juuniorid sõitsid osaliselt täiskasvanute rajal ning tegid kõvasid tulemusi. Väga põnevas finaalsõidus tegi parima tulemuse Gregor “Grex” Kopelmaa (Kärnataja HC) saades kirja 52,88m. Teisele kohale sõitis end Travis „Travvu“ Siilak (Motohai) tulemusega 46,25m ning pisut ebaõnnesõdur Robin „Robi“ Kuus (Kagu MK) kukutas oma ratta 46,09m kaugusele. Hooaega juhib jätkuvalt Travvu, edestades teisele kohal olevat Grexxi 8 punktiga, kolmandal kohal olev RRobi jääb liidrist maha 15. punktiga.

Krossi klassis oli võidukas Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro Klubi) sõites välja võidutulemuseks aja 12,75s. Teisele kohale kihutas end Steve Loorits (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 12,84s ning kolmandaks korraldaja Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu MK) ajaga 13,22s. Hooaja liidriks tõusis Koff, edestades Peru 3 punktiga. Kolmandal kohal on head hooaega tegev Steve jäädes liidrist maha 14.punktiga.

Single klassis ei olnud vastast rajameister Tajo „Peru“ Andressoole (Sõmerpalu MK) kes finaalis sõitis välja võidutulemuse 11,11s. Teisele kohale sõitis end Lärm tulemusega 11,50s ning kolmandale kohale Siim Hintser tulemusega 11,54s. Hooaja liider on Peru, vaid nelja punkti kaugusel on Rannus päeva kõige kiirema aja sõitnud Jaanus Hugo „Väike Mulk“ Ermits (RedMoto) ning kolmandal kohal liidrist juba 26. punkti kaugusel Tenny „Tenny“ Tuvikene (Tartu Enduro Klubi).

Unlimited klassis ei olnud vastast Lärmile, kuigi finaalsõidus oli tal rohkem õnne kui kvaliteeti, siiski võidutulemuseks aeg 13,32s. Teisele kohale sõitis end Lauri „Linnapea“ Drubinš (Carma motoklubi) ajaga 15,54s ning kolmandaks hooaja liider Andrus „Küta“ Küttä (Forte MCC) ajaga 15,98s. Hooaja üldtabelis edestab Küta Lärmi 3. punktiga ning kolmandal kohal oleva Tago „Tipp“ Madissooga (Kärnataja HC) lahutab liidrit 12.punkti.

Kõik võib muutuda juba sellel laupäeval, kui on toimumas mäkketõusu EMV 5. etapp taaskord Sõrestes, kuid uuel nõlval. Ootame kõiki tänaseid ja ka uusi sõitjaid seda mäge vallutama 😉

Rannu etapi tulemused leitavad: https://bit.ly/3diznFK
Hooaja üldtulemused leitavad: https://bit.ly/3JEvUh5

Kohtumiseni 13. augustil Sõrestes, Põlvamaal.