Indrek Mägi võitis MX Liiga etapi Toilas, külgvankritel olid parimad Gordejev ja Stupelis

Pühapäeval, 14. augustil toimus Toilas Pühajõe krossirajal MX Liiga kuues etapp. Kiireimas MX Pro klassis võttis etapivõidu Indrek Mägi. Külgvankrid ja Quadid võistlesid karikavõistluse punktidele Pühajõel. Külgvankritel teenisid esikoha Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis, Quadidel oli parim Rasmus Sõna.

MX Pro klassis jäi stardirivi üsna hõredaks ja Eesti tippudest oli Toilas kohal vaid Indrek Mägi (Kawadaki, Mägi Racing). Võidusõitudes keegi Mägiga sammu pidada ei suutnud ja ta teenis kindlad esikohad ning oli parim ka etapi kokkuvõttes. Teisele ja kolmandale kohale käis aga juba palju tõsisem võitlus. Avasõidus pääses stardi järele teisele kohale Kairo Katkosilt (RedMoto Racing) ja kuigi Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi) survestas teda kogu sõidu jooksul, siis võttis teise koha ikkagi Katkosilt. Teises sõidus sai parema stardi Rauk, kes siis sõidu lõpus pidi Katkosilti rünnakuid tagasi tõrjuma. See tal ka napilt õnnestus ja Rauk lõpetas sõidu teisena ning tuli teiseks ka etapi kokkuvõttes. Katkosilt teenis samade punktidega kolmanda koha.

MX Jun klassi arvestuses võitis mõlemad sõidud Juri Vinogradov (Narva SK Energia). Avasõidus teenis teise koha Kennert Nurja (MotoWorks RT) ja kolmanda koha Tristan Loob (Pärnu Motoclub). Teises sõidus vahetasid poisid omavahel kohad ja tänu selele tuli etapi kokkuvõttes teiseks Loob ja kolmandaks jäi Nurja.

Koos Pro klassiga käis rajal ka MX Liiga arvestuses sõitev MX B masinaklass, kuna kohale oli tulnud vaid 7 sõitjat. Mõlemad sõidud võitis Marten Enok (KTL Racing Klubi) ja talle kuulus ka kokkuvõttes esikoht. Teiseks sõitis mõlemas sõidus Marken Sonn (Kose AMK). Kolmandaks tuli etapi kokkuvõttes Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi), kes sõitudes kolmas ja neljas oli.

Ka MX C ja MX D klassi sõidud pandi sõitjate vähesuse tõttu kokku. Kiiremas MX C klassis teenis esikoha mõlema sõidu võiduga britt Sam Jones (KTL Racing Klubi). Teiseks tuli tema klubikaaslane Karl Kiil, kes avasõidu oli lõpetanud teisena ja teise sõidu kuuendana. Kolmas oli etapi kokkuvõttes Robert Niido (Kohila Motospordi Klubi). Sõitudes oli Niido kaheksas ja teine. MX D klassi avasõidu võitis Enriko Peilman (RedMoto Racing), kuid kuna teine sõit tal ebaõnnestus, siis poodiumile ta ei jõudnud. Võidu võttis avasõidu kolmandana lõpetanud ja teises sõidus teine olnud Gregor Allikas (Motoextreme). Teiseks tuli Karl Teesalu (RedMoto Racing), kes sõitudes teine ja kolmas oli. Kolmanda koha sai Sten Kevin Toomela (KTL Racing Klubi), sõitudes oli ta kuues ja esimene.

Suurim arv osavõitjaid oli MX E klassis, kus stardipuu taha kogunes 33 sõitjat. Mõlemas sõidus teenis esikoha Arti Halling (Linnamäe Krossiklubi). Teise ja kolmanda koha sõitjad teenisid võrdse arvu punkte ja otsustavaks sai teise sõidu paremus. Avasõidus kolmas olnud Risto Tahk (Ida-Saare Motoklubi) suutis teises sõidus teiseks tulla ning see andis talle teise koha ka päeva kokkuvõttes. Kolmanda koha sai Robert Rikko, kes avasõidus oli teine ja teises sõidus kolmas.

Veteranide masiklassis võitis avasõidu suure edumaaga Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi). Teiseks tuli 40+ klassi üldliider Taimar Taaber (Kagu MK) ja kolmandaks 50+ klassis sõitev Aivo Rabbi (Paikuse Motoklubi). Teise sõidu stardis suretas Taaber oma tsikli välja ja läks rajale viimasena. See ei takistanud tal aga sõitu võitmast. Taaber tõusis üsna kiirelt liidriks ja kontrollis sõitu kindlalt lõpuni. Teise koha sai Ärm ja kolmas oli taas Rabbi. 40+ klassi arvestuses sai esikoha Taaber, teine oli Ärm ja kolmas Janis Kaljas (Kohila Motosporti Klubi). 50+ arvstuses oli kindel võitja Rabbi, teise koha sai Valeri Homin (Roosna-Alliku Motoklubi) ja kolmanda koha Priit Laur (Linnamäe Krossiklubi).


Gordejev ja Stupelis

Külgvankritel võtsid mõlemas sõidus ülekaalukad võidud Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis (RedMoto Racing). Teise koha said Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp (RXT Motoklubi) ja kolmanda koha Argo Põldsaar ja Teet Eier (Motoklubi Kohila Sidecar Cross Team), kes kuuluvad juba 45+ klassi arvestusse. 45+ klassis teenisid teise koha Andres Angerjas ja Mihkel Kütt (Linnamäe Krossiklubi) ning kolmanda koha Peeter Salonen ja Erki Rüütli (Kagu MK). 55+ klassis olid parimad Sverre Lamp ja Indrek Aljes (Motospordiklubi GasGas), teise koha said Märt Arula ja Patrick Põldma (Kose AMK) ning kolmanda koha Sergei Ivanov ja Andris Match (Motospordiklubi GasGas).

Quadidel võitis avasõidu Karl Robin Rillo (RedMoto Racing) ja teise koha sai Rasmus Sõna (Äksi39Team). Teises sõidus vahetasid võistlejad omavahel aga kohad ja nii läks esikoht Sõnale ja teiseks jäi Rillo. Kolmandaks tuli Mihkel Salujõe (HRC Eesti Racing Team). Quad Veteranide klassi parim oli Janek Vernik (SK Yamaha Keskus), teise koha sai Talis Kähr (Kagu MK) ja kolmanda koha Karmo Sturm (Pärnu Motoclub). Quad B klassi arvestuses võitis Janar Perv (SK Yamaha Keskus), teise koha sai Kevin Raun (SK Yamaha Keskus) ja kolmanda koha Steven Eres (Äksi39Team).

Järgmine MX Liiga etapp toimub 11. septembril Tankodroomil.