Juss Maidla võitis Pitbike EMV 3. etapi Pühajõe krossirajal

Toilas Pühajõe krossirajal toimus 13. augustil Pitbike Eesti meistrivõistluste kolmas etapp ENKV 5. etapp. Pitbike klassis teenis hooaja kolmandal etapil esikoha Kagu Motoklubi sõitja Juss Maidla.

Pitbike MX klassis oli oodata heitlust esikohale kolme sõitja vahel. Suurim favoriit võidule oli seinised kaks etappi võitnud Claus Oliver Pajuri (Motoextreme). Kvalifikatsiooni põhjal olid tema suurimateks konkurentideks Juss Maidla ja Marko Lepik (Freetime Racing). Avasõitu asus juhtima Lepik, kuid juba teisel ringil suutis Pajuri temast mööduda ja esikohta ta käest enam ei andnudki. Sõitu neljandalt kohalt alustanud Maidla sai esmalt mööda Romet Ahist (Freetime Racing) ja seejärel suutis ta mööduda ka Lepikust ning teenis teise koha. Lepik lõpetas avasõidu kolmandana.

Kohe teise sõidu alguses oli suurem kukkumine ja üks osaline oli seal ka Pajuri. Sõitu pääses juhtima hoopis Ahi, kuid Maidla suutis kolmandal ringil temast mööduda. Liidrikohale pääsedes hakkas Maidla teistega vahet suurendama ning võttis lõpuks üsna kindla esikoha. Marko Lepik tõusis lõpuks teiseks ja Ahi lõpetas sõidu kolmandana. Pajuri suutis viimaselt kohalt neljandaks tõusta.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Maidlale. Teise koha sai 43 punktiga Pajuri ja kolmanda koha 42 punktiga Lepik. Kolme etapi järel on sarja liider 143 punktiga Pajuri. Teisel kohal on 128 punktiga Lepik ja kolmandat kohta jagavad 114 punktiga Maidla ja Ahi.

Pitbike 88 Semi klassis võitis mõlemad võistlussõidud Robin Kahu (Tihemetsa MK) ja talle kuulus 50 punktiga ka esikoht. Teise koha sai 44 punktiga mõlemas sõidus samuti teine olnud Henry Küper (Viljandi Motospordiklubi). Ka kolmanda koha omanik oli mõlemas sõidus sama. 40 punktiga tuli päeva kokkuvõttes kolmandaks Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi).

Pitbike 88 Semi Jun klassis võttis esikoha mõlemas sõidus Ralf Kahu (Tihemetsa MK). Teisena lõpetas mõlemad sõidud ja oli ka päeva kokkuvõttes teine Kaiser Kopti (Motoextreme). Avasõidu lõpetas kolmandana Rasmus Konrad Bristol (Abja Tehnikaring) ja neljandana Samuel Sarv. Teises sõidus vahetasid konkurendid omavahel kohad ning see andis kolmanda koha päeva kokkuvõttes Sarvele.

85cc masinaklassis oli võistlejaterivi Toilas kahjuks üsna hõre. Mõlemad võistlussõidud suutis võita Enriko Peilman (RedMoto Racing). Kahel korral tuli teiseks Paul Raid (Sõmerpalu MK) ja kolmas oli mõlemas sõidus Karl Teesalu (Redmoto Racing).

Koos 85 klassiga käisid koos rajal ka Naiste klassi sõitjad. Ka neid oli kohale tulnud vaid neli. Avasõidus oli parim Rita-Liisa Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia). Teisena lõpetas esimese sõidu Martha Koort (AMB Racing Team) ja kolmandana Marleen Valdas (HRC Eesti Racing Team). Teises sõidus oli parim aga Koort ja talle kuulus 47 punktiga esikoht päeva kokkuvõttes. Teises sõidus teiseks jäänud Mooses pidi leppima samade punktidega teise kohaga. Valdas lõpetas sõidu taas kolmandana ja oli oli kolmas 40 punktiga ka päeva kokkuvõttes.


Lucas Leok

65cc klassis olid Pühajõe rajal kohal enamus meie tipud eesotsas Lucas Leokiga (Sõmerpalu MK). Leok ei andnudki kummaski võistlussõidus teistele mingit võimalust ja võttis võidud suure edumaaga ning talle kuulus päeva kokkuvõttes 50 punktiga ka kindel esikoht. Avasõidu lõpetas teisena Gregor Lootus (Motoextreme), kuid kuna tal teine sõit ebaõnnestus, siis kokkuvõttes ta kõrgesse mängu ei sekkunud. Avasõidus kolmas olnud Aston Allas (RedMoto Racing) lõpetas teise sõidu neljandana, aga sellest piisas, et päeva kokkuvõttes 38 punktiga teisele kohale tulla. Avasõidu kuuendana lõpetanud Sebastian Kõiv (RedMoto Racing) oli teises sõidus kolmas ning 35 punktiga tuli ta etapil kolmandale kohale. 65 Junioride arvestuses oli parim Theo Kolts (Pärnu Motoclub), teise koha sai Sebastian Klooren (Sõmerpalu MK) ja kolmanda koha Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia).

50cc klassis jäid haiguste tõttu mitmed poisid eemale, kuid ikkagi oli võistlema tulnud 18 sõitjat. Mõlemas sõidus teenis esikoha Sõmerpalu MK sõitja Sebastian Puusepp. Mõlemad sõidud lõpetas teisena ja oli teine ka päeva kokkuvõttes Ruben Tees (RedMoto Racing). Kolmas oli mõlemas sõidus Evar Mark (Sõmerpalu MK).

50 Mini klassis on sel hooajal võidult võidule sammunud Raiki Põldma (Redmoto Racing) ja erandiks polnud ka Toila võistlus. Raiki võitis mõlemad sõidud taas ja võttis esikoha. Teiseks tuli Ralf Vanatoa (Pärnu Motoclub), kes sõitudes kolmas ja teine oli. Kolmanda koha teenis Ryan Oks (Kose AMK), sõidud lõpetas ta teisena ja kolmandana. 50 PW klassis oli parim Marten Raudsepp (Roosna-Alliku MK), teise koha sai Kristiina Reintam (KTL Racing Klubi) ja kolmanda koha Markus Toomela (Paikuse Motoklubi).

Quad 100 klassis võitis mõlemad sõidud Karl Koho (Äksi39Team), teise koha sai mõlemas sõidus Martin Kähr (Kagu MK) ja kolmanda koha Pätrik Ilm (Linnamäe Krossiklubi). ATV Laste klassi parim oli Kaspar Saar (Linnamäe Krossiklubi), teise koha sai Ramos Sokolov (Sõmeru Racing) ja kolmanda koha Brent Saul (Äksi39Team). ATV Laste Jun klassi parim oli Lars Landmann (Sõmeru Racing), teise koha sai Kren Astok (Sõmeru Racing) ja kolmanda koha Patrick Palojärv (KTL Racing Klubi).

Kohaliku klassi Ida-Viru parim oli Juri Vinogradov (Narva SK Energia), teise koha sai Dmitri Vinogradov (Narva Motoklubi) ja kolmanda koha Christopher Talli.

Järgmine etapp toimub 3. septembril Jõgeval Linnamäe krossirajal.