Kevin Saar võitis Saksa meistrivõistluste etapi

Quadide Rahvuste krossi meeskonna liige ja Euroopa meistrivõistluste liider Kevin Saar (Yamaha, Pärnu Motoclub) osales pühapäeval Dolles quadide motokrossi Saksa meistrivõistluste etapil ning saavutas seal esikoha.

“Kuna Saksa etappidel on quadide konkurents tugev ja rajad rasked, siis otsustasime Dollesse võistlema minna,” selgitas Saar.

Kvalifikatsioon läks hästi ja Saar sai kirja parima aja. “Rada oli juba korralikult rööpas ja aukus, õigete trajektooride valik oli tähtis. Seadistasime ka amorte,” rääkis sõitja.

Esimese sõidu start ei läinud hästi, aga esimeste kurvidega surus Saar end ettepoole. Esimesel ringil tõusis ta teiseks ja asus jälitama hollandlast Joe Maessenit. “Paar ringi pidin tolmu ja liiva sööma, aga siis sain möödumise tehtud.”

Ka teise sõidu start ei olnud parim, esimesest kurvist väljus Saar neljandana. Esimese ringiga tõusis ta siiski teiseks ja ring hiljem liidriks. Kiirelt sõitis ta sisse turvalise edumaa sisse ja üritas suuri vigu vältida ning lõpetaski sõidu esimesena.

“Kokkuvõttes olen väga rahul. Tehnika pidas vastu ja tulemus tuli hea. Lisaks hea konkurents ning mõned tihedad võitlused. Rada oli üks raskemaid, kus ma kunagi sõitnud olen – sügavad sooned teravate löökaugudega,” võttis Saar võistluse kokku. Sel nädalavahetusel, 20.-21. augustil osaleb Saar Tihemetsas toimuval Castrol motokrossi Eesti meistrivõistluste finaaletapil, kus ta samuti liidripositsiooni hoiab. Nädala pärast aga meeskonna 4 Liberty Racing koosseisus Prantsusmaal Pont de Vaux 12 tunni kestvussõidul.

Dolle etapi detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/LiveTiming/KLMHNRVR-2147483664