Jörgen-Matthias Talviku sai AMA motokrossi etapil 17. koha

Nädalavahetusel toimus Unadilla krossirajal AMA motokrossisarja üheksas etapp. Esmakordselt osales AMA sarjas Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), kes 250 klassis korraliku 17. koha teenis.

Kuna Talviku varasemalt ühelgi etapil osalenud polnud, siis tuli tal ajasõite sõita nõrgemas B grupis. Seal suutis ta välja sõita parima ringiaja, mis üldarvestuses talle 22. stardikoha andis. Esimeses võistlussõidus pääses Talviku stardi järel kohe top 20 piirile, kus ta ka enamuse sõidust sõitis. Sõidu teises pooles õnnestus tal oma positsiooni natuke parandana ja finishisse jõudis Jörgen-Matthias 17. kohal. Esikoha teenis sõidus jaapanlane Jo Shimoda (Kawasaki), teine oli Hunter Lawrence (Austraalia, Honda) ja kolmas RJ Hampshire (USA, Husqvarna).

Teises sõidus suutis Talviku väga hea stardi teha ja esimesed ringid sõitis ta esikümne piiril. Sõidu jooksul andis ta natuke siiski kohti ära ja finishisse jõudis ta taas 17. kohal. Esikoha teenis Justin Cooper (USA, Yamaha), teine oli Jett Lawrence (Austraalia, Honda) ja kolmas Jo Shimoda.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 8 punktiga 17. kohale. Esimeseks tuli 45 punktiga Shimoda, teine oli 41 punktiga Cooper ja kolmas 38 punktiga Hunter Lawrence.

Jörgen-Matthias Talviku: “Minu Ameerika seiklus sai nädalavahetusel alguse ning võin öelda, et positiivsust jagus!USA formaat on hoopis midagi muud, millega Euroopas olen harjunud. Võistlus toimub ühel päeval, hommik algab 1 ringi vabatrenniga ning kohe otsa 15min kvalifikatsiooni. Peale esimest kvalifikatsiooni on suts hiljem veel ka teine 15min kvalifikatsioon, ehk kokku 2 kvalifikatsiooni, millest siis parim ringiaeg läheb arvesse. Kuna võistlen selles sarjas esimest korda, siis sõitsin B grupi kvalifikatsioonis, kus olin küll P1, aga kuna selles sarjas on A grupp nö “kuum grupp”, siis võttes ka A grupi ajad, sain puutaha P22, mis pole sugugi paha, arvestades, et rajaolud on A ja B grupi vahel erinevad (B grupis oli vähemalt sellel võistlussõidul rada kastetud libedamaks + polnud kohe kiireid sooni sisse sõidetud, ehk antud juhul polnud ta kindlasti eelis). Tuleb kiiresti kohaneda ja rajal magamiseks aega pole, kuna erinevalt Euroopa MM etappidest peab selles sarjas end nö peale sõitma, ehk mahtuma 40 parema hulka. Unadilla etapil oli kokku 87 MX2 meest, ehk peale 2x15min kvalifikatsioone läks praktiliselt 47 meest koju. Põnevust igatahes jagub!

1. Sõit- start polnud küll kiita, aga tegin korraliku sõidu ning harjusin oludega. Finishis P17 ning olin tulemusega rahul.2. Sõit- hea start, sain P10-ndana minema ning sõitsin 20min P12 kohal, kuid tegin väikse vea ja langesin tahapoole. Sõidu lõpuks jällegi P17 ning võis avapauguga rahule jääda! 2. sõidu hea algusega tutvustasin end ka USA rahvuslikule televisioonile, kus minust küll alguses ei teatud midagi, aga kommentaatorid mainisid hiljem ikka ära, et Eesti poiss ja tubli sõit. Kahe sõidu kokkuvõttes P17. Igaljuhul väga äge kogemus ning siit on hea edasi minna järgmisele etapile Budds Creek-i, mis toimub juba selle nädala laupäeval!

Soovin tänada kõiki inimesi, kes on minuga nii heas kui halvas! Annan endast maksimumi, et rõõmustada teid ning töötan iga päev selle nimel, et jõuda oma eesmärkidele lähemale!”