Supermoto EMV finaaletapi võitis põnevas lahingus Aksel Pärtelpoeg

Pühapäeval toimus Aravete kardirajal supermoto Eesti meistrivõistluste viimane etapp, mille klassis S1 võitis Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team).

Päev oli küll palav nagu mujalgi Eestis, kuid võistlejaid palju ja hooaja lõpuetapp läks igati korda. Tilga tõrva meepotti andsid vaid mõned kukkumised, milles kannatanutele soovime kiiret paranemist ja võistlustehnika kordasaamist.

Eero Madisson (KTM, Motohai) otsustas võistluse klassis S1 põnevamaks teha, startides viimasest reast. Mõlemas võidusõidus andsid nii Eero kui Aksel rajal kõvasti kuuma, kuid nooremale kolleegile Eerol järele jõuda ei õnnestunudki. Teises sõidus sõitsid mõlemad viimasel neljal ringil välja aegu alla minuti, pannes endast välja viimase kui jõuvaru. Esimeses sõidus edestas Aksel oma Supermoto rahvuskoondise kaaslast 1,95 sekundiga, teises sõidus 3,69 sekundiga. Mõlemas sõidus ja ka üldkokkuvõttes sai kolmanda koha lätlane Normunds Freimanis (KTM).

Aksel Pärtelpoeg: “Kvalifikatsioonis sain kirja hea aja ja startisin teiselt kohalt. Esimeses sõidus sain ees minema, paar ringi enne lõppu jäi ette mahajääja ja Eero tuli korraks kõrvale, kuid suutsin ikkagi liidriks jääda ja finišis esimene olla.”

“Alles teise sõidu viimastel ringidel tuli minu päeva kiireim ringiaeg, mis näitab seda, et hoog on hea terve sõidu vältel. Poole sõidu pealt nägin, et Eero tuli tsipakene järgi ning siis hakkasin rohkem pingutama. Ka sõit tuli ilusti ilma vigadeta välja, millega olen väga rahul.”

Klassis S4 pidasid esimeses sõidus kõva heitluse maha Antti Hanninen (Husqvarna), Eemeli Åstedt (KTM, mõlemad Soome) ja Karl Takk (GasGas, Motohai). Hanninen läks sõitu juhtima, tema järel Åstedt, kuid peagi möödus Takk Åstedtist, siis jätsid mõlemad Hannineni selja taha ja lõpuks sõitis end esimeseks Åstedt, teine mõnesekundilise vahega Takk ja kolmas samuti paarisekundilise vahega Hanninen. Ka teise sõidu alguses läks Hanninen juhtima, kuid Takk möödus temast õige pea ning suutis selle sõidu võita, Åstedt oli aga sunnitud võistluse pooleli jätma ning pjedestali kolmandale astmele sõitis end hoopis Martin Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team). Päeva kokkuvõttes oligi esikolmik Takk, Hanninen ja Pärtelpoeg.

Klassis SMJunior võitis mõlemad sõidud Mathias Vetkin (TM, Pärnu Motoclub). Esimeses sõidus oli teine Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team) ja kolmas Robin Robert Mooses (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia), teises sõidus vahetasid poisid kohad, nii edestas lõppkokkuvõttes Mooses Ebelmanni ja etapi võitis Vetkin.

Klassis SM65 võitis Henry Järv (GasGas, Äksi39Team) Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing Team) ja Kenneth Simulaski (Husqvarna, Vihur Motosport) ning klassis SM50 oli esikolmik Karl Hendrik Järv (Husqvarna, Äksi39Team), Meribel Kask (KTM, Vihur Motosport) ja Karl Liivamäe (KTM, Äksi39Team).

Klassis S2 noppisid kõik poodiumikohad välissõitjad: võitis Ossi Rantala, teine oli Janne Rantala (mõlemad Honda, Soome) ja kolmas lätlane Gatis Tikins (Yamaha).

SM Quad klassi sõitjaid oli seekord rajal koguni kaheksa. Võidu võttis Ardo Tigane (Yamaha, SK Yamaha Keskus) Viljar Värati (Estonian Supermoto Racing Team) ja Normunds Cirulise (KTM, Läti) ees.

Ülejäänud klasside võitjad: SM Street Roberts Konrads (Aprilia, Läti); Pitbike Junior Oliver Püüding (YCF); Pitbike Open Mihhail Bõstrov; Pitbike 160 Andre Köster (Vihur Motosport);, Pitbike 40+ Kair Pruuns (YCF); MiniGP Kristers Grabovskis (Läti).

Võistluse detailsemad tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/2031939

Võistluse galerii, fotod Margus Ainsalu: https://bit.ly/3PlDzlv

Äksi39Teami poolt korraldatud Põltsamaa ja Aravete supermotode osalejate vahel välja loositud auhinna, elektrisõiduki Supersoco TSX võitis Rasmus Ebelmann.