Tihemetsas selgusid Eesti meistrid motokrossis

Tihemetsas Lauri krossirajal selgusid laupäeval 20. augustil tänavuse hooaja Castrol motokrossi Eesti meistrid. Kuninglikus Kärcher MX Open klassis tuli Eesti meistriks Gert Krestinov (Motoextreme). MX2 klassis saavutas elu esimese meistritiitli Kaarel Tilk (Sõmerpalu MK). Külgvankritel tulid esikohale hetkel MM-sarjas samuti liidrikohta hoidvad Kert Varik ja Lari Kunnas (AYR Racing Team).

MX Open klassis oli tänavuse hooaja esikolmik kõik Tihemetsas ka kohal. Viimasele etapile tuli liidrina Krestinov, kellel oli Karel Kutsari (Sõmerpalu MK) ees 9-punktiline edumaa. Ajasõidus näitas parimat ringiaega vanameister Tanel Leok (Sõmerpalu MK), kellele järgnesid Krestinov ja Kutsar. Avasõitu asus juhtima aga MM-sarjas osalev Hardi Roosiorg (KTM Racing Estonia). Tema seljataga teise ja kolmanda koha võtsid sisse Kutsar ja Erki Kahro (RedMoto Racing). Roosiorg suutis järgnevatega sõidu alguses väikesse vahe sisse saada, kuid Kutsar suutis selle natukese aja pärast kinni võtta. Kahjuks lõppes aga kolmandal ringil Kutsari sõit, ta kukkus hüppel suurel kiirusel ning vajas arstiabi. Sellega oli ka Kutsari tiitlilootus kadunud. Roosiorg pääses Kutsari survest ja suutis seejärel juba teistel eest ära sõita ning võttis lõpuks vägagi kindla sõiduvõidu. Pikka aega teisel kohal sõitnud Erki Kahro tegi kurvis üsna lihtsa eksimuse ja Tanel Leok ning Krestinov pääsesid temast mööda. Leok lõpetaski sõidu teisena ja Krestinov kolmandana.

Teises sõidus tegi parima stardi Kahro, talle järgnesid Roosiorg ja Leok. Starti tuli ka avasõidus kukkunud Kutsar, kellele vahepeal tehti 12 õmblust. Kutsaril oli vaja läbi vaid üks ring, et tulemus kirja saada ja nii endale hooaja kokkuvõttes kolmas koht ikkagi kindlustada. Karel sõitiski ringi läbi valu ära ja tuli seejärel rajalt maha. Kahro suutis esikohta enda käes hoida neli ringi. Seejärel muutus Roosioru ja Leoki surve tema jaoks liiaks ning jälitajad pääsesid tast mööda. Kogu ülejäänud sõidu jooksul üritas Leok leida möödumiskohta Roosiorust, kuid ühtegi head võimalust tal ei tekkinud. Viimasele ringile mindi Roosioru juhtimisel, kuid siis purunesid tema tsikli tagaratta kodarad ja Hardi pidi hoo maha võtma. Leok teenis sõiduvõidu, Roosiorg suutis vigase tsikliga teisena finishisse jõuda. Kolmandale kohale heitlesid sõidu teises pooles Kahro ja Andero Lusbo (Kagu MK). Kahro suutis Lusbot lõpuni enda seljataga hoida ja lõpetas sõidu kolmandana. Krestinov tuli finishisse kuuendana ja sellest piisas, et Eesti meistritiitel kindlustada.

Viimase etapi võitis kokkuvõttes 47 punktiga Tanel Leok, teise koha sai samade punktidega Hardi Roosiorg ja kolmanda koha 38 punktiga Erki Kahro. Sarja kokkuvõttes tuli meistriks täna neljanda koha saanud Gert Krestinov, punkte kogus ta kokku 189. Teiseks tuli 180 punktiga Kahro ja kolmandaks 152 punktiga Kutsar.

Ka MX2 klassis oli enne viimast etappi ülipõnev seis. Liidrikohta hoidis soomlane Sampo Rainio, vaid ühe punktiga kaotas talle Kaarel Tilk. Kolmandat kohta hoidis lätlane Toms Macuks, kes kaotas liidrile 13 punktiga. Esimeses võistlussõidus tegi parima stardi Tilk, kuid kohe avaringil ta kukkus ja kaotas kõvasti positsioone. Tilga õnnetuseks asus sõidu liidriks aga Rainio. Samal ajal tuli rajalt maha Macuks, kelle tsikkel tõrkus. Rainio hakkas kiirelt järgnevatel eest ära minema, samal ajal alustas Tilk üsna lootusetut üritust liidrit kinni püüda. Iga ringiga hakkaski Tilk oma kohta parandama ja ka vahe liidrikohal sõitnud Rainioga hakkas vaikselt, aga kindlalt sulama. Viimasele ringile minnes oligi Kaarel soomlasel juba tagarattas, kuid möödumiskohta tal ei tekkinud ja sõidu suutis võita Rainio. Tilk lõpetas sõidu teisena ja Rait Kaimer (Motoworks RT) kolmandana.


Kaarel Tilk.

Teises sõidus tegi suurepärase stardi taas Tilk, kes võistlust juhtima asus. Enne viimast sõitu nelja punktilist edu Tilga ees omanud Rainio võttis sisse teise positsiooni. Soomlasele oleks piisanud tiitlivõiduks Tilga seljataga teisena lõpetada, kuid ometigi asus ta meie meest juba avaringil kõvasti ründama. Ringi lõpus tegigi soomlane sõiduvea ning ta kukkus ja langes kümnendale kohale. Selline olukord andis Tilgale suurepärase võimaluse tiitel endale võtta. Kuigi lätlane Macuks hoidis Tilka kogu sõidu suure surve all, suutis Kaarel suuremaid vigu vältida ja liidrikohta kuni sõidu lõpuni enda käes hoida. Finishisse jõudiski üliõnnelik Tilk esimesena ja kuna Rainio ei suutnud lõpuks viiendast kohast kõrgemale tõusta, siis oli MX2 klassi Eesti meister Kaarel Tilk. Teisena lõpetas sõidu Macuks ja kolmandana Kairo Katkosilt (RedMoto Racing).

Etapi kokkuvõttes oli parim 47 punktiga Tilk, teise koha sai 41 punktiga Rainio ja kolmanda koha 38 punktiga Katkosilt. MX2 klassi Eesti meistriks krooniti 181 punktiga Kaarel Tilk. Teiseks jäi 176 punktiga Sampo Rainio ja kolmandaks 150 punktiga Rait Kaimer.

Koos MX2 klassiga käisid rajal ka MX 125 klassi sõitjad. Ülekaalukalt oli mõlemas sõidus parim lätlane Tomass Saicans. Avasõidu lõpetas lätlase järel teisena Romeo Pikand (KTL Racing Klubi) ja kolmandana Sebastian Leok (Sõmerpalu MK). Teises sõidus suutis Leok aga Pikandit edestada ja tänu sellele tuli ta teiseks ka etapi kokkuvõttes. Eesti meistriks tuli 193 punktiga Saicans, teise koha sai 161 punktiga täna viies olnud Tristan Uiga (KTL Racing Klubi) ja kolmanda koha 128 punktiga Joosep Pärn (Pärnu Motoclub).


Külgvankrite poodium täna Tihemetsas.

Külgvankritel olid senised kõik kuus võistlussõitu võitnud Kert Varik ja Lari Kunnas ning nad omasid lätlaste Daniels Leilbardise ja Bruno Lielbardise ees 20 punktilist edumaad. Esimest võistlussõitu asusid aga üllatuslikult juhtima hooaja esimest võistlust kaasa teinud Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Motospordiklubi GasGas). Varik ja Kunnas võtsid sisse teise koha, kuid kohe avaringist alates vaevas meeste tsiklit tehniline rike ning nad ei saanud täie hooga sõita. Kohe möödusid neist lätlased Lielbardised ning mõne ringi pärast juba ka Tanel Reesna ja Sten Niitsoo (Motoextreme). Varik ja Kunnas jätkasid siiski sõitu ja suutsid lõpuks ikkagi lätlastele Lierbardiste järel sõidu teisena lõpetada ning tähtsad punktid koju tuua. Kolmandana lõpetasid sõidu Reesna ja Niitsoo. Alguses sõitu juhtinud Normak ja Kasesalu langesid neljandaks.

Teises sõidus tegid taas parima stardi Normak ja Kasesalu. Teise koha võtsid sisse Varik ja Kunnas, kelle tsikkel taas laitmatult töötas ja seda näitas ka meeste kiirus. Nad võtsid kiirelt liidrikoha enda kätte ja sõitsid järgnevatelt kohe ka eest ära. Varik ja Kunnas võtsid lõpuks kindla esikoha ning teenisid ka Eesti meistritiitli. Teisena lõpetasid sõidu Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis (RedMoto Racing) ja kolmandana Lielbardised.

Etapi kokkuvõttes tulid 47 punktiga esimeseks Varik ja Kunnas, teise koha said 45 punktiga Lielbardised ja kolmanda koha 38 punktiga Gordejev ja Stupelis. Hooaja kokkuvõttes tulid 197 punktiga esimeseks Varik ja Kunnas, teise koha said 185 punktiga Lielbardised ja kolmanda koha 160 punktiga Gordejev ja Stupelis.

85cc masinaklassis jäid erinevatel põhjustel viimaselt etapilt eemale sarja kaks liidrit Gregor Kuusk ja Jan Jasper Kõiv. See andis võimaluse tiitli eest võidelda Travis Leokile (Sõmerpalu MK), Tristen Mardole (KTL Racing Klubi) ja Jan-Marten Pajule (RedMoto Racing). Lisaks olid viimasel etapil kiired külalisvõistlejad Lõuna-Aafrika Vabariigist, kes valmistuvad noorte maailmameistrivõistlusteks. Avasõitu asus stardi järel juhtima Travis Leok ja teda asus jälitama kiire Neil Vander Vyfer Lõuna Aafrika Vabariigist. Kahekesi sõitsidki poisid teistel eest ära. Kauge külalisvõistleja survestas Leokit terve sõidu jooksul väga kõvasti, kuid Travis suutis liidrikohta enda käes kuni sõidu lõpuni hoida. Vander Vyfer lõpetas sõidu teisena ja Tristen Mardo kolmandana.

Teist sõitu asus juhtima Jan Marten Paju, Leok võttis sisse teise koha ja Vander Vyfer kolmanda koha. Kohe üsna sõidu alguses lõuna-aafriklane kukkus ja langes kõrgest mängust välja. Kuna Leokile hetkeolukord rajal sobis, siis Pajuga ta võitlema ei hakanud ja kindlustas sõidus oma teist kohta. Paju võttiski lõpuks sõidus kindla esikoha. Teisena finishisse jõudnud Leok aga teenis elu esimese Eesti meistritiitli. Kolmandana lõpetas sõidu taas Mardo.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 47 punktiga Leok, teise koha sai 41 punktiga Paju ja kolmanda koha 40 punktiga Mardo. Eesti meistriks krooniti 164 punktiga Travis Leok. Teiseks tuli hooaja kokkuvõttes 143 punktiga Paju ja kolmandaks samade punktidega Mardo.


Lucas Leok 65cc klassi liidrina.

65cc klassis läks viimasele etapile kindla liidrina Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Viimasel etapil näitas Lucas juba ajasõidus suurt ülekaalu ning ka võistlussõitudes ta teistele sõnaõigust ei andnud. Esimese võistlussõidu võitis Leok 55-sekundilise edumaaga Enri Lustuse (Sõmerpalu MK) ees ja sellest ka piisas, et endale taas meistritiitel kindlustada. Kolmandaks tuli avasõidus Gregor Lootus (Motoextreme). Teises sõidus oli Leoki ülekaal taas mäekõrgune. Teiseks tuli Leoki järel lätlane Jekabs Hudolejs ja kolmandaks Aston Allas (RedMoto Racing).

Etapi kokkuvõttes sai esikoha 50 punktiga Leok, teiseks tuli 38 punktiga Hodolejs ja kolmandaks 38 punktiga Lustus. Hooaja kokkuvõttes teenis tiitlivõidu 194 punktiga Leok, teise koha sai 150 punktiga Lustus ja kolmanda koha 130 punktiga Marten Raud (Viljandi Motospordiklubi).

Veteranide masinaklassis läks viimasele etapile liidrina vastu Priit Palatu (Sõmerpalu MK). Sarjas teist kohta hoidnud Erki Privoi viimasel etapil ei osalenud ja see tegi Palatu elu juba palju lihtsamaks. Avasõidus teenis kindla esikoha Jaanus Koval (RedMoto Racing), teisena lõpetas sõidu Palatu, kes sellega ka Eesti meistritiitli veteranide 40+ klassis teenis. Kolmas oli avasõidus Erki Tärno (Motoextreme). Ka teises sõidus ei suutnud keegi Kovalile vastu hakata. Palatu võttis taas kindla teise koha ja üllatuslikult kuulus kolmas koht 50+ klassi sõitjale soomlasele Jari Nurminenile. 40+ klassi arvestuses oli sõidus kolmas ikkagi Tärno.

Etapi kokkuvõttes tuli veteranide 40+ klassis esimeseks 50 punktiga Koval, teise koha sai 44 punktiga Palatu ja kolmanda koha 38 punktiga Tärno. Hooaja kokkuvõttes tuli esimeseks 179 punktiga Palatu, teise koha teenis 141 punktiga Taaber ja kolmanda koha 129 punktiga Privoi. 50+ masiklassi esikolmik oli Tihemetsas Jari Nurminen, teiseks tuli Aivo Rabbi (Paikuse Motoklubi) ja kolmandaks Jurijs Kovgers (Läti).

Pühapäeval sõidetakse Tihemetsas quadide, hobi, naiste ja külgvankrite klasside viimased sõidud Castrol motokrossi Eesti meistrivõistluste sarjas.