Jõgeval selgusid viimased motokrossi Eesti meistrid

Jõgeval Linnamäe krossirajal toimus 8. septembril ENKV kuues etapp. 50cc ja Pitbike MX klassile oli seal kavas viimane Eesti meistrivõistluste etapp. 50cc klassis tuli Eesti meistriks Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK) ja Pitbike MX klassis Claus Oliver Pajuri (Motoextreme).

50cc klassis oli enne viimast etappi seis väga põnev. Martin Põder (Pärnu Motoclub) kaotas liidrikohal olevale Puuseppale vaid viie punktiga. Avasõitu asuski juhtima Põder, kuid sõidus näitas parimat kiirust ikkagi Puusepp, kes lõpuks sõiduvõidu ka võttis. Põder ei saanud ka teist kohta, sest temast suutis mööduda ka Dominic Toomsalu. Teises sõidus tegi taas parima stardi Põder, kuid sarnaselt avasõidu ei jätnud Puusepp midagi juhuse hooleks ning võttis taas esikoha ja sellega ka Eesti meistritiitli. Põder lõpetas sõidu teisena ja Evar Mark (Sõmeru Racing) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Puusepp, teise koha sai 42 punktiga Põder ja kolmanda koha 40 punktiga Toomsalu. Eesti meistriks krooniti 190 punktiga Puusepp. Teise koha sai 177 punktiga Põder ja kolmanda koha 132 punktiga Evar Mark.


Pitbike MX start

Pitbike MX klassis oli Pajuri edu enne viimast etappi Marko Lepiku (Freetime Racing) 15 punkti ja Pajuri tiitlivõitu võis takistada vaid suur ebaõnn. Avasõitu asuski Pajuri stardi järel juhtima ja Lepik teda jälitama. Kahekesi koos sõideti pikka aega, kuid viimasele ringile minnes jäi Lepiku tsikkel seisma ja käima see enam ei läinudki. Pajuri võitis sõidu ning kindlustas sellega juba ka tiitlivõidu. Kehva stardi teinud Juss Maidla (Kagu MK) tõusis lõpuks teiseks ja Romet Ahi kolmandaks (Freetime Racing). Teise sõidu algus oli üsna sarnane avasõiduga. Pajuri asus taas sõitu juhtima ja Lepik võttis sisse teise koha. Pajuri juhtimisel kulgeski terve sõit ja ta võttis taas esikoha. Lepik püsis kogu sõidu liidri järel teisel kohal ning kolmas oli Juss Maidla.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Pajuri. Teiseks tuli 42 punktiga Maidla ja kolmandaks 34 punktiga Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi). Eesti meistritiitel läks 193 punktiga Pajurile. Teise koha sai 158 punktiga Lepik ja kolmanda koha 156 punktiga Maidla.

Ülejäänud klassid käisid rajal juba karikavõistluste punkte teenimas. Kõige kiiremas 125cc klassis tegi parima tulemuse noorvõistleja Tristen Mardo (KTL Racing Klubi), kes alles eelmisel nädalavahetusel Soomes 85cc klassis maailma viiendaks tuli. Mardo esimene võistlus suuremal rattal õnnestus suurepäraselt. Avasõidus kuulus talle esikoht Tristan Loobi (Pärnu Motoclub) ja Marko Mooritsa (Linnamäe Krossiklubi) ees. Teises sõidus oli parim taas Mardo, teise koha sai Moorits ja kolmanda koha Loob.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 50 punktiga Mardo, teise koha sai 42 punktiga Moorits ja kolmanda koha samade punktidega Loob. Koos 125cc klassiga käisid rajal ka MX Open klassi sõitjad ja selles arvestuses võitis mõlemad sõidud Richard Paat (KTL Racing). Kahel korral lõpetas sõidud teisena ja sai teise koha kokkuvõttes Henri Möll (KTL Racing). Kolmas oli mõlemas sõidus Mark Peterson (Valga MK).

85cc klassis võitlesid avasõidus esikoha eest Enriko Peilman (RedMoto Racing) ja Paul Raid (Sõmerpalu MK). Stardi järel võttis esikoha enda kätte Raid, kuid peagi sai Peilman temast mööda ning hoidis liidrikohta enda käes kuni finishini. Raid lõpetas sõidu teisena ja Sten-Kevin Toomela (KTL Racing KLubi) kolmandana. Ka teist sõitu asus juhtima Raid, kuid jälle oli rajal Peilman temast parem ning Enrikole kuulus ka teises sõidus esikoht. Raid lõpetas sõidu taas teisena ja Robin Raudsepp (Roosna-Alliku MK) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Peilman, teise koha sai 44 punktiga Raid ja kolmanda koha 38 punktiga Raudsepp.

65cc klassis seni valitsenud Lucas Leok (Sõmerpalu MK) nautis välja teenitud puhkusereisi ning see andis teistele poistele võimaluse esikoha eest võistelda. Avasõidus võitlesid võidu eest Enri Lustus (Sõmerpalu MK) ja Marten Raud (Viljandi Motospordiklubi). Lustus juhtis sõitu stardist alates ja Raud oli tal kogu sõidu seljataga, kuid möödasõitu teha ei suutnud ja nii kuulus sekundilise eduga esikoht Lustusele. Kolmanda koha sai avasõidus Ottomar Saag (Viljandi Motospordiklubi). Teises sõidus tegi parima stardi Raud, kes suutis kogu sõidu ka liidrikohta enda käes hoida ning ta võttis sõiduvõidu ja koos sellega ka etapivõidu. Teise koha teenis Gregor Lootus (Motoextreme) ja kolmanda koha Lustus.

Etapi kokkuvõttes oli 47 punktiga esimene Raud, teise koha sai 45 punktiga Lustus ja kolmanda koha 38 punktiga Saag.

50 Mini klassis on sel hooajal esikohti nautinud Raiki Põldma (RedMoto Racing) ja samaga sai ta taas hakkama ka Jõgeval. Mõlema sõidu esikohaga teenis ta 50 punktiga etapivõidu. Avasõidus teisena lõpetanud ja teise sõidu kolmandana lõpetanud Harri Oja (Pärnu Motoclub) oli päeva kokkuvõttes 42 punktiga teine. Kolmanda koha sai 38 punktiga Herman Tamme (KTL Racing), sõitudes oli ta kolmas ja neljas. PW50 klassis teenis esikoha Marten Raudsepp (Roosna-Alliku MK), teise koha sai Brait Arumägi (AGM Racing) ja kolmanda koha Stevin Karakats.

Pitbike Semi 88 klassi avasõidu võitis Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi), teisene lõpetas sõidu Henry Küper (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmandana Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi). Teises sõidus suutis Küper Rabast parem olla ja tänu sellele kuulus talle etapi kokkuvõttes ka 47 punktiga esikoht. Samade punktidega jäi teiseks Raba. Teise sõidu neljandana lõpetanud Hint tuli 38 punktiga kokkuvõttes kolmandaks. Pitbike 88 Semi Jun klassis oli parim Mairo Usin (Abja Tehnikaring), teise koha sai Sten Mattias Topolev (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmanda koha Markus Mettus (Viljandi Motospordiklubi).

Quad 100 klassis võitis mõlemad võistlussõidud Ruben Vestung (RedMoto Racing) ja talle kuulus 50 punktiga esikoht. Mõlemad sõidud lõpetas teisena Pätrik Ilm (Linnamäe Krossiklubi), kes sai etapi kokkuvõttes 44 punktiga teise koha. Kolmas oli mõlemas sõidus Martin Kähr (Kagu MK) ja talle kuulus 40 punktiga kolmas koht.

ATV Lapsed klassi parim oli 47 punktiga Brent Saul (Äksi39Team). Avasõidu võitnud, kuid teises sõidus teiseks jäänud Ramos Sokolov (Sõmeru Racing) pidi samade punktidega leppima teise kohaga. Kolmas oli 31 punktiga Kaspar Saar (Linnamäe Krossiklubi). ATV Lapsed Jun klassi esikoha teenis Kren Astok (Sõmeru Racing), teise koha sai Patrick Palojärv (KTL Racing klubi) ja kolmanda koha Lars Landmann (Sõmeru Racing).

Järgmine etapp toimub juba 10. septembril Äksis.