Kiirenduses tuli Karit Kirss esimese naisena Eesti meistriks

Karit Kirss on tänavu esimene naine Eestis, kes on kiirenduses tulnud Eesti meistriks ja seda Streetbike klassis.

Hooaja viimane võistlus Ameerika Auto EDRA Finals toimus augusti viimasel nädalavahetusel Kiltsi lennuväljal, üldse oli kiirenduses tänavu etappe Eestis kolm.

“Olen tohutult õnnelik, sest ainsa naisena meestega sammu pidada ei ole sugugi lihtne,” ütles Kirss. “Seda enam on selline võit veel eriti magus!” Parimaks tulemuseks Suzuki GSX-R K7 1000-ga sai ta tänavu kirja 9,83 sek/ 402 m.

Täpselt aasta tagasi, 2021. aasta septembris soetas Kirss endale uue mootorratta — Suzuki GSX-R 1000 K7 (2007a). Siis sai ta uue kaherattalisega kaasa teha eelmise hooaja viimase võistluse. “Teadsin kohe, et pean lihtsalt võimalikult kiiresti Suzukiga parimaks sõbraks saama ja siis tulevad ka tulemused,” rääkis Kirss. “Eelmine kaherattaline, millega võistlesin, oli Honda CBR 954RR (2003a), mille piir oli lõpuks lihtsalt käes. Sain aru, et sellega ma paraku kiirenduses teiste mootorratastega sammu ei pea.”

Karit Kirss

“Sel kevadel, kui Suzukiga oma esimese stardi tegin, teadsin kohe, et nüüd on vaja vaid täielik tunnetus kätte saada ja see tsikkel võib tegusid teha. Testipäevadel harjutasin teadlikult reaktsiooni ja püüdsin oma 60 jalga võimalikult heaks lihvida,” lisas Kirss. Ta seadis endale hooajaks loomulikult kõrged eesmärgid, kuid jäi siiski pigem tagasihoidlikuks. “Minu konkurentideks on siiski mehed võimsate tsiklitega, kellest mõned tegelenud kiirendusega juba päris pikka aega. Minul oli 2022 teine hooaeg. Uskusin, et kui sõidan stabiilselt ning suudan teha häid starte, siis ei ole poodiumikoht kaugel, kuid see, et tulen Streetbike Eesti meistriks, ületas kõik minu ootused! Olen väga õnnelik ja mul on hea meel olla Eesti esimene motonaine, kes kunagi kiirendusvõistlustel poodiumile astunud.”

Klassis Streetbike edestas Karit Kirss (1994 p) tänavu kolme etapi kokkuvõttes Gert Hendrik Ermi (1970 p) ja Tarvo Ermi (1706 p).

Probike klassi võitis Erki Anto (2218 p), teine oli Karmo Tammik (1721 p) ja kolmas Oliver Lemmik (1709 p).

Karikaarvestuse klassis Bike Bracket oli esimene Marjo-Riina Kallio (1852 p), teine Oliver Lemmik (1832 p) ja kolmas Tanel Tumanski (1716 p).

Kõik kiirenduse 2022 hooaja kokkuvõtvad tulemused: http://autosport.ee/dragreg/public/season_files/Punktiarvestus_2022.pdf