Äksi krossirajal toimus ENKV 7. etapp

Laupäeval, 10. septembril toimus Äksi krossirajal ENKV seitsmes etapp. Kuna klasse oli kavas palju, siis oli päev jaotatud kahte osa, et poleks sõitude vahel liiga palju niisama ootamist. Süsteem toimis hästi ja võistluspäeva kulges väga ladusalt.

Alustame päeva teisest osast, kus rajal käisid kiiremad masinaklassid. 125cc klassis andsid mõlemad võistlussõidud üsna erinevad tulemused. Avasõidus suutis esikoha võtta Robin Kruuse (KTL Racing klubi), teisena lõpetas sõidu Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi) ja kolmandana Hugo Nork (Motoextreme). Teises sõidus võttis esikoha aga hoopis avasõidu neljandana lõpetanud Tristan Loob (Pärnu Motoclub). Teisena tuli finishisse Kruuse ja kolmandana Moorits. Etapi kokkuvõttes teenis esikohe 47 punktiga Kruuse, teine oli 43 punktiga Loob ja kolmas 42 punktiga Moorits.

Koos 125 klassiga käisid rajal ka MX Open klassi sõitjad ja seal kuulus mõlemas sõidus esikoht Aron Lenziusele (AMB Racing Team). Teise koha sai mõlemad sõidud teisena lõpetanud Aksel Pärtelpoeg (Äksi39Team). Avasõidu kolmandana lõpetanud Karl Kutsar (Äksi39Team) pidi teises sõidus küll viienda kohaga leppima, kuid sellest piisas, et päeva kokkuvõttes kolmandale kohale tulla.

85cc klassis käis heitlus esikohale Enriko Peilmani (RedMoto Racing) ja Paul Raidi (Sõmerpalu MK) vahel. Peilman suutis avasõidus Raidist sõidu keskel mööduda ning ta võttis esikoha. Teist sõitu juhtis Peilman juba algusest kuni lõpuni ja päeva kokkuvõttes kuulus talle 50 punktiga kindel esikoht. Raid, kes lõpetas mõlemad sõidud teisena, oli etapi kokkuvõttes 44 punktiga teine. Kolmanda koha sai 40 punktiga Robin Raudsepp (Roosna-Alliku Motoklubi). Sõitudes oli ta samuti mõlemal korral kolmas.

65cc klassis oli stardis hetke maailma parim Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Sõitudes Leokiga keegi kaasa minna ei suutnudki ja Lucas võitis kindlalt mõlemad sõidud ja teenis 50 punktiga ka esikoha. Kahel korral tuli teisena finishisse Enri Lustus (Sõmerpalu MK), kes sai etapi kokkuvõttes 44 punktiga teise koha. Poodiumi viimasele astmele oli juba suurem võitlus. Avasõidu lõpetas kolmandana Rasmus Näär (LL Racing), kuid kuna teises sõidus oli ta kuues, siis kokkuvõttes tuli leppida neljanda kohaga. Kolmas koht kuulus 36 punktiga Ottomar Saagile (Viljandi Motospordiklubi), mõlemad sõidud lõpetas ta neljandana.

Quad Open klassis oli rajal vaid 5 võistlejat. Avasõidus kuulus esikoht Rasmus Sõnale (Äksi39Team), teisena lõpetas sõidu Mihkel Salujõe (HRC Eesti Racing) ja kolmandana Kardo Saarmann (Paikuse Motoklubi). Teise sõidus suutis Salujõe ise esikoha võtta ja tänu sellele oli ta esimene ka päeva kokkuvõttes. Sõidu teisena lõpetanud Näär pidi leppima teise kohaga. Kolmas oli teises sõidus taas Saarmann, kes sai kolmanda koha ka etapi kokkuvõttes.

Quad Hobi klassis kuulus mõlemas sõidus esikoht Janar Pervele (SK Yamaha Keskus). Teiseks tuli kahel korral Kevin Raun (SK Yamaha Keskus). Kolmandana lõpetas avasõidu Viljar Värat (EST Supermoto RT) ja neljas oli Lauri Noot (EST Supermoto RT). Teises sõidus vahetasid mehed omavahel kohad ja poodiumi viimasele astmele sai tänu sellele Noot.

Quad 100 klassis heitlesid esikoha eest Karl Koho (Äksi39Team) ja Ruben Vestung (RedMoto Racing). Avasõidu suutis Vestung võita, kuid teises sõidus tuli tunnistada tal Koho paremust ja tänu sellele teenis 47 punktiga esikoha Koho. Samade punktidega jäi teiseks Vestung. Kolmas oli päeva kokkuvõttes 40 punktiga Martin Kähr (Kagu MK). Mõlemad sõidud lõpetas Kähr samuti kolmandana.

Järgmised masinaklassid käisid rajal hommikupoolikul. Pitbike MX klassis on sel hooajal enamasti võite võtnud Claus Oliver Pajuri (Motoextreme). Kuid Äksi suutis vähemalt sõiduvõidu talt röövida vanameister Marko Lepik (Freetime Racing). Avasõidus suutis Lepik napi sekundilise edumaaga Pajurit edestada. Teiseks sõiduks tegi Pajuri korrektuurid ja ta võttis kindla esikoha ning teenis 47 punktiga esikoha ka päeva kokkuvõttes. Lepik sai üldarvestuses 47 punktiga teise koha, kuid ta oli parim 35+ klassi arvestuses. Üldarvestuse kolmas oli 38 punktiga Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi). 35+ klassi arvestuses sai teise koha Romet Ahi (Freetime Racing) ja kolmanda koha Toomas Raba (Viljandi Motospordiklubi).


Sebastian Puusepp

50cc klassis oli kohal kogu Eesti paremik. Värske Eesti meister Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK) võitis ka Äksis mõlemad sõidud ning teenis 50 punktiga esikoha. Avasõidu lõpetas teisena Dominic Toomsalu ja kolmandana Ruben Tees (RedMoto Racing). Teises sõidus vahetasid poisid omavahel kohad ja tänu sellele tõusis poodiumile teisele astmele 42 punktiga Tees. Kolmas oli samade punktidega Toomsalu.

ATV Laste klassis võitis mõlemad sõidud Brent Saul (Äksi39Team). Teise koha sai avasõidus Alice Kivimägi (Linnamäe Krossiklubi) ja kolmanda koha Dominic Hünev (Äksi39Team). Teises sõidus suutis Hünev Kivimäge edestada ja talle kuulus päeva kokkuvõttes teine koht ning Kivimäele kolmas koht. ATV Jun klassi parim oli Martten Sädemets (Äksi39Team), teise koha sai Lars Landmann (Sõmeru Racing) ja kolmanda koha Egert Sutt (Paikuse Motoklubi). ATV Hiinaka klassi parim oli Martin Helemäe (Tartu Motokrossiklubi), teise koha sai Marten Ebelman (Äksi39Team) ja kolmanda koha Romiver Prikko (Äksi39Team).

Pitbike Semi 88 klassi esikoht kuulus Kristo Hintile (Viljandi Motospordiklubi), teise koha sai Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmanda koha Mikk Pinsel (Abja Tehnikaring). Pitbike Semi 88 Jun klassi esikoha teenis Ralf Kahu (Tihemetsa Motoklubi), teine oli Kaiser Kopti (Motoextreme) ja kolmas Mairo Usin (Abja Tehnikaring).

Naiste klassis võitis väga kindlalt mõlemad sõidud Martha Koort (AMB Racing Team). Teise koha sai päeva kokkuvõttes Enelin Hermann (Äksi39Team) ja kolmanda koha Keity Kuus. Isade klassi parim oli kindlalt Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi), teise koha sai Lauri Tusis (Türi Auto-Motoklubi) ja kolmanda koha Kalmer Jalast (Roosna-Alliku Motoklubi).