Soomer: “Testide põud annab tunda”

Mootorrataste ringrajasõidu MM-võistluste seitsmes etapp jätkus pühapäeval kõigis klassides teiste võistlussõitudega ja me pole kindlad, kas klassi World SSP liider Dominique Aegerter (Yamaha) luges meie laupäevast heietust või mitte, ent pühapäeval polnud tema vastu kellelgi ei ussi- ega püssirohtu ning Šveitslane lõpetas sõidu veenva ülekaaluga Jules Cluzeli (Yamaha) ja Nicolo Bulega (Ducati) ees. Pärast seitsmendat etappi on Aegerter jätkuvalt punktitabeli liider, edestades Lorenzo Baldassarrit (Yamaha) 19. punktiga.

Dynavolt Triumphi sõitjatest tegi hea soorituse Stefano Manzi, kes tõusis kuueteistkümnendalt stardikohalt seitsmendaks, ent Hannes Soomeril nii hästi ei läinud, sest tehnika tõrkumise tõttu kukkus ta juba esimesel ringil ja pärast „kõhukat“ oli tsikli juhtraud liialt kõver, et võistlust jätkata. „Mootorratta aju annab käikude allavahetuste korral esmalt gaasi, aga seekord sellele käiguvahetust ei järgnenud, mistõttu sisenesin kurvi liialt suure kiirusega ja nina vajus alt ära,“ selgitas Hannes hiljem katkestamise tagamaid.

„Millest on kahju, sest olime hommikul tehtud muudatustega õigel teel ja võinuks võrreldes laupäevaga kõrgemate kohtade pärast võidelda, mida Stefano veenavalt tõestas,“ jätkas Hannes. „Tänased tulemused peegeldavad testipäevade puudumist, sest mingil põhjusel ei osanud me võistluspausi rataste häälestamiseks ära kasutada. Meil on kiire ja hästi juhitav tsikkel, mis vajab mitmetes punktides peenhäälestust, et olla kiire alates võistlusnädalavahetuse algusest, mitte ainult viimasel päeval. Aga me edeneme õiges suunas.“

MM-võistluste kaheksas etapp leiab aset juba ülejärgmisel nädalavahetusel Hispaanias (23./-25.09).