Karel Kutsar tuli Läti MV viimasel etapil MX1 klassis teiseks, Travis Leok tuli Läti meistriks 85cc klassis

Cesise krossirajal toimus 18. septembril Läti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp. Kõige kiiremas MX1 klassis oli meie meestest rajal Karel Kutsar, kes etapi kokkuvõttes teise koha saavutas. 85cc klassis oli Travis Leok viimasel etapil viies, kuid sellest piisas, et lisaks Eesti meistritiitlile võita ka Läti meistritiitel.

MX1 klassis oli meie ainus osaleja Karel Kutsar. Esimeses võistlussõidus võttis Kutsar stardi järel Karlis Sabulise järel sisse teise koha. Mehed sõitsid kahekesi kõigil teistel eest ära ja lõpetasidki üksteise järel. Sabulis võttis esikoha ja Kutsar teise koha. Kolmas oli MX1 klassi arvestuses leedulane Nojus Gasiunas. Teise sõidu algus Kutsaril ebaõnnestus natuke ja ta langes korraks viiendale kohale. Sealt suutis ta sõidu lõpuks tõusta kolmandaks, MX1 klassi arvestuses oli ta teine, kuna esikoha saanud Sabulise järel lõpetas sõidu teisena MX2 klassi arvestuse kiireim Karlis Alberts Reisulis. MX1 klassi arvestuses oli kolmas Tomass Sileika.

Etapi kokkuvõttes sai Kutsar 44 punktiga MX1 klassis teise koha. Esikoht läks 50 punktiga Sabulisele ja kolmas koht 38 punktiga Sileikale. Läti meistriks tuli Sabulis. Meie meestest keegi kõrges mängus ei olnud, kuna keegi tervet hooaega kaasa ei sõitnud.

MX2 klassis olid meie sõitjatest rajal Rait Kaimer ja Meico Vettik. Avasõidu lõpetas Vettik Karlis Alberts Reisulise ja Toms Macuksi järel kolmandal kohal. Kaimer tuli esimeses sõidus kuuendaks. Teises sõidus oli taas parim Reisulis. Vettik ja Macuks pidasid maha kõva lahingu teise koha peale, 0,4 sekundilise edumaaga tuli teiseks ikkagi Macuks. Kaimer lõpetas teise sõidu viiendana.

Etapi kokkuvõttes oli Vettik 40 punktiga kolmas. Esikoha sai 50 punktiga Reisulis ja teise koha 44 punktiga Macuks. Rait Kaimer oli 31 punktiga viies. Läti meistriks tuli 211 punktiga Macuks. Rait Kaimer oli hooaja kokkuvõttes 124 punktiga kuues.

125cc klassis oli meie parim Sebastian Leok, kes sõidud viiendana ja kaheksandana lõpetas. Etapi kokkuvõttes tuli Leok 29 punktiga kuuendaks. Robin Kruuse lõpetas sõidud kümnendana ja üheteistkümnendana ja etapi kokkuvõttes andis see talle 21 punktiga 10. koha. Richard Paat sai tulemuse kirja vaid teises sõidus, kus ta oli kuues. Etapi kokkuvõttes oli ta 15 punktiga üheteistkümnes. Esikoha teenis 50 punktiga Läti superstaar Janis Martins Reisulis. Teine oli 44 punktiga Roberts Lusis ja kolmas 40 punktiga Tomass Saicans.

85cc klassis läks viimasele etapile kindla liidrina Travis Leok. Avasõidu lõpetas Leok neljandana ja teise sõidu viiendana. Etapi kokkuvõttes tuli ta 34 punktiga viiendale kohale. Viimasel etapil võitis mõlemad sõidud Raivo Laicans (50 punkti). Teise koha sai 42 punktiga Alberts Knapsis ja kolmanda koha 42 punktiga Emils Solovjevs. Karl Teesalu oli 25 punktiga üheksas. Hooaja kokkuvõttes teenis Leok 218 punkti ja sellega kuulus Läti meistritiitel talle. Teiseks tuli 187 punktiga Solovjevs ja kolmandaks 176 punktiga Knapsis.

85cc B klassis sai Gregor Lootus sõitudes viienda ja teise koha ning etapi kokkuvõttes andis see talle 38 punkti ja kolmanda koha. Esikoha sai 50 punktiga Toms Dankerts ja teise koha 42 punktiga Patriks Cirulis.

Külgavankritel said Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp neljanda koha (32 punkti). Avasõidu seitsmendale kohale suutsid nad teises sõidus lisada neljanda koha punktid. Esikoha said 47 punktiga Daniels Lielbardis ja Konstantinas Beleckas. Teised olid samade punktidega Mairis Rupeiks ja Kaspars Liepins ning kolmandad 38 punktiga Janis Jegorovs ja Peteris Jegorovs.

Quadidel püüdis kõrget kohta Rasmus Sõna. Avasõidu lõpetas ta neljandana, kuid teine sõit tuli katkestada ja nii sai ta kokkuvõttes alles 8. koha. Esimeseks tuli Matiss Palevics, teise koha sai Valerijs Kuzmins ja kolmanda koha Larynas Mikalauskas.