Keity Meier oli Itaalias peetud MM-il kokkuvõttes kuues

Nädalavahetusel selgusid Itaalias Ponte di Legnos tänavused maailmameistrid mototrialis, kus eestlane Keity Meier saavutas üldkokkuvõttes trial2 karikasarjas kuuenda koha, jagades sama punktisummat viiendal kohal oleva Sara Trentiniga(ITA). Võitjale Denisa Pechackovale(CZE) kaotas eestlane 26 punktiga.

Laupäeval peetud MM-i eelviimasel etapil oli stardis 22 naist. Esimesel ringil saavutas sportlane kolmanda koha, ning pärast 5 tunnist tasavägist katsumust lõpetas Keity Meier üldjärjestuses viiendana. „Esimese kaheksa sõitja punktid olid väga tasavägised, poodiumikohad määrasid suuremat tehnilisust eeldanud katsed. Üldiselt olid katsed üsna lihtsad, kuid enda tugevuseks pean just raskemaid katseid. Esimese ringi ajal stardis oli kaheksa kraadi sooja ning kõrgemad mäetipud tervitasid meid lumemütsidega. Rehvid tundusid n-ö külmana nagu plastikust olevat. Oli hea päev ja tugev võitlus!“ ütles Meier.

„Pühapäeval oli MM sarja neljas etapp, millega ma rahul olla ei saa. Lõpetasin kaheksandana. Kukkusin ja jäin kivide vahele kinni, õnneks ei saanud viga. Päeva keerulisima ehk 11. katse suutis trahvipunktideta läbida vaid kaks sõitjat, mina nende hulgas. See andis palju enesekindlust võistlus hoolimata kehvast stardist sirge seljaga lõpetada. Poodiumist jäi puudu, kuid tegelikult mitte palju. Üldiselt on olnud hea hooaeg ja käesolev aasta on andnud mulle teadmise, mida teha paremini, et jõuda tippu. Sõidutehniliselt on areng olnud väga suur ning poodiumile pääsemiseks on mul olemas kõik eeldused,“ võttis Meier oma maailmameistrivõistluste kogemuse kokku.

Järgmisel nädalavahetusel stardib Meier Itaalias Monzas Rahvuste Trialil, kuhu Eesti koondis paneb oma tiimi välja esimest korda. Koos temaga esindab meie riiki värske C-klassi Eesti meister Karl Leis.