Marjamäel selgusid Eesti Meistrid mootorrataste mäkketõusus

Laupäeval, imeilusal 10. septembril, selgusid Otepää vallas, Marjamäel, järjekordsed Eesti meistrid mootorrataste mäkketõusus. Tegemist oli viimase etapiga, mis ühtlasi andis punkte ka EESS (Estonian Enduro Super Series) tabelisse, sellest tulenevalt püstitati krossiklassi osalusrekord.

✅Mini- Juunior klassis selgitati väja Eesti karikavõtjad. Etapi võitis Egert “Väike Eku” Uiga (Tartu Enduro Klubi) tulemuseg 24,53m. Teisele kohale sõitis end Oskar Reinvald tulemusega 16,41m ning kolmas Shara “Mammu” Siilak (Motohai) tulemusega 15,03m.

🏆Sama järjestus on ka lõpp-tulemustes, kus Väike Eku tuli karikavõitjaks 60 punktiga, Oskar kogus kokku 56 punkti ning Mammu 46 punkti.

✅Juunior klassis säilis põnevus viimase tõusuni, sest sellest etapist olenes tiitlivõitja. Põnevast finaalsõidust väljus võitjana Travis “Travvu” Siilak (Motohai) kes sõitis välja 45,44 meetrit. Gregor “Grex” Kopelmaa (Kärnataja HC) võttis teise koha tulemusega 43,02m ning kolmas oli Robin “Robi” Kuus (Kagu MK) tulemusega 38,25m.

🏆Sama järjestus jäi ka hooaja üldtabelis, kus 5 kordseks meistriks krooniti Travvu 62 punktiga, teine Grex 56 punktiga ning kolmas Robi 44 punktiga.

✅Krossi klassis kus rekord arv osalejaid oli võidukas Elary Tālu (Sõmerpalu MK) tulemusega 12,94s mis ühtlasi oli kõikide klasside peale päeva teine aeg. Teine Martin “Koff” Kohv (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 13,89s ning kolmas Riho “Lärm” Kollist (Sõmerpalu MK) tulemusega 14,15s.

🏆Eesti meistriks krooniti selles klassis hoopiski Tajo “Peru” Andressoo (Sõmerpalu MK), kes hooaja peale kokku kogus 58 punkti. Teine Koff 55 punktiga ning kolmas Steve Loorits (Tartu Enduro Klubi) 35 punktiga.

✅Single klassis oli samuti viimane etapp ülioluline. Võitjaks selles klassis tuli Martin “Koff” Kohv kes sõitis välja päeva kõige kiirema aja 12,78s. Teine Tenny “Tenny” Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) ajaga 12,95s ning kolmas Peru ajaga 13,16s.

🏆Eesti meister antud klassis on Peru 66.punktiga, ühtlasi teenis ta kõige enam eelsõitude kiirema aja punkte. Teiseks tuli Jaanus Hugo “Väike Mulk” Ermits (RedMoto Racing) 55 punktiga ning kolmandaks Tenny 45 punktiga.

✅Unlimited klassis oli samuti viimane etapp määrav. Võitlus käis Küta ja Lärmi vahel. Etapi võitjaks tuli Riho “Lärm” Kollist ajaga 14,58s, teisele kohale sõitis end Andrus “Kütta” Küttä (Forte MCC) ajaga 14,70s ning kolmas Peru ajaga 15,18s.

🏆Eesti meistritiitli selgitamisel oli pinget sama palju kui finaalsõidus. Nii Küta kui Lärm teenisid kokku sama palju punkte, 52 punkti, mis tähendab, et tuli vaadata hooaja peale kogutud järgnevate kohtade erinevusi ning sellest duellist väljus võitjana taas „vana kala“ Lärm ehk siis Eesti Meister 2022 unlimited klassis on Lärm, teine Küta ning kolmas Tago “Tipp” Madissoo (Kärnataja HC) kes kokku kogus 37 punkti.

✅Show klassis oli edukas trialiga Jaanus Ehala ning mäele ronis ka Zirk oma mini-ural rattaga.
Päeva parima kärna tiitel läks seekord Ahti Piirakule, kes äärmiselt stiilselt suutis mäest alla tulles end üle lenksu visata ja vististi ka mõne roide murda või vähemasti korralikult muljuda.
Mäkketõusu komisjoni esimees tänab kõiki hooajal osavõtnud sportlasi, kõiki mäemehi, ajavõtjaid sekretäri, foto- ja videograafe, komisjoni liikmeid, abilisi ja pealtvaatajaid väga, väga põneva ja eduka hooaja eest. 🖤👏

✅Hooaja lõpetamise peo info on tulemas õige pea. Seniks kaunist sügist!
✅Etapi tulemused: https://bit.ly/3f6QQ4T
✅Hooaja tulemused: https://bit.ly/3QYdXMg
📸Elika Lemloh