Külgvankrite rahvuskoondis sai kolmanda kvalifikatsioonitulemusega homsesse finaali

Külgvankrite rahvuskoondis koosseisus Kert Varik/Lari Kunnas, Gert Gordejev/Kaspars Stupelis ja Tanel Reesna/Sten Niitsoo sai täna Tšehhis Kramolinis toimunud Rahvuste krossi kvalifikatsioonist kolmanda tulemusega kindlalt homsesse finaali.

Täna läksid külgvankritest esimesena rajale Tanel Reesna/Sten Niitsoo, kes hoidsid terve sõidu vältel kaheksandat kohta, kuid pidid viimasel ringil tehniliste probleemide tõttu kahjuks katkestama. Mootor kuumenes üle ja masin jäi seisma, kuid kuna see juhtus viimasel ringil, saadi siiski kirja 13s koht oma sõidust.


B-grupis sõitsid meie meestest Gert Gordejev/Kaspars Stupelis, kellel läks stardikurvis küll konkurentidega heideldes kitsaks, kuid minema saadi siiski kolmandatena, langeti vahepeal neljandaks, kuid suudeti siiski taas kolmandaks tõusta ja sellel kohal ka lõpetada. “Enda sõit läks enam-vähem,” kommenteeris Gordejev, kes märkis, et väga mugavalt ta ennast sellel rajal ei tunne. “Siin on üks päris karm mäest allatulek hüpetega, kus ma olen võib-olla liiga tagasihoidlik.”

Kert Varik/Lari Kunnas osalesid viimases, C-grupi kvalifikatsioonis, nad olid stardis kolmandad ja tõusid teiseks ning sellel kohal oma sõidu kindlalt ka lõpetasid.

Kuigi ilm on Kramolinis märksa päikesepaistelisem, kui möödunud nädalavahetusel Rudersbergis, kus Varik MM-ilt hõbeda ja Gordejev kaheksanda koha koju tõid, oli rada siiski üsna vesine ja tänase päeva õhtul on võistluspaigas ka vaikselt sadama hakanud.

Eestlastele kvalifikatsioonist kokkuvõttes kolmas koht Hollandi ja Suurbritannia järel, kusjuures inglastega olid meie punktid võrdsed.

Ajakava pühapäev, 25.09.

Quadide 1. võistlussõit (A+B) 11.45 – 12.15

KV 1. võistlussõit (A+B) 12.45 – 13.15

Quadide 2. võistlussõit (B+C) 13.45 – 14.15

KV 2. võistlussõit (B+C) 15.30 – 16.00

Quadide 3. võistlussõit (A+C) 16.30 – 17.00

KV 3. võistlussõit (A+C) 17.30 – 18.00

Quadide auhinnatseremoonia 18.30 – 18.45

KV auhinnatseremoonia 18.45 – 19.00

Täpsem info, samas ka live ülekanne: https://www.fimsidecarcross.com/