Külgvankrite meeskond võitis Rahvuste krossil kolmanda koha!

Eesti külgvankrite rahvuskoondis koosseisus Kert Varik/Lari Kunnas, Gert Gordejev/Kaspars Stupelis ja Tanel Reesna/Sten Niitsoo tulid täna Tšehhis Kramolinis Rahvuste krossil kolmandaks.

Esimeseks tuli Holland (13 punkti, Bax, Hermans, Van Werven), teine koht Suurbritannia (29 p) jäi meist (32 p) vaid kolme punkti kaugusele ning neljandaks tulnud belglasi (33 p) suutsime omakorda ainult ühe punktiga edestada!

Esimeses, ülipingelises sõidus tegid tugeva ja stabiilse sõidu Gordejev/Stupelis ja Reesna/ Niitsoo, kes olid vastavalt 8. ja 14. Riikide arvestuses oli Eesti esimese sõidu järel 6ndal kohal.

Varik/Kunnas tegi teises sõidus suurepärase stardi, olles neljas ning nad suutsid sõidu jooksul veel paar möödasõitu teha ja lõpetasid teisel kohal hollandlaste Hermansi/De Veene järel.

Super sõidu tegid ka Gordejev/Stupelis, kes stardis küll nii ees ei olnud, kuid tegid sõidu jooksul mitmeid suurepäraseid möödasõite ja tõusid lõpuks viiendaks. Eesti meeskond oli enne viimast sõitu kolmandal kohal

Varik/Kunnas võtsid kolmandas sõidus holeshoti, juhtisid sõitu, langesid siis kolmandaks, kuid võitlesid lõpuni esimese-teise koha nimel. Reesna/Niitsoo olid vahepeal sõidus koguni 13ndad, finišisse jõudsid nad tehniliste probleemide tõttu 16ndatena.

“Päev oli pingeline. Esimeses stardis oleksin peaaegu külili pannud, üks konkurent suretas masina välja ja jäin tema taha kinni, nii et pidin tagant tulema hakkama,” rääkis Gert Gordejev. Ta lisas, et esimene sõit oli ta veidi kange ja krampis ning ettevaatlikkusele sundis ka kohustus kindlalt punktid koju tuua. “Teises sõidus noppisime ükshaaval eessõitjaid ja olime lõpuks viiendad, sellega võib rahul olla.” Gordejev kiidab tiimikaaslasi Reesnat ja Niitsood, kes tegid väga stabiilsed ja enda kohta head tulemused. Samuti toetajaid ja abilisi, kes andsid kohapeal tipptasemel panuse.

“Tahtsime lätlastele kindlasti ära teha, aga kolmas koht tuli ülinapilt, belglasi selja taga ei pannud me üldse tähelegi,” ütles Kert Varik pärast sõidu lõppu. Nagu Gordejevile, ei olnud ka talle inglaste stabiilne ja tugev sõit täna üllatuseks. “Neil oli sellel raskel rajal vasakpoolsete korvidega eelis, sest said erinevalt parempoolsetest sõita rohkem sileda peal,” märkis ta.

Oma võistluspäeva kohta ütles Varik, et alguses ei olnud head power’it sees, ilmselt kimbutab veel haigus, aga kui võistluseks läks, sai end käima. “Võitsime küll teise stardi, aga rajal on üks raske mägi ja seal oli lihtsam sõita neil, kes tagant tulid, kes said vaadata, mis soont see hull seal ees valib,” ütles ta. “Mingil hetkel võtsin natuke tagasi, mõeldes, et see on võib-olla minu viimane sõit ja ma ei taha siit helikopteril viiduna lahkuda.”

Kokkuvõttes tegi külgvankrite meeskond seda, mida meeskonnaliikmed lubasid, et lähevad Tšehhi tegema: tõid ära medali!

Quadide koondis pidi leppima 12nda kohaga


Quadide esimene sõit algas eestlastele väga lootusrikkalt, sest Kevin Saar heitles südilt esimese-teise koha peale, kuid veidi enne lõppu pidi ta siiski mootoriprobleemide tõttu katkestama ning Eesti sai sellest sõidust parima tulemusena Priit Järvloo 22nda koha, Saarele läks kirja 30s koht.

Riikide arvestuses oli Eesti pärast esimest sõitu 14ndal kohal.

Quadide teine sõit peatati kahjuks punase lipuga meie koondise noorima liikme, 27ndal kohal olnud Mihkel Salujõe kukkumise tõttu. Järvloo oli sõidus 23s. Eesti meeskond langes pärast teist sõitu 15ndale kohale.

Kolmandasse sõitu läks Saar varutsikliga. “Teadsin, et suudan ka sellega hästi sõita. Kuna mu meeskonnakaaslane oli võistlusest väljas, olin eestlastest stardis üksi. Stardis takerdusin peeaegu puusse, kuid kuidagi õnnestus seda vältida. Alustasin sõitu top 10 väljaspool,” kommenteeris Saar pärast võistlust. “Tegin head sõitu ja tõusin neljandaks. Tahtsin seda sõitu väga finišeerida, sest meie meeskonnal oli olnud halb päevja ma ise ei ole viimastel aastatel Rahvuste krossil ruudulippu näinud. Kui sõita jäi kaks ringi, läks rehv katki, kuid ma sõitsin lõpuni ega kaotanud kohti. Lõpetasin neljandana!”

Salujõe ei startinud, sest viidi haiglasse kontrolli, tal on käes mõra ja jäeti igaks juhuks ööpäevaks arstide jälgimise alla.

Järvloo oli oma tulemuse üle väga positiivses meeleolus, kuid tunnistas, et nagu jooksja ei lähe maratonile kunagi tuttuute tossudega, pingutas temagi selleks võistluseks uut quadi ette valmistades ehk veidi üle ja pidanuks tulema vanema, sisseharjunud sõiduriistaga.

Eesti teenis kokku 106 punkti ning lõpetas 12ndal kohal, mis kõike toimunut arvestades on väga tubli tulemus. Võistluse võitis ülivõimsalt USA (7 p) Iirimaa (36 p) ja Prantsusmaa ees (43 p), kusjuures neljandal ja viiendal kohal olnud Itaalia ja Hollandi võistkondadel oli prantslastega võrdselt punkte.

Fotod: WSC