Kaimer pistis tasku juba teise kestvuskrossi võidu

Rait Kaimer sai eile Paikusel juba teise kestvuskrossi võidu sel hooajal, kuid Jüri Triisa ei andnud Eesti meistrivõistluste teise etapi üldarvestuse esikohta sugugi kergelt käest.

Päikesepaistelise ilmaga õnnistatud võistluse start ei olnud nädala eest Rannus oma esimese kestvuskrossi võidu teeninud Kaimerile (Husqvarna, MotoWorks RT) kõige parem, võistlejaterivi asus juhtima Rauno Voldek (KTM, Toila AMK) ja Kaimer mahtus esimese viie sisse. Esimeselt ringilt tuli liidrina Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu Motoclub), seejärel asus juhtima Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing), kes teisel ringil tegi ka võistluse kiireima ringiaja 8.25,705, kuid neljandaks ringiks oli Kaimer juba võtnud sisse liidripositsiooni. “Rada oli kitsas ja möödumiskohti oli raske leida, mitu ringi olin teiste taga kinni” ütles Kaimer pärast sõitu. “Minu trump on see, et ma olen alguses kiire, esimesed poolteist tundi on kestvuskrossil minu jaoks väga nauditav. Pärast tankimist olin mina paar ringi ees ja meil oli omavahel väga tihe andmine, aga siis ta kadus tagant ära,” lisas Kaimer, kes võistluse üldkokkuvõttes ka Triisa ja Tanel Raugi (Fantic, Jõhvi Motoklubi) ees võitis.

Triisa tunnistas, et pole viimastel nädalatel kuigivõrd trenni teinud ning sõidu lõpupoole kihutas ka õnnetul kombel vastu puud, seepärast jäi ka Kaimerist maha ega suutnud teda vaatamata pingutustele enam kinni püüda. “Enne viimast etappi teen trenni ka, siis tuleb veel põnevam võistlus,” lubas ta.

Kaimer läks pool minutit enne kahetunnise sõiduaja lõppu veel ka viimasele ringile, kuigi ta teadis, et ülejäänud konkurendid sinna enam minna ei jõudnud. “Viimased pool tundi oli sõita väga raske. Nautida seda ringi enam ei saanud,” tunnistas lisaks üldarvestusele ka Künnapase ja soomlase Miska Kumaja (Yamaha) ees E-1 klassi võitnud Kaimer.

E-2 klassi esikolmik oli Triisa, Rauk ja Christopher Talli (KTM, Toila AMK). Klassis Enduro võidutses Riho Keerme (KTM, Jõhvi Motoklubi) Ragnar Valdsteini (Husqvarna, AMK Kalev) ja Jarmo Lehiste (Yamaha, Paikuse Motoklubi) ees.

Veteranid 40+ klassis jättis konkurendid seljataha Reio Engman (Yamaha, MK Lääne), teine oli Aivo Rabbi (KTM) ja kolmas Vesa Lindholm (TM, mõlemad Paikuse Motoklubi).

Hobi B klassi võitis Voldek Mati Nuudi (Pärnu Motoclub) ja Kevin Mõtsa ees (mõlemad Husqvarna, Sõmerpalu MK). Hobi C klassi kolm kiiremat olid Rait Palm (Honda, RXT Motoklubi), Gren Laht (KTM, KTL Racing) ja Mattias Graumann (Yamaha, Pärnu Motoclub).

Kõige osavõtjaterohkema Hobi D klassi aga võitis Mihkel Reino (Honda, RXT Motoklubi) Birger Taali (Honda, Sõmerpalu MK) ja Aho Aunapuu (Husqvarna, Paikuse Motoklubi) ees. Seeniorid 50+ klassis ei olnud võrdset Paikuse Motoklubi eestvedajale Toivo Nikopensiusele (Yamaha), kes edestas Argo Laheranda (Yamaha, MK Lääne) ja Priit Lauri (Husqvarna, Linnamäe Krossiklubi).

Naistest oli kiireim Karleen Randver (Honda, Otepää Motoklubi), teine oli Pärnu Motoclubi sõitja Carita Lamp (Husqvarna) ja kolmas Agnes Võsanurm (KTM, Paikuse Motoklubi).

Päev algas aga hommikul 65cc ja 85cc klassi noorte ühise sõiduga, kus suurema kubatuuriga ratastel võitis Rasmus Arukase (Husqvarna, Pärnu Motoclub) Ken-Eerik Rätsepa (KTM, MotoWorks RT) ja Kristjan-Erich Luhaääre (GasGas, Pärnu Motoclub) ees. Nooremas klassis oli esimene Sebastian Kõiv (KTM, RedMoto Racing), teiseks tuli Johann Hansman (KTM, KTL Racing klubi) ja kolmas oli Robin Arukase (Husqvarna, Pärnu Motoclub).

Päeva viimases, poolteist tundi kestnud sõidus osalesid neljarattalised ning kodusele võistlusele tuli starti ka viiekordne Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu Motoclub). Kuigi stardist sai Saar minema alles neljandana, ei kulunud poolt ringigi, kui ta juba võistlejaterivi etteotsa asus ning kõigil pikalt eest ära kihutas. Saar oli ka ainus, kes poolteist tundi kestnud võistlussõidu jooksul suutis läbida kümme ligi 6-kilomeetrist ringi.

Klassis Quad Open oli Saare järel teine noor tulevikulootus Karl Robin Rillo (RedMoto Racing) ja kolmas Hannes Voolaid (mõlemad Yamaha). Klassis Quad Veteran 40+ võidutses Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) Janek Verniku (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ees, üldarvestuses olid nad Kevin Saare järel vastavalt teine ja kolmas. Veteranide poodiumi alumisele astmele tõusis Rainer Palu (Honda, Pärnu Motoclub).

ATV-del oli esimene Hegri Sutt (Paikuse Motoklubi) klubikaaslase Taivo Kaarna (mõlemad Can-Am) ees. Kolandaks tuli Raido Asula (Polaris).

ATV 750 klassi esikolmiku moodustasid Henri Samuel, Renee Nurm (Kagu Motoklubi) ja Meelis Kuhi (kõik Can-Am).

Quadide võistkonnaarvestuses oli SK Yamaha Keskuse tiim Kevin Raun ja Lauri Noot kiirem Pärnu Motoclubi meeskonnast Mark Tori ja Andren Mägi (mõlemad Yamaha).

Paikuse kestvuskrossi detailsemad tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/2060718

Kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste viimane etapp toimub juba tuleval laupäeval, 15. oktoobril Illukal: https://msport.ee/events/kestvuskrossi-emv-iii-etapp-2022-illukal/?occurrence=2022-10-15