Soomer: “Edeneme õiges suunas”

Mootorrataste ringrajasõidu MM-võistluste üheksanda etapi teine võistluspäev kujunes klassis World SSP sama põnevaks kui esimene, ainult selle vahega, et kui laupäeval võitis võistluse üllataja, siis pühapäeval kehtestas end viimasel kahel ringil taas punktitabeli liider. Sõidu võitis Dominique Aegerter (Yamaha) ja seitsmendast ringist võistlejate rivi vedanud Federico Caricasulo (Ducati) pudenes võistluse lõpufaasis neljandale kohale. Koos Aegerteriga tõusid poodiumile veel Raffaele De Rosa (Ducati) ja Can Oncu (Kawasaki), kusjuures viimane alustas võistlust alles 14. kohalt!

Dynavolt Triumphi jaoks oli tegu samuti õnnestunud päevaga, sest kuigi Stefano Manzil tuli tema ees kukkunud Niki Tuuli (MV Agusta) tõttu võistlus pooleli jätta, heitles ta enne seda kõrgete kohtade pärast. Sama võinuks teha ka Hannes Soomer – kelle kiireim ring oli võistluse käigus boksinaabrist mõne kümnendiku jagu paremgi – ent tänu laupäevasele vigastusele määrati eestlasele antibiootikumikuur, mis päädis suure vedelikukaotusega, mistõttu ei suutnud Hannes kurnatuse tõttu võistluse lõpufaasis enam liidrite grupi tempos püsida, aga ületas finišijoone sellest hoolimata siiski kaheksanda kohaga.

„Kokkuvõttes on tunne hea ja mulle meeldivad need kaks kaheksandat kohta rohkem kui Hollandi etapil välja sõidetud viies koht,“ nentis Hannes pärast võistlust. „Me edeneme õiges suunas ja oleme jagu saanud juba õige mitmest lastehaigusest ning kuigi arenguruumi on nii mootorite kui ka aerodünaamilistedetailide osas – Triumphi tippkiirused jäävad sirgetel parimatele 5-6 km/h jagu alla – oleme saavutanud stabiilsuse ja suudame kiirematega kohtade pärast heidelda. Mis teeb taas näljaseks ja paneb järgmist etappi ootama.“

Õnneks pole kaua enam jäänud, sest Argentiina etapp leiab aset juba kahe nädala pärast (21.-23.10.2022).