Pals Prantsusmaal 12s, Vetkin võttis EM-etapilt teise koha

Supermoto viimane MM- ja EM-etapp toimus nädalavahetusel Prantsusmaal Carole’is, kus Patrick Pals tegi klassis S1 taas suurepärase tulemuse, olles 12. ning Mathias Vetkin võitis SM Junior klassis teise koha.

“Prantsusmaa oli minu jaoks järjekordne positiivne emotsioon ja enda jaoks suurepärane tulemus,” rääkis Pals (TM, L30 Racing TM Factory), kuigi tunnistas, et kohale jõudes tekkis tunne, nagu oleks hoopis jetivõistlustele saabunud. “Vihma ainult sadas ja sadas ja kõik ujus korralikult.” 

Laupäeval toimusid esimesed vabatrennid vihma ja mudaga. “Kuna sellel rajal on offroad’i osa väga savine, siis otsustati alguses enamik krossiost välja jätta. Kuid mida päev edasi siis seda enam rada kuivas ja ilm paranes. Tegime ka oma mehaanikuga väikese apsu kvalifikatsioonis, kuna alguses oli rada täiesti märg, siis läksime vihmarehvidega peale, aga rada kuivas 20 minutiga ära, meil ei olnud aga slikid sooja ja valmis panudud. Pidin leppima kvalifikatsioonis 19nda kohaga.”

Laupäevane esimene võistlussõit toimus kuival rajal ning tasavägine ja pingeline sõit tuli Palsil ka hästi välja. “Kõik õnnestus, saavutasin 14. koha.”

Pühapäev oli juba väga ilus ilm ja rada oli kasutuses täies kasutuses. “Rada oli megalux ja hästi hooldatud,” rääkis Pals. “Pühapäevane esimene võistlussõit Fast Race oli minu jaoks nädalavahetuse kehvim tulemus, 15. koht. Start natuke ebaõnnestus ja oli kõvasti puksimist esimeses kurvis. Aga ega midagi hullupööra kehvasti ka ei läinud.” 

Superfinaalis sai Pals hea stardi, esimeses kurvis oli korralik trügimine esimeses, aga ta sai kohe heasse gruppi sisse ja nendega koos minema. “Kõva lahing käis lõpuni välja ning lõpuks õnnestus 12ndana lahingust väljuda.” Etapi kokkuvõttes oli Pals 12s.  

Hea tulemusega (MM-i üldarvestuses 13. koht, S1 arvestuses 8. koht, 107 punkti) andis ka L30 TM factory Palsile järgmiseks hooajaks kindla koha tiimis. Maailmameistriks krooniti tänavu sakslane Marc Reiner Schmidt (389 p).

Karl Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team) oli samal etapil Rookies Cup arvestuses kahes sõidus 15. MM-i üldarvestuses talle 36. koht ja Rookies Cup arvestuses 15. koht (76 p).

Pärtelpoeg: “Minu esimese MM-hooaja viimane etapp läks küll üle kivide ja kändude, kuid kokkuvõttes jällegi positiivne nädalavahetus. Laupäevastes märgades oludes ei õnnestunud kuigi hästi hoogu leida, esimeses sõidus pidin sõidu katkestama tehnilise vea tõttu.”

“Pühapäevahommikuse warm-upi pidin samuti katkestama, kuna tagaratta laagrid purunesid, vedas, et ratas terveks jäi. Pühapäevastes sõitudes näitasin paremat hoogu ja viimase sõiduga jäin üpris rahule. Leidsin oma rütmi ja ringiajad aina paranesid.”

“Hooajaga võib vägagi rahule jääda, sain debüüdi teha juba mais, Hispaanias, ühtlasi oli see hooaeg ka esimene aasta 450se tsikli peal. Top 3 tulemused Baltikumis oli veel boonus sellesse hooaega. Tahan tänada kõiki oma toetajaid! Järgmisel hooajal on sihid juba suuremad.”

 

Mathias Vetkin on SM Junior klassis EM-hõbe

Prantsusmaa etapi raames toimus ka viimane SM Junior klassi Euroopa meistrivõistluste osavõistlus. Mathias Vetkin (TM, Pärnu Motoclub) oli esimeses sõidus teine, Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team) 6s ja Robin Robert Mooses (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) 8s. Teises sõidus oli eesti poiste järjestus: Vetkin 3. koht, Ebelmann 6. koht ja Mooses 9. koht. Etapi kokkuvõttes oli Vetkin teine, Ebelmann 6s ja Mooses 9s. 

Sven Vetkin: “Prantsusmaa oli üks raskem võistlus sel aastal, kuna lõppkiirused ületasid 130 km/h ja lisaks sellele oli rajal kolm krossilõiku. See pani tehnika kui ka sõitjad proovile.” 

“Konkurents oli tugev ja stardid enaõnnestusid veidi, Mathias tegi tugeva sõidu ja olen igati rahul,” rääkis ta. “Sel aastal leppisime Mathiasega kokku, et lähme ja tutvume järgmiseks aastaks radadega, harjutame sõitu kiiretega. Aasta kokkuvõttes teine koht ja 3 etappivõitu, olles top 4 sõitjatest 2-3 aastat noorem, siis peab olema rahul 😉!”

Rasmus Ebelmann: “EM-etapp lõppes kuuenda kohaga. Esimeses sõidus hüppasin krossiosa viimase hüppe pikaks ning seejärel suri tsikkel välja. Teises sõidus kukkusin krossiosale minnes ja lõin pea kõvasti ära. Kukkumistest hoolimata läksid sõidud hästi ja ise jäin ka rahule.”

Hooaja kokkuvõttes sai Vetkin hõbeda (221), võitis tšehh Matej Kokes (239 p). Ebelmann oli neljas (178 p), Robin Robert Mooses viies (148 p), Rita Liisa Mooses (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) kaheksas (110 p), Henry Järv (GasGas, Äksi39Team) 12. (60 p), Travis Siilak (KTM, Motohai) 15. (50 p). 

Etapi ja hooaja detailsemad tulemused: https://www.supermotos1gp.com/results-2022/