Kaarel Tilk jäi ADAC superkrossi avaõhtul Stuttgartis finaalist välja

Eile õhtul sai Stuttgartis alguse Saksamaa superkrossi meistrivõistluste sari. SX2 klassis rajal käinud Kaarel Tilk võitles vapralt, kuid kahjuks finaalsõitu ta ei jõudnud.

Tilk tuli rajale SX2 klassi teises kvalifikatsioonisõidus. 11 sõitja seas oli vaja tulla viie esimese sekka, et finaalikoht kindlustada. Kaarel tegi üsna hea stardi, kuid kuna ta jäi välikurvi, siis langes ta ikkagi alguses eelviimasele kohale. Mõne ringiga tõusis Tilk seitsmendale kohale, kuid siis olid ees juba kiired mehed ja rohkem kohti lühikese kaheksa ringilise sõidu jooksul ta parandada ei suutnud. Kvalifikatsioonisõidu võitis prantslane Julien Lebeau, teine oli prantslane Brice Maylin ja kolmas taanlane Magnus Smith.

Tilk läks lohutussõitu, kust said veel kaks paremat finaali. Sõit oli väga lühike ja start oli ülioluline. Kahjuks ei tulnud Kaarlil seekord start üldse välja ja jälle jäi ta rivi lõppu. Sõidu õnnestus Tilgal oma kohti küll parandana ja ta tõusis lõpuks kuuendale kohale. Finaalikoha tagasid hispaanlane Prol Xurxo ja prantslane Maxime Charlier.

SX2 klassi finaali asus stardi järel juhtima Lebeau ja kuna tema seljataga läks lahti kõva võitlus, siis andis see prantslasele suurepärase võimaluse rahulikult eest ära sõita. Lebeau võttiski lõpuks kindla esikoha. Teiseks tuli õhtu jooksul väga head kiirust näidanud prantslane Lucas Imbert. Finaalis ta korra kukkus ja esikoha peale sellepärast võidelda ta ei saanud. Kolmandana lõpetas sõidu prantslane Yannis Irsuti.

SX1 klassis oli totaalne prantslaste pidu. Finaalsõitu suutis lisaks prantslastele koha tagada vaid ameeriklane Tayloer Bowers, kes lõpuks siiski sõidu viimasena lõpetas. Esikolmiku kohad jagasid omavahel nimekad prantslased ja mingeid üllatusi seal ei tulnud. Sõidu võitis Cedric Soubeyras, teisena lõpetas Greg Aranda ja kolmanda kevadel Sõmerpalus võitnud Charles Lefrancois.

SX1 tulemused

Teine võistlusõhtu algab laupäeval 5. novembril kell 19:30