Vägev, Kaarel Tilk sõitis ennast ADAC superkrossi finaali

Laupäeval 5. novembril toimus Stuttgarti superkrossi teine võistlusõhtu. Kui avapäeval ei suutnud Kaarel Tilk finaali jõuda, siis eile see tal õnnestus ning võistluse kokkuvõttes kuulus talle SX2 klassis 11. koht.

Laupäevase võistlusõhtu kvalifikatsioon ei läinud Tilgal kuigi hästi ja tal tuli läbida veel ka eelsõit, mille ta neljandana lõpetas ja pääsu poolfinaali sellega tagas. Poolfinaalis sai Kaarel stardikohta valida aga viimasena. Kõige väljast startima pidanud Tilk jäi stardi järel küll tahapoole, kuid mõne ringiga tõusis ta juba kuuendale kohale. Tema ees viiendal kohal sõitnud ameeriklane Maxwell Sanford tegi seejärel kurvis sõiduvea ning Tilk tõusis viiendaks. See positsioon taganuks juba ka otse pääsu finaalsõitu. Kaarel suutiski hea rütmi sõidu teises pooles leida ja vahe jälitajatega hakkas hoopis kasvama. Finishisse tuligi Tilk kindlalt viiendana ja oma teisel katsel oli finaalikoht tagatud. Poolfinaali võitis prantslane Lucas Imbert.

Finaalis tegi Tilk suurepärase stardi ja ta oli esimeste kurvide järel viiendal kohal. Kaasvõistlejad aga rajal armu ei andnud ja meie mehest hakati agressiivselt mööda sõitma ning ta lükati ka rajalt välja ja Kaarel langes viimasele kohale. Sõidu jooksul suutis ta seejärel ise ühe möödasõidu teha ning surus veel sõidu lõpus ka kõvasti sakslaste esinumbrit Dominique Thuryd, kuid möödasõitu teha ei õnnestunud ja Kaarel lõpetas finaali 11. kohal. Esikoha sai sõitu algusest lõpuni juhtinud Lucas Imbert, teine oli Julien Lebeau ja kolmas Brice Maylin. Kõik kolm esindasid Prantsusmaad.

Kahe päeva kokkuvõttes tuli Tilk SX2 klassis 10 punktiga 14. kohale. 47 punktiga tuli esimeseks Imbert, teine oli samade punktidega Lebeau ja kolmas 35 punktiga Yannis Irsuti.

Kaarel Tilk: “Päev oli väga vinge! Kvalifikatsioonis olin 11, mis ei olnud just kõige parem. Kuna sealt sai top5 edasi käisin ka LCQ sõidus. Selle tegin ka kohe alguses põnevaks, sest minu ees toimus kukkumine, milles ka mina osalesin. Tegin mõned möödumised ja finishis 4. koht. Sealt sain poolfinaali. Poolfinaalis tegin päris kehva stardi, aga sõit oli agresiivne, nagu superkrossis ikka. Finishis 5. koht, mida oli vaja, et otse finaali pääseda. Finaalis start polnud paha. Kuna superkrossis ollakse üpris agressiivsed, siis niisama midagi sulle ei anta. Paar korraliku nügimist ja põhukotti sõitmist kukutasid mind 12. kohale. Tõusin küll koha ja proovisin veel viimases kurvis ka möödasõitu teha, aga sel korral ei õnnestunud.”

SX1 klassi teise päeva finaali pääsesid vaid Prantsusmaa krossisõitjad. Stardi järel asus sõitu juhtima avapäeva parim Cedric Soubeyras, kes teistega alguses ka väikese vahe suutis sisse sõita. Sõidu edenedes hakkas liidrit kinni püüdma aga Maxime Desprey. See tal ka õnnestus ja peagi asus Desprey ka sõitu juhtima. Liidrikohale pääsedes läks ta teistel ka eest ära ja võttis lõpuks kindla võidu. Teisena lõpetas Soubeyras ja kolmandana Greg Aranda.

Kahe päeva kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Soubeyras, teine oli 43 punktiga Desprey ja kolmas 42 punktiga Aranda.