Tanel Leok võitis Liepaja motokrossi

Suur hulk eestlasi on treenimas Lätis Liepaja läheduses ja nädalavahetusel toimus seal ka esimene võistlus. Meie sõitjad noppisid esikohti mitmes masinaklassis. Kõige kiiremas MX1 klassis teenis aasta esimese võidu Tanel Leok.

Suured sooloklassid sõitsid kõik koos ühes sõidus. Esimest sõitu asus juhtima stardi järel Indrek Mägi, kuid mõne ringi järel möödus temast Gert Krestinov. Samal ajal hakkas esimestele lähenema stardi järel esikümne piiril olnud Tanel Leok. Leok parandas iga ringiga positsiooni ja kuuendaks ringiks oligi ta juba võistlust juhtimas. Sealt edasi sõitis ta teistel eest ära ja võttis kindla esikoha. Teisena lõpetas sõidu Krestinov ja kolmandana lätlane Toms Macuks. Karel Kutsar oli neljas, Andero Lusbo viies ja Mägi langes üheksandaks.

Teises sõidus tegi Leok tunduvalt parema stardi ja ta pääses kohe top 5 sisse. Paari ringi pärast oli Tanel juba rivi eesotsas ning sarnaselt avasõidule sõitis ta ka kõigil kohe eest ära ja võttis kindla võidu. Teisena lõpetas seekord sõidu leedulane Domantas Jazdauskas ja kolmandana Krestinov. Mägi lõpetas sõidu viiendana, Kutsar kuuendana ja Lusbo kaheksandana.

MX1 klassi kokkuvõttes teenis esikoha Leok, teine oli Krestinov ja kolmas Macuks. Kutsar sai kirja viienda koha, Lusbo seitsmenda koha ja Mägi kaheksanda koha. MX2 klassi arvestuses võitis Kaarel Tilk ja teine oli Tomass Saicans. 125cc klassis teenis esikoha Romeo Pikand, teine oli Markuss Kokins ja kolmas Sebastian Leok.

85cc klassis oli täielik eestlaste ülemvõim. Avasõidus teenis esikoha Lucas Leok, teiseks tuli Travis Leok ja kolmandaks Gregor Lootus. Teises sõidus pani Lucas külje maha ja sõidu võitis Travis Leok. Lucas Leok lõpetas sõidu teisena ja Karl Teesalu kolmandana.

Võistluse kokkuvõttes kuulus esikoht Travis Leokile, teiseks jäi Lucas Leok ja kolmandaks Karl Teesalu. Neljanda koha sai Gregor Lootus, viies oli Rasmus Avik, kuues Marten Raud, seitsmes Jakob Burmann ja kaheksas Enri Lustus.

65cc klassis tuli esikohale Johann Hansman, sõidud lõpetas ta neljandana ja esimesena. Teise koha sai Georgs Fridrihsons ja kolmanda koha Sebastian Kask, kes sõitudes esimene ja seitsmes oli.