Stardikukkumine röövis Karel Kutsarilt võimaluse EM tiitli eest võidelda

Sel nädalavahetusel toimusid Belgias Lommeli krossirajal EMX Open klassi euroopa meistrivõistlused. Eilse avasõidu võitnud Karel Kutsar kukkus teise sõidu stardis ja see võttis talt võimaluse tiitli eest võidelda. Meie parim oli lõpuks Gert Krestinov, kes sai seitsmenda koha.

EMX Open klass selgitas sellel hooajal parim ühe etapiga ja see etapp toimus maailma raskeimal krossirajal Lommelis. Open klassis oli Belgias kohal neli meie sõitjat. Ajasõidus tegi neist parima tulemuse Gert Krestinov (Honda), kes sõitis välja viienda ringiaja. Karel Kutsar (KTM) oli ajasõidus seitsmeteistkümnes, Andero Lusbo (GASGAS) kahekümnekaheksas ja Kaarel Tilk (Husqvarna) kolmekümneviies. Parima ringiaja sõitis välja hollandlane Sven Van der Mierden (GASGAS).

Laupäeval peeti ka esimene võistlussõit ja seal tegi super stardi Kutsar, kes avakurvi järel kolmanda koha sisse võttis. Seejärel pidas Kutsar kõva heitluse maha teisel kohal sõitnud prantslase Pierre Goupilloniga (KTM). Mehed vahetasid omavahel mitu korda positsiooni, kuid teisel ringil võttis Kutsar teise koha ikkagi enda kätte. Sõitu juhtis samal ajal leedulane Domantas Jazdauskas (KTM). Kutsar püüdis ka leeduka kiirelt kinni ning kaks ringi hiljem tõusiski meie mees sõidu liidriks. Kutsar suutis järgnevate ringide jooksul jälitajatega ka kümne sekundilise edumaa sisse teha ning sõidu lõpus tuli tal seda vaid hoida. Karel suutisk hea hooga lõpuni tulla ning avasõidust esikoha võtta. Teiseks tõusis lõpuks soomlane Miro Sihvonen (Husqvarna) ja kolmandana lõpetas sõidu Goupillon. Ilusa sõidu tegi ka Gert Krestinov, kes avaringide järel esikümne piiril oli. Sõidu edenedes leidis Krestinov hea rütmi ja ta hakkas oma kohta parandama ning lõpuks õnnestus tal kuuendale kohale tõusta. Punktikohale tulid ka Lusbo ja Tilk. Andeor Lusbo lõpetas sõidu 16. kohal ja Kaarel Tilk 20. kohal.

Pühapäeva hommikul toimunud teise võistlussõidu stardis sai Kutsar hea lähte ja ta jõudis avakurvi esimeste seas. Konkurendid talle kurvis aga ruumi ei jätnud ja sõitsid Kareli pikali ja sellega oli kõik lootused tiitlivõiduks kadunud. Kukkumise järel pidi Kutsar veel ka uute prillide järel käima ning ta alustas tagaajamist viimaselt kohalt. Kutsar tegi rajal siiski kiiret sõitu ja ta jõudis juba top 20 sisse, kuid siis ta kukkus uuesti, misjärel ta rajalt lahkus. Kahjuks ei õnnestunud ka Krestinovi start, esimestel ringidel paiknes ta 20. koha piirimail. Sõidu jooksul hakkas Gert oma kohta parandama, kuid ka tema ei pääsenud kukkumisest. Siiski suutis ta lõpuks 12. kohal sõidu lõpetada. Kaarel Tilk tuli finishisse 28. kohal ja Andero Lusbo pidi tehnilise rikke tõttu sõidu katkestama. Sõidu võitis Goupillon, teisena lõpetas Sihvonen ja kolmandana Ken Bengston (Rootsi, GASGAS).

Võistluse kokkuvõttes teenis Krestinov 25 punktiga seitsmenda koha. Samade punktidega jäi Kutsar kaheksandaks. Lusbo tuli 5 punktiga 20. kohale ja Tilk 1 punktiga 25. kohale. Euroopa meistriks krooniti 45 punktiga Goupillon, teine oli 44 punktiga Sihvonen ja kolmas 38 punktiga Bengston.

Lommelis toimus ka EMX125 klassi seitsmes etapp. Kolmest Eesti sõitjast pääsesid põhisõitudesse Richard Paat (KTM) ja Sebastian Leok (Husqvarna). Teises kvalifikatsioonigrupis oli Paat kuueteistkümnes ja Leok kaheksateistkümnes. Avagruppi kuulunud Tristen Mardo (Yamaha) pidi leppima ajasõidus 28. kohaga ja tema jaoks oli nädalavahetus sellega lõppenud.

Esimene võistlussõit Paadil ja Leokil ei õnnestunud. Paat, kes stardi järel 26. kohal oli katkestas sõidu ja sai kirja 39. koha. Leok oli stardi järel päris viimaste seas. Sõidu lõpuks õnnestus tal tõusta 23. kohale. Kindla esikoha teenis lätlane Janis Martins Reisulis (Yamaha), teise koha sai Mathis Valin (Prantsusmaa, GASGAS) ja kolmas Maximilian Werner (Saksamaa, Fantic).

Teises sõidus tegi Leok parema stardi ning juba teisel ringil tõusis ta 18. kohale. Sebastian suutis enamuse sõidust head kiirust rajal näidata ja suuremaid vigu vältida ning neli ringi enne sõidu lõppu tõusis ta juba 14. kohale. Kahjuks jäi kaks ringi enne sõidu lõppu Sebastian 15. kohalt raja äärde ja hea tulemus jäigi vormistamata. Paadi sõidu algus ebaõnnestus täielikult ja ta jäi viimaste sekka. Kahjuks ei suutnud ta ka sõidus oma kohta väga palju parandanda ning finishisse jõudis Richard 29. kohal. Meie naabritel läks aga palju paremini. Esikoha teenis soomlane Kasimir Hindersson (KTM), teine oli lätlane Reisulis ja kolmas Francisco Garcia (Hispaania, GASGAS).

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 47 punktiga Reisulis, teise koha sai 41 punktiga Hindersson ja kolmanda koha 37 punktiga Valin. Paat sai 34. koha ja Leok 37. koha. Klassi üldliider on 313 punktiga Reisulis, teisel kohal oleval Valinil on koos 282 punkti. Paat on Portugalis teenitud 12 punktiga üldkokkuvõttes 31. kohal. EMX 125 klassis jääb sõita veel kaks etappi.