Meier langes MM-sarjas üheksandaks: siit kõrgemale pürgimiseks on vaja leida võimalused veelgi rohkem treeningutele keskenduda

Itaalias Sestriere alpikülas peeti triali maailmameistrivõistluste etapp, mis üllatas võistlejaid tehniliselt seni hooaja kõige keerukamate radadega ja esmakordselt toimus võistlus merepinnast sellistel kõrgustel. Eesti sportlase sõnul on kogu võistluskeskus ehitatud aladele, kus peeti 2006. aastal olümpiamänge.

„Asume 2000 meetri kõrgusel merepinnast, kus on palju lahtist pinnast ehk muru, mulda ja kiviklibu. Osad katsed on suurte kivikamakatega, kuhu on ebaõnnestumise korral väga keeruline rattal tagasi ronida, et oma liini jätkata,“ muljetas Meier.

Ühe ringi pikkuseks on 9 kilomeetrit, mida tuli kogu võistluse vältel läbida 4 korda. Sellele lisas omajagu vürtsi ka katsete vaheline ülesõit, mis oli kohati sama keeruline kui katsed ise. Õnneks aitas võhma hoida põhjalik üldfüüsiline ettevalmistus sel hooajal. „Sellisel kõrgusel käituvad nii keha kui ratas teistmoodi ja treeninglaagrites saavutatud enesekindlust ma siin kummalgi päeval kahjuks ei leidnud,“ ütles motosportlane.

Meier võistleb tiitlisarjas esmakordselt. Itaalias sai ta mõlemas sõidus 11. koha. MM-sarjas peeti eelnevalt kaks sõitu Hispaanias, kaks sõitu Portugalis ja Jaapanis. Seni parimad sooritused olid 7. koht Hispaanias ja Jaapanis.

Triali MM-sarjas langes Keity Meier 2 kohta ja on nüüd üldarvestuses 9. positsioonil, kokku oli Itaalias stardis 26 naist – tiitlisarjas oli 13 naist ja karikasarjas samuti 13 naist. Tänavused maailmameistrid selguvad septembrikuu esimesel nädalavahetusel Prantsusmaal.

GALERII SIIN (autor Kristel Alliksaar, piltidel lisaks Keityle tema minder Wesley Belaey).