Hannes Soomer enda debüüdist võistlusklassis World SBK: „Kogemuse võrra rikkam“

Maailmameistrivõistluste karusell pole meie parimale motoringrajasõitjale võõras, sest Hannes Soomer on klassis Supersport (World SSP) seal mitu aastat kilomeetreid mõõtnud, ent lõppenud nädalavahetusel said teoks ka tema esimesed stardid kõige võimsamaid tsikleid kaasavas võistlusklassis Superbike (World SBK). Võistkonna Enemat Enos Motorsport’i sõitjal tuli Tšehhi etapil asendada vigastusest paranevat Malaisia sõitjat Hafizh Syahrini ja ehkki esimese võistluspäeva kestel näitas Hannes võistlejaterivi keskpaika kuuluvaid aegu, tuli esimeses sõidus katkestada ning pühapäeval leppida 19. kohaga.

„Ettevalmistuseks ei olnud piisavalt aega,“ nentis Hannes rajalt naasnuna. „Ratta seadeid tulnuks kardinaalselt muuta, aga selleks oli liiga vähe aega, mistõttu ei saanud nii mahukat tööd ette võtta. Püüdsin pakutavaga kohaneda, mis päädis reedese kukkumise ja randme vigastamisega, mistõttu tuli edasi sõita valu trotsides. Aitäh minu Eesti võistkonnale ja toetajatele, kes lubasid mul selle „kõrvalhüppe“ teoks teha, sest oleme nüüd kogemuse võrra rikkamad ja teame täpsemalt, kuhu me oma ratta arendusega oleme jõudnud. Saame nüüd jälle oma tööle keskenduda, et Austrias hästi esineda.“

Hannes Soomer läheb uuesti starti augusti esimesel nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistluste (IDM) viiendal etapil (06.08), mis toimub Red Bull Ringil, nädal hiljem näeb teda aga kodusel Suurel Võidusõidul (Estonian Grand Prix 2023, 11.-12.08). IDM-sarja sõitudele saab kaasa elada lehekülje idm.de/live vahendusel.