Eesti jõudis quadide ja külgkorvide rahvuste krossil kümne parima hulka

Nädalavahetusel toimus Itaalias quadide ja külgkorvide rahvuste kross. Soojas ja mägises Cingolis olid enda paremust näitamas ka Eesti sportlased.

Quadide koondises olid tänavu Kevin Saar, Karl Robin Rillo ja Rasmus Sõna. Esimeses võistlussõidus tegi parima tulemuse kaheksandale kohale tulnud Saar. Rillo oli tema järel üheksandal kohal. Saar sõnas, et start ei õnnestunud kõige paremini ja sõit oli talle terviseprobleemide tõttu väga raske.

Teises sõidus oli eestlastest parim 19. kohal lõpetanud Rasmus Sõna. Sõna sõitis pühapäeval varumasinaga, sest eelmisel päeval oli võistlusmasinal tehnilisi probleeme esinenud. Rillo alustas sõitu eespool, kuid konkurent sõitis talle tagant sisse ja nad jäid kinni. Viimaselt kohalt tulnud Rillo võttis kaasvõistlejatele järele, kuid pidi uue kukkumise tõttu võistluse katkestama.

Viimases sõidus tegi seni parima tulemuse Kevin Saar, kes sõitis välja viienda koha. Kuigi Saare sõnul ta start ei õnnestunud, siis ta enesetunne oli seekord parem. Rasmus Sõna lõpetas seekord 15. kohal. Sõna tegi hea stardi, kuid võistlus katkestati ning kordusstardis ei pääsenud ta esimeste hulgas minema.

Nädalavahetuse kokkuvõttes saavutas Eesti kuuenda koha. „Arvan, et võime sellega rahul olla ja järgmiseks aastaks seame sihid veel kõrgemale,“ rääkis Saar. Ka Rillo ja Sõna olid rahul ning pidasid seda väärtuslikuks kogemuseks.

Külgkorvide koondises olid sel aastal ekipaažid Robert Lihtsa/Markus Lina, Tanel Reesna/Sten Niitsoo ja Markus Normak/Oliver Sebastian Lamp. Esimeses sõidus näitasid head kiirust Lihtsa ja Lina, kes tegid hea stardi ja ületasid finišijoone viiendatena. Lihtsa sõnul oli see sõit üks ta karjääri parimaid. Reesna ja Niitsoo lõpetasid sõidu 14. kohal.

Teises võistlussõidus sõitis 12. koha välja ekipaaž Reesna/Niitsoo ning nende järel 13. kohal Normak/Lamp. Normak/Lamp ekipaažil juhtus sõidu alguses intsident, kus nad ei mahtunud Läti konkurentidega kurvi ära ja Lamp kukkus korvist välja.

Kolmanda sõidu lõpetas Lihtsa/Lina ekipaaž kümnendal ja Normak/Lamp 15. kohal. „Seekord ei olnud seda minekut nagu esimeses sõidus, kuid arvan, et võib rahule jääda,“ ütles Lihtsa. Võistluspäevade kokkuvõttes saavutati Eesti koondisega viies koht.