Eesti quadi koondis tuli Rahvustekrossil kuuendaks

Nädalavahetusel toimus Itaalias Cingoli krossirajal quadide rahvuste motokross. Eesti koondis koosseisus Kevin Saar, Karl-Robin Rillo ja Rasmus Sõna tulid seitsmeteistkümne võistkonna hulgas tugevale kuuendale kohale.

Laupäeval olid Cingolis kavas kvalifikatsioonisõidud. Sõitjad olid jagatud kolme gruppi ja lõpuks läks arvesse kaks paremat tulemust. A grupi kvalifikatsioonisõidus tegi Eesti meeskonna parima tulemuse Kevin Saar, kes sa sõidus kolmanda koha. B grupis tegi ilusa sõidu Rillo kui ta jõudis finishisse viiendana. C grupis sõitnud Sõna jäi raja äärde juba teisel ringil ja kirja läks talle 17. koht.

Kahest heast tulemusest Eestile piisas, et kvalifikatsiooni kokkuvõttes saada 8 punktiga viies koht. Esikoha teenis 2 punktiga USA koondis, teine oli 4 punktiga Itaalia koondis ja kolmas 6 punktiga Suurbritannia.

Pühapäeval oli kavas kolm põhisõitu. Esimeses sõidus tulid rajale A ja B grupi sõitjad. Eesti koondise eest läksid starti Saar ja Rillo. Saar võttis stardi järel sisse kaheksanda koha. Vahepeal õnnestus tal ka seitsmendale kohale tõusta, kuid finishisse jõudis Kevin ikkagi kaheksandana. Rillo oli stardi järel teise kümnes lõpus, kuid väga ilusa sõiduga tõusis ta Saare seljataha üheksandale kohale. Sõidu võitis ameeriklane Joel Hetrick, teine oli ameeriklane Bryce Ford ja kolmas britt Harry Walker.

Teises sõidus tulid rajale Rillo ja Sõna. Rillo tegi paremalt stardipositsioonilt korraliku stardi ja ta pääses esikümne piirile. Kahjuks teisel ringil sõitis konkurent Rillole tagant sisse ja meeste masinad jäid omavahel kinni. Läks tükk aega enne kui meie mees taas liikuma sai. Viimaste seas liikuma saanud Rillo alustas kiirelt kohtade parandamist, kuid sõidu keskel sõitis Läti võidusõitja talle küljepealt sisse ja meie mehe ratas sai nii palju kannatada, et sõita jätkata polnud enam võimalik. Sõna oli stardi järel viimaste seas ja sealt õnnestus tal sõidu lõpuks tõusta 19. kohale. Esikoha teenis ameeriklane Ford, teise koha sai Chad Wienen (USA) ja kolmanda koha Patrick Turrini (Itaalia).

Viimases sõidus pidid Saar ja Sõna kindlasti korralikud tulemused tegema kuna Rillo katkestamine enam mänguruumi ei jätnud. Saare start ei õnnestunud just kõige paremini ja avaringil ta esikümnesse ei mahtunud. Sõidu edenedes läks Kevin aga üha paremasse hoogu ning viimastel ringidel parandas ta pidevalt positsiooni ning finishisse jõudis Saar viiendana. Ka Sõna tegi oma parima sõidu. Stardi järel pääses ta kohe top 20 sisse ja sõidu lõpuks tõusis Rasmus neljateistkümnendaks. Kaks esimest kohta kuulusid taas ameeriklastele, võidu teenis Hetrick ja teine oli Wienen. Kolmandana lõpetas Turrini.

Kokkuvõttes tuli Eesti koondis 56 punktiga kuuendale kohale. Esikoha teenis perfektse 7 punktiga Ameerika koondis. Teiseks tuli 44 punktiga Itaalia ja kolmandaks 46 punktiga Agentiina.

Quadide tulemused
1. Ameerika 7
2. Itaalia 44
3. Argentiina 46
4. Iirimaa 46
5. Suurbritannia 51
6. Eesti 56
7. Prantsusmaa 58
8. Belgia 71
9. Norra 81
10. Itaalia B 85
11. Tsehhi 85
12. Saksamaa 87
13. Holland 90
14. Läti 93
15. Poola 114