Jörgen-Matthias Talviku tegi debüüdi AMA superkrossi sarjas

Sel nädalavahetusel toimus Arlingtonis AMA superkrossi sarja seitsmes etapp. Oma debüüdi AMA superkrossi sarjas tegi Creo KTM meeskonna eest sõitev Jörgen-Matthias Talviku. 250 Ida klassis osalenud Talviku pääses õhtusesse põhiprogrammi, kuid finaalikoht jäi veel kaugele.

Õhtustesse põhisõitudesse pääsemiseks tuli Talvikul esmalt ajasõidus sõita ennast 40 parima hulka. Pärast esimest kvalifikatsiooni mahtus Talviku napilt 40 parima sekka, kuid teises kvalifikatsioonis parandasid kõik sõitjad oma aega ja sama tuli teha ka meie mehel. C gruppi kuulunud Talviku suutiski oma ringiaega koguni 2 sekundiga veel parandanda ja kokkuvõttes sai ta kirja väga korraliku 22. koha ning pääs õhtusesse programmi oli sellega tagatud.

Esimesse eelsõitu kuulunud Talviku tegi väga kõva stardi ja ta jõuds liidrite hulgas esimesse kurvi. Sinna ta aga ära ei mahtunud ja Jörgen-Matthias suruti rajalt välja ning ta langes 15. kohale. Finaali pääsuks oli vaja tulla 9 hulka. Järgneval ringil tõusis Talviku 14. kohale, kuid sealt edasi läks sõit pigem vastupidises suunas, ta andis kohti ära ja langes lõpuks 17. kohale.

Veel üks võimalus finaali pääsemiseks oli ja selleks tuli lohutussõidus tulla 4 parima hulka. Lohutussõidus oli meie mehe stardikoht kehvem, kuid ta sai taas kiiresti üle stardipuu liikuma ja sirgel oli ta taas eesotsas. Sarnaselt eelsõidule läks avakurv aga väga kehvasti ja Talviku langes viimaste sekka. Sellist kiirust tal aga hetkel veel polnud, et tagant ettepoole tõusta ja nii lõpetas Talviku sõidu 17. kohal.

250 klassis teenis elu esimese etapivõidu Haiden Deegan (Yamaha), teise koha sai Cameroon Mcadoo (Kawasaki) ja kolmanda koha prantslane Tom Vialle (KTM). Kahe etapi järel on liidrikohal Ida klassis 38 punktiga Max Anstie (Honda), teisel kohal on 34 punktiga Pierce Brown (GASGAS) ja kolmandal kohal 32 punktiga Daxton Bennick (Yamaha).

450 klassis võttis dramaatilise esikoha Cooper Webb (Yamaha), teiseks tõusis väga kõva sõiduga grupi lõpust Eli Tomac (Yamaha) ja kolmas oli Aaron Plessinger (KTM). Pikka aega sõitu juhtinud sarja liider Jett Lawrence (Honda) mängis mõned ringid enne lõppu kindla võidu maha ja pidi lõpuks koguni neljanda kohaga leppima.

Seitsme etapi järel on 450 klassi liider 135 punktiga Jett Lawrence, teine on 132 punktiga Cooper Webb ja kolmas 128 punktiga Aaron Plessinger.

Järgmine etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel kuulsal Daytona ringrajal.