Vilaski kestvuskrossi võidu võttis Harri Kullas!

Möödunud nädalavahetusel toimus Vilaskis kestvuskrossi Eesti meistrivõistluste esimene etapp. Stardis oli harva Eestis võistlev Harri Kullas, kes tänavuse hooaja Brasiilias võistleb.

Enduro klassi võitis Priit Raid, teisele kohale sõitis end Riho Keerme ja kolmas oli Arttu Löflund. Veteran 40+ esikolmikusse jõudsid Priit Palatu, Kalev Kriis ja Reiko Burket. Seenior 50+ parimad olid Aivo Rabbi, Toivo Nikopensius ja Argo Laherand. Naistest oli kiireim Celiin Jõesaar, tema järel Elisabeth-Mary Vainrauh ja Enelin Hermann.

85cc klassi parim oli Leslie Puller, tema järel Sebastian Kask ja Kerret Kikkas. 65cc esikolmikusse jõudsid Erki Raudnagel, Aston Kõiv ja Ramon Visnapuu.
65cc masinaklassi võitja Erki Raudnagel sai endale ka Jüri Raudsiku rändkarika.

Hobi B poodiumil olid Sten-Kevin Toomela, Kevin Mõts ja Mihkel Reino. Hobi C parimad olid Stenn Kuhi, Andero Pikk ja Raido Rekand. Hobi D esikoha võttis Egon Peterson, teine koht läks Karlis Kaldmale ja kolmas Herman Tilbale.

Quadide klassi võit läks Atis Bredsile, teine koht Hannes Voolaidule ja kolmas Timo Lootile. Quad Veteran klassi poodiumile jõudsid Raido Viinapuu, Marek Soosaar ja Viesturs Saurins. ATV klassi edukaim oli Jorma Suumann, tema järel Taivo Kaarna ja Endriko Ennok. ATV 750 parimad olid Meelis Kuhi, Madis Kuhi ja Andu Kuningas. ATV lastearvestuse kiireimad olid Egert Sutt, Alice Kivimägi ja Romiver Prikko.

E-1 klassi esikoha sai Miro Niemi, teine oli Gregor Kuusk ja kolmas Kaapo Kalatie. E-2 parima tulemuse tegi Harri Kullas, tema järel Indrek Mägi ja Jüri Triisa. Esimesed kolm ringi juhtis E-2 sõitu hoopis Hardi Roosiorg, kuid tehniliste probleemide tõttu pidi ta katkestama. Tehniline mure tekkis ka Mägi ees sõitnud Andero Lusbol, kelle mootorratas peale tankimist enam käima ei läinud.

Kullas tõdes, et plaan osaleda tekkis üsnagi juhuslikult ja otsene ettevalmistus võistluseks puudus. Ta lisas, et on vaid ühe korra kestvuskrossil osalenud ja see oli 85cc masinaga.