Sebastian Leok teenis Portugali mudas punktilisa

Möödunud nädalavahetusel toimus Portugalis Agueda krossirajal EMX 250 klassi euroopa meistrivõistluste viies etapp. Hooaja alguses on sõitjad pidanud mitmel etapil suure poriga sõitma ja taas tuli seda teha ka Portugalis. Meie ainus sõitja Sebastian Leok teenis etapilt 7 punkti ja 18. koha. Etapi võitis sarja liider lätlane Janis Martins Reisulis.

Portugali oli kohale tulnud 43 sõitjat ja kõik nad paigutati ühte kvalifikatsioonigruppi. Ajasõit Sebastianil kõige paremini ei õnnestunud, tal tuli leppida 27. stardikohaga. Kaotus kiireima aja sõitnud Reisulisele oli Leokil 4,3 sekundit.

Esimeses võistlussõidus tegi Leok üsna kehva stardi ja ta alustas sõitu rivi lõpust. Sõidu esimese poolega õnnestus Leokil juba punktikoha piirile tõusta. Seejärel ta aga eksis ja kaotas paarkümmend sekundit ning langes punktikohalt kaugele. Finishisse jõudis Sebastian 24. kohal. Esikoha teenis Reisulis, teine oli Simone Mancini (Itaalia) ja kolmas Francisco Garcia (Hispaania).

Teist võistlussõitu suutis Leok paremini alustada ja esimese ringi järel oli ta juba punktikoha piirimail. Järgnevatel ringidel tõus jätkus ja sõidu keskel oli Leok kerkinud 14. kohale. Kahjuks tulid sisse seejärel mõned kehvad ringid ja Leok langes kolm kohta tahapoole, kuid viimastel ringidel õnnestus tal tagasi 14. kohale tõusta. Esikoha teenis taas Reisulis, teine oli Noel Zanocz (Ungari) ja kolmas Nico Greautmann (Šveits).

Etapi kokkuvõttes teenis Leok seitsme punktiga 18. koha. Esikoht läks 50 punktiga Reisulisele, teine oli 40 punktiga Zanocs ja kolmas 38 punktiga Garcia. Sarja kokkuvõttes on Leok 32 punktiga 24. kohal. Liidrikohta hoiab 176 punktiga Reisulis, teine on 164 punktiga Zanocs ja kolmas 162 punktiga Garcia.